Forum

barko
2014-08-15
Od dawna się zastanawiam co "Anton" ma jeszcze zrobić, pokazać, czym zaskoczyć... by otrzymać niebieską kropkę...?
Życzyłabym wszystkim takiego warsztatu...!
CaesarEdenpert
2014-08-15
rzeczywiście piękne malarstwo
Archetyp
2014-08-15
Całkowicie bez związku, zbyt kiepsko widzę aby mieć własne zdanie w tym temacie.
Z tego co jest mi wiadomym to wszelkie kropki rozdają Szaraczki (Szare bo Nie Widoczne Eminencje zwane Szanowną Redakcją), co jest opisane w Regulaminie VA.
Natomiast msz. również chyba fajnie by było aby ktoś z aktywnych współgalerników typował do kropek, tych niebieskich, białych, a nawet wężyków.

Do miłego jutra.

Ps.
Natomiast ....w związku to ja uprzejmie proszę o zwykła kropę (na dziś białą) dla :
<a href="http://variart.org/galeria/4444-baribal108.htm"><span class="rangiRed">&#8226; </span>1. Baribal108 - Jacek Wydrzyński. </a> za warsztat.
<a href="http://variart.org/galeria/4572-kafi.htm"><span class="rangiRed">&#8226; </span>2. Kafi - Katarzyna Kubas.</a> za lekkość kreski, pędzla i fantazje.
StrachPrzedBurza
2014-08-15
Pani Barbaro wydaje mi się to w jakiś sposób związane z liczbą prac na profilu. Może ich jeszcze jest za mało? Na stronie głównej pod "interesującą galerią" wyświetlanych jest 9. Może tu tkwi haczyk?
magda.h-m
2014-08-15
Byli tu tacy co po dwóch pracach dostawali niebieskie kropki więc myślę że nie ma to żadnego związku z ilością prac, a raczej osobistymi sympatiami albo znajomościami pozaportalowymi....
magda.h-m
2014-08-15
Poza tym myślę, że wartość niebieskich kropek już dawno się tu zdewaluowała więc w zasadzie chyba nie ma o co walczyć. Dla mnie osobiście Anton i tak był, jest i pewnie będzie już zawsze Mistrzem. Wystarczająco dużo pokazał we wcześniejszym wcieleniu a teraz już po pierwszych pracach został rozpoznany. On po prostu tworzy zawsze na najwyższym poziomie i myślę, że żadna kropka mu w tym nie pomoże. To nie od koloru kropki zależy poziom twórczości...
*alkor12
2014-08-15
Magdo,gdyby tu TWA tutejsze, nadawało kropki, zapewne takie podejście o jakim wspominasz odgrywało by najistotniejszą rolę.
magda.h-m
2014-08-15
Ach.... Panie Aleksandrze :) jak ja lubię jak pan ze mną walczy ;)
Ma pan absolutną rację, że gdyby TWA nadawało kropki to wszyscy by je tu mieli, ale też o dziwo są tu tacy, którym wcale na tych kropkach nie zależy.
Nie wiem czy pan się zgodzi ze mną czy nie, ale po jakimkolwiek nadaniu niebieskiej kropki jakiemukolwiek użytkownikowi, ani poziom twórczości nimi obdarowanych nie wzrósł ani nic więcej to nie zmieniło poza kilkoma gratulacjami od osobistego TWA :)
Dlatego myślę, że Mistrz zawsze jest Mistrzem bez względu na kolor kropki. To cecha jego podejścia do twórczości.
Pozdrawiam pana bardzo ciepło z uśmiechem na twarzy :)
*alkor12
2014-08-15
usmiech odwzajemniam, ponieważ w tej wypowiedzi jest sama racja :) pozdrawiam :)
barko
2014-08-15
Anton jest tu znany od kilku lat i nie ma znaczenia ile prac prezentuje w galerii... każda bez wyjątku jest na wysokim poziomie...!:)
rdza
2014-08-15
Aaaaanton zawsze był dla mnie mistrzem i zawsze będzie w każdym wcieleniu choćby przebrał się za samego diabła :) :)
*Azja
2014-08-15
Jest jeszcze inna sprawa z kropkami: nadaje je Redakcja a jej sklad...jest zmienny. Tak wiec inne osoby zadecydowaly o niebieskich ( i bialych) kropkach dzis a inne np. piec lat temu....Wielu bylych czlonkow redakcji juz tu w ogole nie ma. Pytanie: czy nadanie kropki jest decyzja aktualnego redakcyjnego skladu kilku osob? Ich gustu i wyczucia?a takze zgodnosci? I czy tak bylo zawsze na VA? Pytam powaznie bo na prawde nie wiem- nie doczytalam sie szczegolow w regulaminie. Pozdrowienia.
StrachPrzedBurza
2014-08-15
Pani Barbaro, nie zaniżam wysokiego poziomu tego Pana przez małą ilość prac. Przywyczaiłam się jednak, że wiele rzeczy na świecie jest uschematyzowanych, skatalogowanych i podporządkowanych jakimś normom by żyło się lepiej, czy jakoś tak...

Pani Magdo, rodzaj ludzki lubi hierarchizować, taka natura i wewnętrzna potrzeba. Wiadomo, że kropka nie jest wiarygodnym miernikiem. Dotyczy się to też innych nagród i odznaczeń. Wielokrotnie mówi się o niesłusznym przyznaniu np. nagrody Nobla. Zwłaszcza pokojowej czy literackiej. Można deprecjonować jego rangę, ale dla opinii publicznej i tak będzie to duże wyróżnienie dla danej persony. Potwierdzenie jej statutu i afirmacja zasług. Z drugiej strony to, że jakiś naukowiec, pisarz, działacz pacyfistyczny jej nie dostał nie oznacza, że nie jest genialny w tym co robi.
*alkor12
2014-08-15
Nie ma innej sprawy...Redakcja ma pełną niezalezność i kiedykolwiek, jakikolwiek redaktor uzna potrzebę nominacji, ta jast szanowana. Spory na ten temat są naszą wewnetrzną sprawą. Spory urzytkowników i ich preferencje sledzimy skrupulatnie, niekiedy się zgadzamy, czesciej przyprawiają o usmiech :) FORUM jest dla WAS, nie dla redakcji . Dlatego proszę, piszcie, a my to czytamy, zapewniam.

PS. Nasze sito pereł nie gubi. Nawet jak matowieją z czasem.
barko
2014-08-15
Nie gubi, bo każdego przepuszczacie przez sito o innej gęstości...:)
*alkor12
2014-08-15
widziałas juz perły Barbaro, te szlachetne, nie hodowlane ?
barko
2014-08-15
Gdym Ci chciała Aleksandrze na to pytanie odpowiedzieć musiałabym niektórych obrazić... Ciebie również...!:)
Archetyp
2014-08-16
Alek czy mam rozumieć, że moja propozycja kropek dla ...wężyków wywołała Twój uśmiech ?
Milknę zatem i nie będę używał innych argumentów aby ten wątek tradycyjnie nie został
....tematem zamkniętym.

Do miłego. Pozdrawiam.
*alkor12
2014-08-16
Wiesławie, tak, wzbudziła.
*Azja
2014-08-16
a jaki kolor maja perly "hodowlane"?...
*alkor12
2014-08-16
bezbarwny
ela k.
2014-08-16
Napisze szczerze, ze ogladajac prace nie patrze na kropki, wezyki itp, sa mi obojetne, wazna jest przedstawiona praca.
Chcialam jedynie zauwazyc ze wiele bezbarwnych kropek ma swoj wlasny, indywidualny kolor, niezalezny od Redakcji. Raczej nie hodowlany. Trzeba tylko chciec go zobaczyc :))
Dodam tylko, ze ci ktorym sztucznie nadano kolor nie zawsze trzymaja poziom, szlachectwo zobowiazuje.
Fajnie ze Redakcja sie czesto usmiecha, nie lubie ponurakow :)))
Serdecznie pozdrawam :)
Jarosław Rymarz
2014-08-16
No tak kropki kreski... jakie to ma znaczenie ? Szczerze mówiąc nie czytałem regulaminu odnośnie tego tematu bo to nie jest ważne.
satyrek
2014-08-16
Zastanawiam się, czy przy nominacji na Redaktora brano pod uwagę kulturę osobistą Kandydata... "Tutejsze TWA"... Ileż w tych słowach pogardy...
*alkor12
2014-08-16
....to nie pogarda, tylko usmiech politowania.
barko
2014-08-16
Wszyscy lubimy być doceniani, a nominacje to rodzaj uznania dla warsztatu i dorobku artysty.
Oczywiście zawsze ocena jest subiektywna, bo każdy z nas używa własnych "instrumentów" do identyfikacji "pereł", dlatego na redaktorach spoczywa duża odpowiedzialność. Powinni być w swoich wyborach uczciwi i jednomyślni. Nam pozostaje - zaufać!
Taki podział mi nie przeszkadza, wręcz ułatwia poruszanie się po galerii i wydaje mi się, że jest szczególnie przydatny dla początkujących.
*Azja
2014-08-16
Wydaje mi sie ze nie jest odpowiednie kierowac sie ...politowaniem.Wiecznie sugerowac nieprzyjemne rzeczy uzytkownikom na Forum .... Nawet jezeli ktos kto tutaj na VA pokazuje slabe prace to moim zdaniem-nie zasluguje na politowanie. Na politowanie zasluguje czlowiek niepoprawnie niekulturalny niechcacy zmienic swojej postawy. I tego typu zachowania.
ela k.
2014-08-16
Ja, jak napisalam juz wyzej nie zamierzam traktowac kropek, wezykow i innych oznaczen poziomu wystawiajacych tu Uzytkownikow jako pomocnej nawigacji. Skoro Redakcja odnosi sie do Nas, posiadaczy bezbarwnych kropek i wezykow z politowaniem, to stosujac sie do zasady wzajemnosci pozdrawiam Redakcje z usmiechem politowania. Kultura osobista i sztuka jednak nie ida ze soba w parze :)

Ustosunkuje sie jedynie do koloru kropki Alkora. Mimo, ze bardzo lubie niebieski, ten jest wyjatkowo nieprzyjemny w odbiorze.
*alkor12
2014-08-16
Dziękuję Elu :) :) :)
ela k.
2014-08-16
Przyznaje, ze postawa Alkora mna wstrzasnela. Doszlam do wniosku, ze moze Redakcja powinna zmodyfikowac zasady umieszczania prac. ZANIM praca ostanie wstawiona, moze niech Redakcja zweryfikuje poziom. Te zaslugujace na usmiech politowania odrzucac na tym etapie. Wtedy uniknie sie pogardliwego traktowania kropek i wezykow, a Redakcja wezmie odpowiedzialnosc za poziom artystyczny? Jak sadzicie?
*Azja
2014-08-16
Sadze ze zastanawiam sie gdzie podziala sie reszta czlonkow Redakcji...i dlaczego sie nie wypowiadaja....to przeciez mili i grzeczni ludzie (w wiekszosci)...
Archetyp
2014-08-16
Puk puk ...
Co prawda miałem milczeć jako ten cytat ..."wrzód ...pryszcz na dupie" mimo, że z Alkiem często miewamy odmienne poglądy to jednak pomarudze.
Można Alkowi wiele zarzucić jak też wychwalać ale jak wspominała powyżej Joasia to On jest najczęściej na ....placu boju więc i ...obrywa.
Osobiście mam tylko jedno no może dwa tematy do Alka o czym na ...dzień dobry rozmawialiśmy na pw.
Cóż, tak po prostu już ma i trzeba się z tym pogodzić lub po prostu ignorować.
Ciesze się że przynajmniej moje sugestie wywołały radosny uśmiech poparcia mojej prośby.
Za Ela k. mam w d.... (wiadomo gdzie)... wszelkie pseudo wartościowania dowolnej twórczości czy autorów. Dla mnie liczy się wyłącznie moje własne odczucie i zdanie choć by było skrajnie odmienne od populis.

Do miłego w realu.
barko
2014-08-16
Wszystkie wcześniejsze próby takiego sposobu weryfikacji skończyły się niepowodzeniem - było zbyt dużo głosów sprzeciwu...!
Natomiast TWA powstają niepostrzeżenie - wystarczy być kulturalnym człowiekiem i grzecznie odpowiadać na komentarze...:) Po za tym niektórzy bardziej przypadają sobie do gustu i tacy, którzy lubią w ten sposób spędzać wolny czas. Zawiązują się przyjaźnie, co jest wyjątkowo piękne i nie ma w tym nic nagannego.
Przyznam, że dawniej takie "kółka" bardzo mnie irytowały, teraz traktuję je jak normalne zjawisko.
Na VA panuje specyficzna atmosfera i czasami odnoszę wrażenie, że każdy z nas ma ulubiony "stolik" , co nie znaczy, że zaproszony do innego odmówi lub nie pozwoli dosiąść się nowo przybyłym...:)
Ważne by nie zapominać, że łączy nas jeden cel - możliwość prezentacji swoich prac w celu ich weryfikacji. Dlatego każdy z nas powinien uczciwie podchodzić do komentowania.
Jeżeli nie czuje się na siłach oceniać prac pod względem wartości artystycznych, lepiej będzie jeśli, poprzestanie na wrażeniach jakie na nim wywierają.
Wymądrzanie się nie poparte wiedzą i wyrobieniem artystycznym i to bez względu na to czy analiza będzie negatywna czy pozytywna, może wprowadzać w błąd autora i w rezultacie poczynić więcej szkody niż pożytku.
Dlatego byłoby dobrze gdyby mistrzowie bardziej się angażowali, bo niektórzy wyraźnie "spoczęli na laurach"...!:)
Pozdrawiam z szacunkiem dla ich osiągnięć - Wszystkich Mistrzów...:)
barko
2014-08-16
Żałuję, że wstawiłam się za Antonem, bo nie dość, że sama dostałam po nosie, to jeszcze naraziłam go na upokorzenie.
Widocznie instrument, którego używam do identyfikacji "pereł" nie jest jeszcze dość precyzyjny...!
Przepraszam Cię Anton, że bez Twojej zgody zdecydowałam się na ten nieszczęsny apel i Was Szanowni Redaktorzy za sprawienie kłopotu...!
Wybywam na jakiś czas, by odpokutować i udoskonalić mechanizm identyfikujący..!:)
Pozdrawiam Wszystkich...:)
magda.h-m
2014-08-16
O czym Ty mówisz Basiu?
Nigdzie nie znikaj. Upokorzeni jesteśmy wszyscy, którzy mają takie samo zdanie jak TY, a nie jesteś w nim odosobniona.
Myślę jednak, że jesteś tu już wystarczająco długo, aby zauważyć, że to tutaj jest na porządku dziennym w określonych sytuacjach i określonym gronie.
Myślę, że nie ma innego wyjścia, jak przywdziać grubą skórę na tego typu upokorzenia bo pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zmienić, ale jesteśmy w stanie otworzyć sobie wzajemnie oczy na pewne kwestie, a to chociaż może nie dzisiaj, ale w przyszłości, zaprocentuje innymi postawami....
Taką przynajmniej chcę mieć nadzieję :(
barko
2014-08-16
Dziękuję Madziu, że się za mną wstawiasz:) Bardzo cenię Twoją wrażliwość i poczucie sprawiedliwości, ale ja się na Alkora nie gniewam, ma prawo mieć odmienne zdanie.
Forma była obraźliwa bardziej dla Antona niż dla mnie i to z jego powodu jest mi przykro.
Nawet jeśli jego malarstwo nie należy do najszlachetniejszych, to na pewno nie jest gorsze od wielu tutaj wyróżnionych... nie wszystkie niebieskie kropki świecą tym samym blaskiem. To nawet ja jestem w stanie zauważyć...!
Mimo wszystko powinnam najpierw zapytać, a nie od razu wymądrzać się na forum.
Może niesłusznie wydawało mi się, że moje kryteria oceny są na wystarczająco wysokim poziomie, by dokonywać tego rodzaju klasyfikacji, a Alkor mi to uświadomił.
I proszę mnie nie zapewniać, że jest inaczej, bo tego nikt nie jest w stanie zmierzyć.
Może ja musiałam polec, żeby inni nabrali pokory...!

Jeśli już jestem przy temacie, wypowiem do końca to co zamierzałam, a co od dawna leży mi na sercu, bo mogę nie mieć okazji a i odwagę straciłam.
Mianowicie chodzi o Mirosława Kina... to fenomen o niewyczerpanych możliwościach i wielu tutaj "do pięt mu nie dorasta".
Nie będę oceniać jego osobowości bo to nie moja sprawa, ale jego malarstwo rzuca mnie(podkreślam - mnie) na kolana.
Nie będę apelować o wyróżnienie go niebieską kropką, bo jak się okazuje nie mam do tego wystarczających kwalifikacji, chcę tylko moje zdanie wyrazić na forum, bo to mu się należy, a ja przynajmniej do tego mam prawo...!!!

Pozdrawiam Mirosławie...:)

I już naprawdę znikam...!
magda.h-m
2014-08-16
Basiu.... z całym szacunkiem do Ciebie i wszystkich pozostałych, ale co Ty mówisz?
Ja tu nie mam na myśli żadnego gniewania czy obrażania.
Dajesz panu Alkorowi prawo do odmiennego zdania, a co z Twoim zdaniem? Co ze zdaniem każdego z nas?
Czy to znaczy, że my nie mamy prawa do odmiennego zdania?
KAŻDY Z NAS MA PRAWO DO SWOJEGO ZDANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jest tylko kwestia jego prezentacji.
Jeśli wypowiadamy je w sposób kulturalny, rzeczowy, odpowiednio argumentując i z poszanowaniem praw innych to wtedy wszystko jest w normie.
Niestety na taką prezentacje jaka nam się rzewnie podoba możemy sobie pozwolić co najwyżej we własnym domu, przed lustrem, ale nie publicznie, zwłaszcza jak się zajmuje wysokie pozycje.
Komu więcej dano od tego się więcej wymagać będzie. Stanowisko, tak samo jak szlachectwo czy tylko niebieskie kropki do czegoś jednak zobowiązują, no chyba, że traktuje się je jak podarowane śmieci....
A Anton myślę, że nie jest już dzieckiem, ani rozkapryszonym nastolatkiem czy pseudoartysta z wygórowanym Ego i że ma wystarczający rozum, aby nie czuć żalu do Ciebie.
To mądry człowiek i myślę, że zna swoją wartość, więc liczę, że jest w stanie zrozumieć całą tą sytuację.

P.S.
W tą pokorę to ja nie bardzo wierzę, ale cóż.... próbować warto dopóki starczy sił :(
satyrek
2014-08-16
Zacytuję Basię:
"Natomiast TWA powstają niepostrzeżenie - wystarczy być kulturalnym człowiekiem i grzecznie odpowiadać na komentarze...:) Po za tym niektórzy bardziej przypadają sobie do gustu i tacy, którzy lubią w ten sposób spędzać wolny czas. Zawiązują się przyjaźnie, co jest wyjątkowo piękne i nie ma w tym nic nagannego.
Przyznam, że dawniej takie "kółka" bardzo mnie irytowały, teraz traktuję je jak normalne zjawisko.
Na VA panuje specyficzna atmosfera i czasami odnoszę wrażenie, że każdy z nas ma ulubiony "stolik" , co nie znaczy, że zaproszony do innego odmówi lub nie pozwoli dosiąść się nowo przybyłym...:)
Ważne by nie zapominać, że łączy nas jeden cel - możliwość prezentacji swoich prac w celu ich weryfikacji. Dlatego każdy z nas powinien uczciwie podchodzić do komentowania."
Podpisuję się pod tym całkowicie...
Jeśli zdarza mi się komentować czyjąś pracę i nie ma od autora żadnego odzewu, więcej takiej próby nie podejmuję. Czuję się tak jakby mnie ktoś nie zaprosił do swego stolika... Jest grupa osób, w tym i ci z niebieską kropką, którzy chętnie konwersują. Ot i cale TWA... A że niektórzy traktują te pogaduszki jako ich niegodne i traktują je z politowaniem - ich sprawa... Wyobraźmy sobie sytuację, że pewnego dnia wszyscy przestaną komentować... Oczywiście także prace "błękitnych"... Portal straci to, co jest w tej chwili jego największym atutem - duszę i kameralność... Wiem, że najbardziej złoszczą nominacje do prac tygodnia... Ale jeśli pojawia się praca Alkora też jestem "za"...
Ktoś mnie wpuścił "na salony" dając białą kropkę... Cenię Cię Mistrzu Alkor za Twoją twórczość i śmiało pisz, gdy widzisz, że moje dłubanie jest godne politowania. Przyjmę to "na klatę" ( cytat z Alkora)... Nie mogę jednak zgodzić się na sposób w jaki traktujesz innych...
Magdo, Basiu, Elu, Joasiu i Ty rewolucjonisto Wiesławie - jestem pełen szacunku dla Was... Za odwagę cywilną... A Antona jeszcze jako AdamaJ zawsze traktowałem jako mistrza...

ew.ka
2014-08-16
Pozwolę sobie i na moje zdanie ....
jak to ja - z cytatami ;)
...Kwestia prezentacji zdania ...hmmm...jednym się ją wytyka i słusznie ale w swoim wypowiadanym zdaniu nie widzimy wad.
[...] nie wszystkie kropki świecą tym samym blaskiem " . [...] byli tu tacy co po dwóch pracach dostali niebieskie kropki ... itp
Czy to jest forma kulturalna ? ?? tak można ?
Wyznaczacie państwo kto tu jest czyim sumieniem?!
Odniosłam wrażenie ,że nie rozwiązuje się tu problemu tylko atakuje personalnie.

pozdrawiam
*alkor12
2014-08-16
Zacznijmy zatem od pytania, co to jest TWA ? W moim pojeciu, to otwarta grupa artystów, na podobnym poziomie, niestety miernym, która to grupa wzajemnie przekonuje sie o swojej doskonałosci. To jest moje pojecie TWA. Nie wymieniam tu nikogo personalnie, a to, że uśmiecham sie z politowania, jest wyrazem niemożności zrobienia z tym czegokolwiek. TWA zawsze było, jest i będzie.
ela k.
2014-08-16
Przeczytalam ostatni post Alkora i bardo prosze o przeniesienie mnie do galerii poczatkowej. Jezeli kilku naprawde swietnych artystow majacych biale kropki okresla sie mianem miernych, to ja powinnam wrocic do poczekalni, poniewaz nie wiem jak okreslic swoj poziom. Katastrofalny? W kazdym razie nie czuje sie godna byc w jednej galerii z niebieskimi kropkami.
Bardzo prosze o przeniesienie i tam juz pozostawienie. Dla mie to co pisze Alkor jest abstrakcja. Poza tym wypowiada sie w imieniu redakcji, wiec jak rozumiem taka jest polityka variartu.
Swoje zdanie na temat poziomu wystawiajacych tu artystow mam, kropki, wezyki nie maja znaczenia, wystarczy ze mam oczy i rozum, sugestiom sie nie poddaje.
TWA, zawiazane sympatie to zycie tego forum. Zabroncie ludziom rozmawiac, a ta strona bedzie martwa. Nikt nikomu nie kaze slodzic, jesli ktos umie konstruktywnie krytykowac, niech to robi.
ela k.
2014-08-16
prosbe o przeneiesienie moich obrazow do galerii poczatkowej juz wyslalam do redaktora naczelnego :)
*Azja
2014-08-16
Czy to Dom Aukcyjny?...Czy Kuba po to zalozyl ten Portal? A czy prace Kuby tez wzbudzaja politowanie u innych czlonkow Redakcji? Pewnie nie.... Mysle ze Variart jako idea to byl swietny pomysl , niestety-przerost aspiracji, poczucie bezsilnosci zwiazane z blednymi oczekiwaniami doprowadzajace do politowania, frustracji i nieporozumien- niszczy to miejsce. Politowanie moze wzbudzac na dobra sprawe, przy tego typu podejsciu- cale zycie: muzyka w radio, film i cala polska kultura....Przeciez to jest Portal dla kazdego kto pasjonuje sie sztuka i chce , chociazby w minimalnym stopniu- sam probowac ja robic....czy nie mozna na prawde tym sie cieszyc?... Od "wysokiej polki" sa krytycy i koneserzy sztuki, domy aukcyjne i prestizowe .renomowane galerie. Wystarczy to sobie uswiadomic i ..po problemie. Proponuje wszystkim uzytkownikom ktorzy obawiaja sie iz ich poziom nie jest "wystarczajaco dobry" aby...nie przejmowali sie opinia JEDNEGO JEDYNEGO CZLOWIEKA ktory przeciez, chocby nie wiem jak swietnie rysowal- nie jest nieomylny.
*alkor12
2014-08-16
Proszę czytać uważnie, nie napisałem, że prace wzbudzają usmiech politowania. Żałosne jest pisanie pod pracami nie zasługującymi na uwagę, peanów pochwalnych, z nadzieją wielką i oczekiwaniem wzajemności. Z tym walczę. Nie stać co niektórych z Was o odrobinę szczerości ? Lepsze fałszywe pochwały od klku szczerych słów ?
MajaK
2014-08-16
Olku - czy masz wyłączność na orzekanie co jest dobre a co złe? Co zasługuje na uwagę a co na politowanie?
staryszew
2014-08-16
ludzie...tak czytam te wasze elaboraty i śmiac i płakac mi sie chce równocześnie
naprawde trzeba wiele złej woli by tak odczytywac intencje alkora
to ze próbuje walczyć z TWA nalezy mu sie order a nie takie bluzgi :)
czasami mam wrażenie ze znajduje się na grzędzie między kwokami , które całym stadem chcą zadziobać biednego, wystraszonego kogucika ;)
podziwiam jego zimna krew, ja bym chyba zaczął bluzgać, za nerwowy jestem :D
ela k.
2014-08-16
Ja jeszcze chcialam sie zapytac Redakcji o jeszcze jedna rzecz. A mianowicie dlaczego przepuszczacie ludzi z galerii poczatkowej do glownej, pomimo ze okreslacie ich poziom jako mierny? Czy to nie jest przyslowiowy strzal w stope? Sami sobie zanizacie poziom. W regulaminie jest napisane, ze w przypadku wstawiania slabych prac, Redakcja ma prawo cofnac uzytkownika do galerii poczatkowej. Moze zamiast obrazac ludzi, zastosujcie ten punkt i zrobcie porzadek w GG. Troche brak tu konsekwencji.
*alkor12
2014-08-16
Maja, nie mam i nawet nie próbuję. Poza tym nie jest tematem dyskusji.

staryszef, nie prowokuj porównań, bo zaraz będą propozycje zmiany poziomu grzędy :)

Ela, nie było Ciebie z nami, kiedy próbowalismy wprowadzić ten punkt regulaminu w zycie. Jazgot był okrótny. Generalnie problem tkwi w tym, ze nowi członkowie zaczynaja od swoich najlepszych prac. Z czasem robią sie schody, bo aspiracje nie zawsze idą z rozwojem. Co to strzału w stopę, to masz rację, nasze dziesięć stóp zostało wielokrotnie przestrzelone.
magda.h-m
2014-08-16
Pani Elu....
szkoda pani nerwów. Nic pani tutaj nie wskóra. To temat wałkowany od zawsze, nigdy nie rozwiązany i myślę, że nigdy rozwiązany nie będzie bo brakuje pomysłu i chęci żeby podjąć jakiekolwiek działania, a wystarczyłoby tylko uczciwie podejść do kwestii komentowania i to nie przez kilku ciągle aktywnych ale "bezbarwnych" a przez tych co mają najpiękniejsze kolory i największe obiekcje co do poziomu i TWA. Niestety akurat Ci, co mają tylko obiekcje, to aktywności komentatorskiej nie mają żadnej. W końcu obiekcje mniej czasu pochłaniają bo zdarzają się tylko sporadycznie przy okazji podobnych dyskusji. Na czczych dyskusjach i tak się skończy no.... może jeszcze kilka wystraszonych kogucików nam się objawi i kilku odważnych kogutów co to w obronie wystraszonych, piórka będą stroszyć by przy okazji dać się zauważyć ;)

Pani Ewo, napisała pani:
" Pozwolę sobie i na moje zdanie ....
jak to ja - z cytatami ;)
...Kwestia prezentacji zdania ...hmmm...jednym się ją wytyka i słusznie ale w swoim wypowiadanym zdaniu nie widzimy wad.
[...] nie wszystkie kropki świecą tym samym blaskiem " . [...] byli tu tacy co po dwóch pracach dostali niebieskie kropki ... itp
Czy to jest forma kulturalna ? ?? tak można ?
Wyznaczcie państwo kto tu jest czyim sumieniem?!
Odniosłam wrażenie ,że nie rozwiązuje się tu problemu tylko atakuje personalnie.

pozdrawiam"

a ja pozwolę sobie na moje zdanie i pozwolę zauważyć bo obawiam się, ze pani nie zdążyła zauważyć pochłonięta swoją twórczością, iż cytowany przez panią i ponownie przeze mnie fragment " byli tu tacy co po dwóch pracach dostali niebieskie kropki" to suche stwierdzenie faktu na poparcie argumentu iż z pewnością ilość prac nie ma znaczenia w otrzymaniu tej cudownej niebieskiej kropki.
Nie wymienię nazwiska użytkownika ponieważ nie ma to najmniejszego znaczenia. Kto wie, ten wie....

Jeśli zatem przytaczanie faktów jest dla pani brakiem kultury to niestety nic na to nie poradzę. Musi pani zmienić fakty, żeby kultura wróciła :P
Nie będę natomiast komentować pani nagłego zabrania głosu w takiej dyskusji i opowiedzenia się po konkretnej stronie a nie w sprawie oraz wybiórczego potraktowania dyskusji i wyboru cytatów ponieważ mogłabym napisać coś co by panią z pewnością uraziło a po co?

Panie "STARYSZEW"
proponuję, żeby jednak pani niczego nie czytał.
Jak widać bardzo to panu szkodzi :D

PROPONUJĘ natomiast

stworzyć elitarną galerię "niebieskokropkowców", aby mogli dzielić się pomiędzy sobą najlepszymi doświadczeniami i uwagami nie czując się poniżani zwykłymi komentarzami "bezbarwnych" czyli dostęp do tej elitarnej galerii powinien być zablokowany dla pozostałych. Bezbarwni niech się smażą we własnym sosie a "niebieskokropkowcy" niech się swoim sosem polewają do woli ;)

Każdy będzie miał swoja grzędę do dyspozycji i żaden kogucik się straszyć nie będzie. Wystarczy, że będzie stroszył piórka.

Postuluję jednocześnie o natychmiastowe przeniesienie pana "STARYSZEW" do tejże elitarnej galerii bo na włosku wisi jego zdrowie psychiczne w zetknięciu ze starymi kwokami, a zdrowie tak wspaniałego artysty i przyjaciela dbającego o zastraszonych kogucików jest w ogromnej cenie :P
staryszew
2014-08-16
Pani MAGDO H-M
skoro tak leży na sercu moje zdrowie to prosze się ode mnie odstosunkować i lepiej będzie dla pani zdrowia jak nie bedzie pani czytać moich postów
Niech skupi się pani na bąbelkach CO2 lepiej a nie na pisaniu kolejnego gdaczącego elaboratu
Pozdrawiam :)
ela k.
2014-08-16
Pani Magdo :)
pomysl stworzenia osobnej galerii dla niebieskich kropek rowniez przyszedl mi do glowy. A konkretnie chodzi o stworzenie galerii-wizytowki variartu, gdzie beda mogli wstawiac prace artysci profesjonalni, wystawiajacy sie, dyplomowani, co zagwarantuje poziom, czyli kryteria wystawiania takie jak w prestizowych galeriach. I niech bedzie osobna galeria dla reszty, moze byc tez kacik dla poczatkujacych (chcialam przypomniec ze kiedys kazdy zaczynal, nikt od razu zawodowo nie malowal).
Dla mnie byloby to ok, ja maluje dla siebie, i jestem tu w celach towarzyskich, nie promocyjnych, wiec nie mam parcia na wyroznienia itp. Dla Redakcji zostalby rozwiazany problem poziomu.
ela k.
2014-08-16
Alkor,
tutaj jedynym rozwiazaniem jest to co napisalam powyzej. Tylko profesjonalisci beda trzymac poziom, poniewaz sa juz uksztaltowani. Inni, bedaxy na jakims etapie rozwoju beda nierowni, chocby dlatego, ze poszukuja, eksperymentuja, maja przerwy, potem wracaja, czy chociazby maluja poprostu amatorsko, dla przyjemnosci. Poziom bedzie trzymal profesjonalista, poniewaz sztuka jest jego zrodlem utrzymania i nie ma innego wyjscia :)
Ja nie bez powodu chce wrocic do amatorskiej czesci - moj poziom bedzie zmienny, a nie mam ochoty slyszec ze moja tworzosc budzi usmiech politowania..
ew.ka
2014-08-16
do pani magdy.h.m
dyskusja wirtualna /lub wymiana zdań /jest trudną sztuką .....
Zastanawiam się co mi tu pani imputuje ?
Odczytuję ,że tylko pani posiada rozbudowana wiedzę w każdym obszarze ...nawet wie, kiedy jestem pochłonięta swoja twórczością ...i nie tak interpretuję jedyne słuszne pani zdanie .Mało tego - pozwoliłam sobie zabrać głos ...i na to ma pani teorię .
Dowiaduję się ,że jestem i tak delikatnie potraktowana bo może mnie pani urazić /sic!/

Ja nie będę się tłumaczyć ...bo nie mam z czego.

*alkor12
2014-08-16
Była tu elitarna grupa, kilka albo kilkanascie niebieskich kropek. Nie byłem wówczas w zespole Redakcji. Nie było tych dyskusji co są teraz. W pewnym momencie wszystko to się rozlazło. Eksperyment z ciekawą twórczoscią, przyznając równocześnie kropy niebieskie wg mnie totalnie spalił na panewce. Białe kropy, to było COŚ ! Wielu "niebieskich" odeszło w ciszy, zdegustowanych próbą populistycznej polityki. W zamian, białe, uznały swoją wielkość. Za daleko weszliśmy, by się z tego wygrzebać, szanujmy się zatem w tym co mamy. Szczerosci wypowiedzi, oszczedzajmy wazeline, pomagajmy sobie nawzajem. Nie traktujmy komentu, typu..."Tym razem, odpusciłeś, niestaranność razi mnie trochę "..jako atak personalny. Zachęcam do komentowania niemal kazdego obrazu który tu sie pojawi, tylko na boga, nie piszcie...robisz to, co mi w duszy gra, piekne, ładne, i tym podobne słowa. Postarajcie sie proszę o przeanalizowanie kompozycji, wartości technicznych, zestawienia barw, a równiez stanu emocjonalnego czasu powstania obrazu. Nie szukajmy tu akceptacji w tym, co robimy, poprzez klakierstwo.
*alkor12
2014-08-16
Elu. K nie ma jedynych słusznych rozwiazań. Podziwiamy tutaj obrazy ludzi, którzy akademi sztuk pieknych progu nigdy nie przekroczyli. I nie jest to wyrocznią, kto. Sadzę, ze w malarstwie jest troche tak, jak przy kupowaniu konia...po zębach go poznasz.
Archetyp
2014-08-16
Alek bardzo chętnie przeczytam Twoją ...korektę dowolnego dzieła twórczego.
Ba z ogromna rozkoszą przeczytam wszystkie ...korekty nie tylko Twoje.
Do dziś jesteś mi winien dwie w zamian za moje Twoich prac i co ? Pstro.
Aby się o czymś wypowiadać publicznie trzeba dysponować ogromną wiedzą nie tylko z tej dziedziny ale również znaleźć właściwą drogę do przekazania swoich myśli w formie zrozumiałej i akceptowalnej.
Pewno pamiętasz mój wątek <a href="http://variart.org/?d=forum&forum=4&dzial=16&temat=682#7926"><span class="rangiRed">*:*</span> Ocalić od zapomnienia </a>
ŻADEN NIEBIESKI nie ...zabłysnął w nim swoim mistrzostwem, geniuszem, wiedzą, gustem, itp w bardzo szeroko pojętej dziedzinie kultury i sztuki.
Więc wybacz ale gdy czytam ...elitarna grupa pozwolę sobie tylko na szeroki uśmiech.
*alkor12
2014-08-16
Wiesław, nad ostatnia równiez cos napisałeś, zatem nie czytasz to, co inni pisza, tylko pragniesz zabłysnąc swoja opinią :) ale to już inny temat.
CaesarEdenpert
2014-08-16
nie mogę pojąć dlaczego zawsze ZAWSZE, gdy odezwie się Aleksander jest atakowany, oskarżany o brak kultury....Członek redakcji, któremu się jeszcze chce jest niegrzeczny; bo daje NAM swój czas? Ja akurat podziwiam go za cierpliwość, a co do TWA ma 100% racji! To że jest za to atakowany to dowód na patologięTWA....już dawno o tym pisałem, że to chore...,a do tego jeszcze to lustrzane odbicie TWa, czyli zemsta za najmniejszą krytykę...doświadczyłem tego parę razy i po prostu przestałem komentować prace które do mnie nie trafiają.Prace rzeczywiście prezentują różny poziom i zdaża się, że wężyki prezentują coś ciekawszego nioż niebiescy, ale jednak sporadycznie...A teraz już możecie mnie spalić na stosie
Archetyp
2014-08-16
Alek nie bardzo wiem o których wpisach napisałeś. Nie mam zamiaru ani błyskać ani świecić czy oświecać, stwierdziłem jedynie fakty. Szanuje Twoją osobę i twórczość choć mamy dalece odmienne zdania w co najmniej jednym temacie.

Pozdrawiam życząc spokojnych snów i dzieł godnych pamięci potomnych.
*alkor12
2014-08-16
Wiesław, jutro na priwie Tobie przypomnę :) spij dobrze :)
^rusnok
2014-08-16
Cezary, słusznie prawisz.
Rzeczywiście, czasem zdarza się wężyk, który pokazuje coś ciekawszego, niż niektóry niebieski. Po jakimś czasie ten wężyk staje się kropką, czasem i niebieską.

Osobiście od zawsze protestowałem przeciw wprowadzaniu niebieskich (wtedy "mistrz"), przewidując, że
1. szybko się namnoży "mistrzów", którzy się nadają ledwo na czeladników i
2. Przez dodanie nowego podziału przybędzie jeszcze jeden powód do kwasów, zawiści, kłótni itd.
Sprawdziło się dokładnie wszystko.
(ad 1. - metodą złagodzenia dysproporcji poziomów miała być zmiana nazwy "mistrz" na "Interesująca galeria")
Cały czas uważam, że najzdrowiej byłoby zlikwidować niebieskie.
Więcej nie napiszę, bo nie mam czasu.
*alkor12
2014-08-16
Jak widzidzicie równiez i w redakcji nie ma jednomyślności :) być moze nazwa "mistrz" była niefortunna, natomiast rozmnozenie krop niebieskich to moim zdaniem pomyłka totalna, taki to był czas, by ci co nie posiadali, a marzeniem było, dostali.
pozostaje jednak potrzeba autorytetu, punktu dazenia, celu, checi rozwoju...i to niebieskie niech bedzie pretekstem.
bbb188
2014-08-17
Napisze coś z życia.
Mam parę przykładów ludzi,którzy bez ASP malowali i rzeźbili przepięknie(np. mój szwagier,młody sąsiad).Mieli fotograficzną pamięć.Znam też i po ASP,którzy mimo wiedzy jaką o sztuce posiedli,nie malują,nie rzeźbią.Sami mówią o sobie,że mają ciężką rękę.Pisze tu o znanym ilustratorze poczytnego pisma,o 3 pedagogach....
Poza tym...jednym podobają się prace Janka ,innemu Joli....itp
Jakie gusta mamy, to na aukcjach widać.Często prowadzący nie rozumieją
wyników aukcji.
Zaglądamy tu do siebie,oglądamy.Czasami z wyczuciem podpowiadacie.
Ciężko unieść słowa krytyki,ale jak inaczej rozwijać się ?
Z większości prac dostałam 4 i jestem z tych czwórek pieruńsko dumna.
Mam możliwość porównywania moich prac z innymi.Widzę różnice.
Dziękuję wszystkim za rzeczowe podpowiedzi !!!
Poza tym uprawianie sztuki to nie tylko domena artystów po szkołach artystycznych.Przecież mnóstwo ludzi tworzy ,a są prawnikami,lekarzami,nauczycielami,itp.Czasami wśród nich znajdujemy prawdziwe perły, a perły mają różne kolory.
ela k.
2014-08-17
Cesaredenpert, proponuje zebys przeczytal watek od samego poczatku.

Alkor,
w pelni rozumiem rozterki redakcji nad poziomem uzytkownikow, poniewaz sama widze ze czasem dziela bialych kropek zahaczaja o naiwnosc, Ogolnie poziom w GG jest bardo nierowny. Wsrod niebieskich kropek rowniez, dlatego napisalam ze nie kieruje sie oznaczeniami.
Natomiast zastanawialam sie dla kogo jest ta galeria? Chcecie dobrego poziomu, ale zdarza sie ze przenosicie z poczatkowej ludzi ktorzy od poczatku sa sredniakami. Przeciez widze :)
Wiec jezeli chcecie zeby nie bylo slabizny, ludzi bez potencjalu, amatorow, hobbystow zostawcie w galerii poczatkowej. Zmiencie nazwe np, na Galeria dla Wszystkich i na Galeria Zaawansowana albo cos w tym guscie. Niech w tej drugiej beda naprawde interesujace rzeczy. Wiele ludzi bedzie protestowac, ale to wasz portal i macie prawo do zmian. Ja nie bez powodu chce wrocic do poczatkowej. Uczciwie przyznaje, ze jestem na takim etapie swojej drogi malarskiej, ze nie jestem w stanie zagwarantowac dobrego poziomu. Dla mnie to nie powod do wstydu, tylko pozbycie sie stresu, ze po wstawieniu obrazu, Redakcja bedzie sie krzywic. Pozwoli mi to na swobodna kontynuacje moich eksperymentow malarskich. Nie zamierzam na sile udawac wielkiego artysty.

bbb188
2014-08-17
Oki ...mogę wrócić do początkowej,ale nie blokujcie !
Jestem pedagogiem i sami zobaczcie jak ciężko nam oceniać. Żadna ocena nie jest do końca sprawiedliwa.
Dla mnie tu najważniejszym jest jak dostanę wskazówkę.Będę ją trawić,przemyśle na wiele sposobów i na pewno coś się zmieni.

2014-08-17
Dla spokoju proponuję wprowadzić dwa rozwiązania:
- 1) Zlikwidować niebieskie kropki i interesującą galerię a w to miejsce wprowadzić opcję "POLECANY AUTOR"
- 2) Drugie to wprowadzenie np. czerwonych kropek dla grupy TWA tzn. tych co każdą "pracę" bez względu na jakość komentują pochlebnie.
Odnośnie TWA, w tej galerii taka grupa jest mocno zakorzeniona i wiadomo kto w niej jest
Nie przynosi to nikomu żadnego pożytku a więcej szkody i wydaje mi się
że gdy będzie mniej komentarzy lecz zgodnych z prawdą to galeria zyska.
W tej kwestii popieram Alkora.
Misior
2014-08-17
~auxel40 - sam nie mas niebieskiej kropki, to łatwo ci pisać, żeby je innym pozabierać. JA SWOJEJ KROPKI NIE ODDAM!!!1111 zdajesz sobie sprawę, ile wyżeczeń i cierpień kosztowało mnie jej zdobycie? ja tu wstawiałem już 9 lat temu prace. i co ja niby teraz zrobię bez niesbieskiej kropki w internetach? jak rysować, skąd czerpać satysfakcję z bycia lepszym od innych?
weź jeszcze raz to pszemyśl, co napisałeś. postaw się w położeniu tych lepszych, z kropkami niebieskimi... nie równajmy w duł, koleżanki i koledzy artyści. elita musi być, żeby była pszyjemnosć z wywyższania się nad innych, pokazywani, że jest się lepszym i zdolniejszym.
staryszew
2014-08-17
Misior
hue hue hue
dobrze gadasz :D
*Azja
2014-08-17
MI-SIOR, MI-SIOR!: Misior na REDAKTORA!!! (grunt to szczerosc ;-)) )).

2014-08-17
Dlatego proponuję dwa rozwiązania czyli dodanie czerwonych kropek dla wyróżniających się w grupie TWA, bo chwast też powinien być odznaczony.
Towarzystwa Wzajemnej Adoracji są zmorą wszystkich portali i doprowadzają je do upadku bo najlepsi odchodzą
*Azja
2014-08-17
Acha: wesze podstep !: "a moze by odejsc to bede uznany za najlepszego" ..:-)))...pokaz jak malujesz a powiem ci kim jestes-"auxel"....bo nie widze zadnej twojej pracy?....
Misior
2014-08-17
szczerze mówiąc niebieska kropka była dla mnie czymś w rodzaju pocieszenia, bo zawsze mnie olewano na wszelkiego rodzaju portalach artystycznych a na digu to już miałem przerąbane totalnie, nawet nie wybierali moich prac do polecanych i miałem ból dupy o to. wiadomo, zranione ego artysty narcyza.
osobiście jednak jestem za chaosem, lubię kiedy wszystko jest wymieszane, i te same prawa mają zupełnie początkujący z najlichszymi rysunkami na papierze w kratkę i mistrzowie pędzla po ASP. wtedy jest taki fajny ferment, dużo się dzieje, poziom całości niski, ale dużo ludzi się przewija i zawsze ktoś się wpisze. i wyławianie z tego ciekawych artystów jest pasjonujące. to sprawia, że nie jest nudno. niestety, portale sztuki lubią iść w elitarność. a to zawsze obniża popularność takich stron. i w końcu TWA muszą powstać, bo chcąc nie chcąc, spotyka się w kółko parę osób. to takie dylematy galerii netowych i nie wiem, czy jest jakieś idealne rozwiązanie. dla mnie ideałem było by umożliwienie każdemu użytkownikowi tworzenia własnego środowiska, z galeriami własnymi i ulubionymi, grupami, bez cenzury i modów-bogów jak na digu ukrywających prace wg. własnego uznania. to znaczy pozwolenie ludziom by działali bardziej autonomicznie, pilnując tylko, aby nie dochodziło do łamania prawa (zastraszanie, gróźb, kradzieży prac itd). a redakcja zawsze może wyznaczyć swój teren, z ulubionymi pracami i tam mieć autonomię. DD + coś w rodzaju polecanych prac, albo ciekawych galerii, ale bez zaznaczania ich autorów specjalnymi kropkami. tak, ja jestem za równością praw wszystkich użytkowników każdej strony, którzy nie łamią regulaminu i prawa.
*Azja
2014-08-17
No mowie: Misior na redaktora! Ty sie czlowieku marnujesz! ( podoba mi sie to co piszesz :-)..)
Misior
2014-08-17
na redaktora się nie nadaję, bo ciągle rysuję i nie mam czasu. a domyślam się, że jest to ciężkie zajęcie, to redaktorowanie. bo wszystkim nie da się dogodzić, choćby się bardzo chciało.
*Azja
2014-08-17
:-(...ale..moze w ciagu najblizszych 9 lat Cie namowie ;-)) ....Mamy kupe czasu :-))...
CaesarEdenpert
2014-08-17
Ela k. sugeruje, że zabrałem głos nie czytając wątku od początku....To najlepszy dowód na poziom dyskusji (proszę zobaczyć kto pierwszy zareagował i odpowiedział na zajawkę barko w tym wątku)
Wszystko na temat, myślę, że to mój ostatni wpis na tym forum
Archetyp
2014-08-17
Do przemyśleń własnych.
Ten wątek ....waży ok 40 000 bajtów. Jedno rozbudowane zdanie 12-15 wyrazów to ok 100 bajtów.
To tylko albo aż 400 wpisów pod pracami w dwa dni. Ten wpis to 221 bajtów.

Miłego dnia i zerkania.
ela k.
2014-08-17
Dziekuje bardzo za przeniesienie mnie do GP, przynajmniej nie bedzie mi przykro po wypowiedziach Alkora o miernym poziomie i bezbarwnosci bialych kropek. Usmiech politowania tez mnie omina. To zadna przyjemnosc byc w takim towarzystwie. Teraz moge spokojnie malowac sobie dalej na swoim poziomie i nie martwic sie opinia Redakcji :))))
barko
2014-08-18
.
Lilavati
2014-08-18
eee...kropki to kropki... Co to ma wspólnego ze sztuką. Jak to mówią - jednemu się podoba córka, drugiemu teściowa. Wszystko kwestia gustu. Tym bardziej, że kropki przyznawane są przez artystów dla innych artystów. A jak wiadomo, każdemu najbardziej podoba się to, co sam tworzy hihihi.

Czy niebieskie kropki są elitarne? - nie wiem... Faktycznie elita, powinna pochwalić się tu jakimiś osiągnięciami, większymi niż np. praca tygodnia na VA...Może te osiągnięcia warunkowałoby otrzymanie niebieskiej kropki... Myślę, że wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy. Większość z nas tutaj raczej ma za sobą jakąś edukację artystyczną. Poza tym amatorzy też są doskonali - szczególnie ci, co skupiają się na emocjach a nie doskonaleniu warsztatu.

Co do białych kropek, są wśród nich osoby moim zdaniem wybitne, które są o niebo lepsze od niektórych niebieskich jak np. wspomniany już M. Kin, czy bardzo znana już Ola Waliszewska (sarapalin). Ich dzieła mają w sobie emocje, których najlepszy nawet warsztat nie zastąpi.

Wśród wężyków też jest kilka osób wartych uwagi...

Także cieszmy się tworzeniem, bo prawdziwa sztuka nie podlega ocenie. Każdy ma inną wrażliwość, ekspresję... I to jest piękne!

Jarosław Rymarz
2014-08-18
Po przeczytaniu ostatnich wpisów ( wszystko racja ) stwierdzam że też chcę mieć niebieską kropkę :D
Może dla mnie za wcześnie bo wystawiam tutaj dziewięć dni a nie dziewięć lat ale myślę że na nią zasłużę. :D
Czuje jak nadchodzi moc.... A nadchodzi :D
Pozdrawiam mojego ulubionego kolegę artystę Misiora
Misior
2014-08-18
również pozdrawiam :)
ved
2014-08-19
po przeczytaniu całości a w szczególności wpisu ~Jarosława Rymarza ośmieliłam się jak nie wiem co i żądam dla siebie czarnej kropki! kocham czarność i taka kropa zaspokoiłaby moje amatorskiepolitowaniauśmiechugodneartystyczne ego :)
ale ponieważ bo tło variArta jest czarniusie chcę świadomie i z nieprzymuszonej woli wrócić do elitarnego kręgu wężykoidealnego, tam będę się czuła na właściwym miejscu, hawk!
Archetyp
2014-08-19
Ved-ka dajże pokój, też tak kiedyś miałem.
Są tylko Twórcy i ci którym się wydaje że coś tworzą. Artystą trzeba się urodzić, twórcą może być każdy który ma coś do powiedzenia / przekazania innym.
Liczy się tylko i wyłącznie twórczość. Wszystko inne, cała reszta to kupa śmiechu, prywata, śmiecie, g....o nie sztuka i nic więcej.

Pozdrawiam.
*Azja
2014-08-19
Tak Vedka-daj spokoj.Trzeba przeczekac ;-).
barko
2014-08-19
Przykro mi, że mój wpis wywołał taką burzę... nie planowałam tego.
Nie jestem awanturnicą i sama jestem zaskoczona...!
staryszew
2014-08-19
no raczej trudno cos takiego zaplanować
ale w sumie juz przestałem się dziwić
to po prostu kurnik :)
ved
2014-08-19
o tak! kok ko dak, kok ko dak, :))

*alkor12
2014-08-19
...i tą, jakze wymowną wypowiedzią wątek uwazam za zamknięty

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.

On-line
Dev ~harry

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org