Forum

Grodner Buchholz
2015-04-22
...dobry:)
staryszew
2015-04-22
tu by sie bardziej przydał psychiatra a nie psycholog ;]
ale dobre i to.....witaj :)
PiotrDryll
2015-04-22
witaj, może byc ciekawie :)
*Azja
2015-04-22
Ale Ty sie w ogole nie obawiaj! My nie jestesmy psychologami ;-).Wstaw prace i dobrze sie baw :-).
rdza
2015-04-22
absolutnie nie jesteśmy Psycholami tylko troszku nienormalni :) witaj
*Azja
2015-04-22
A to...e....- to, to takie skrzywienie zawodowe ;-)..Absolutnie niegrozni wariaci ;-))...
iwost
2015-04-23
np min politykom bardziej psycholog potrzebny - artyści sobie radzą i poradzą - zawsze i wszędzie wybrną w stylu
iwost
2015-04-23
w każdym razie ja za usługi dziękuję :) !
rdza
2015-04-23
Iwonko! a ja zapraszam do swojej kliniki leczenia natręctw :) :) :)
barko
2015-04-23
Obawiam się Iwonko, że Pani Maria swymi magicznymi oczami jest w stanie przeniknąć każdego, czy sobie tego życzy czy nie...:):)
iwost
2015-04-23
Basiu, mnie oczy nie zaskoczą - jestem przetrawiona! :)
iwost
2015-04-23
...a to ja Rafał nie ingeruję - zapraszaj Panią - niech Cię prześwituje ;)
barko
2015-04-23
A mnie coś podpowiada, że te oczy mają taką moc, iż są w stanie niejednego zaskoczyć...:)
barko
2015-04-23
A mnie coś podpowiada, że te oczy są w stanie niejednego zaskoczyć...!:)
barko
2015-04-23
A mnie coś podpowiada, że te oczy są w stanie niejednego zaskoczyć...!:)
barko
2015-04-23
Na razie, to system najbardziej mnie zaskakuje...!:)
iwost
2015-04-23
oczy Boga to jedyna droga i na tej terapii życiowej mojej poprzestanę w całości.........aparatura psychologii to partykularna namiastka - ot podskakiwanie i uzurpowanie typu masz chandrę - kup sobie sukienkę haha
staryszew
2015-04-23
ale was strach ogarnął
iwost
2015-04-23
język sztuki jest wystarczającym narzędziem, reaguje na różnorodność ....- jeśli ktoś odczuwa nikłość lub deficyt, niedosyt etc niech zaprosi hydraulika ;)
staryszew
2015-04-23
albo urologa, on też zna się na hydraulice
iwost
2015-04-23
specjalista od błota natomiast to chlapacz ? czy apacz?
iwost
2015-04-23
albo agregat :)
iwost
2015-04-23
oho! zaczyna fermentować ;)
staryszew
2015-04-23
coś Ci sfermentowało?
magda.h-m
2015-04-23

Pani Maria najzwyczajniej w świecie chciała się przywitać i uczciwie wyznała czego się można spodziewać z jej bytności tutaj. Uważam, że wystarczy informacja kto sobie tego nie życzy albo kto tego pragnie i niepotrzebne są takie gierki słowne na forum. W tej sytuacji sądzę że pani Maria nie musi biegać po Waszych galeriach i oglądać ani komentować Waszych, bo prac jeśli tylko poczyta co napisaliście to i tak wyrobi sobie już pewną opinię.
Myślę, że moglibyście te swoje rozmowy i zabawy słowne przenieść na jakieś bardziej prywatne "podwórko".
A wracając do początku wątku i powitania to ja również witam panią i życzę samych przyjemności z bytności w tym miejscu :)
staryszew
2015-04-23
oj tam oj tam, bynajmniej sie coś dzieje na forum, a przecież nikt tu nikogo nie obraził ani nie miał takiego zamiaru. Mam nadzieję, że Pani Maria prawidłowo mnie zdiagnozuje i przepisze jakieś lekarstwa na moją biedną głowę
iwost
2015-04-23
Staryszewie - ja Ciebie też lubię :) jesteś sympatyczny a nie toksyczny :) to rozróżniam wyraźnie :)
iwost
2015-04-23
powłóczystych słownych wypuszonych marmoł nie lubię autorstwa wszelakiego
iwost
2015-04-23
na dodatek desygnujących się pseudo pouczającą "sprawiedliwością"
mARTa
2015-04-23
Witam panią Marię :)
Normalnie "w stół uderzyła"...
Anna
2015-04-23
Witam w naszym gronie :)
anama
2015-04-24
Witaj :)
sasquatch
2015-04-30
Dzień dobry.
srebrnydzwonek
2015-04-30
Witaj:)musisz tu uważać co piszesz... ja napisałem coś i miałem zaraz zawieszone konto:)dzięki za komentarz:)
srebrnydzwonek
2015-04-30
ps. dobrze, że teraz nie można kasować samemu tego co się napisze w profilu itd po zmianie na portalu:)
staryszew
2015-04-30
e tam ;p Ja w ogóle nie uważam co piszę i żyję
bardo
2015-05-01
Zastanowiłam się czy to dobry watek by odpowiedzieć Srebrnemu Dzwonkowi ale chyba tak, bo Idee i pomysły :)
Mnie jest szkoda wspomnianej funkcji, wygodna jest samodzielna edycja np. popełnionych literówek czy dopisanie czegoś do wypowiedzi, skasowanie czegoś co po przemyśleniu nie powinno zostać. W końcu jesteśmy dorośli i powinniśmy mieć prawo do samokrytyki a nie tylko do moderacji czy proszenia adminów o edycję.
staryszew
2015-05-01
no właśnie, jesteśmy dorośli :D to w związku z tym myślmy o tym co piszemy albo bierzmy za to odpowiedzialność; przez brak mozliwości edycji będzie mniej możliwości do manipulacji, a literówki można wybaczyc bo każdemu się moga zdarzyć
bardo
2015-05-01
O właśnie :) Zapomniałam dopisać zdanie o ponoszeniu odpowiedzialności za słowa.
bardo
2015-05-01
A chodzenie ze wszystkim do Adminów jest dorosłe? To co ja nazywam samokrytyką u Ciebie nosi nazwę manipulacji. A może myślimy o różnych rzeczach, za krótko tu jestem :)
staryszew
2015-05-01
serio chodzisz ze wszystkim do Adminów? Zazdroszczę, ja jeszcze nie miałem śmialości :D
bardo
2015-05-01
Ja nieeeee :) ale to chyba jedyna teraz furtka, gdy chcesz coś zmienić. Szanuję cudzy czas.
*Azja
2015-05-01
Staryszew ma swoja racje..Zdarzalo sie ze jedna osoba wymieniala swoje kwestie w dialogu,(przewaznie gdy mu emocje opadly), inni rozmowcy tego nie zauwazali, rozmowa stawala sie dziwna.Nastepnie, po paru dniach w miejscu kwestii dialogu zostawaly tylko...kropki :-)) ....Bez sensu. Lepiej myslec wczesniej co i po co (no i do kogo ) sie pisze.A literowki sa w swiecie komputerow zrozumiale...nie jest to powod do rwania wlosow gdy zabraknie jakiegos "o" lub "i"...Odkad tu jestem nie uzywam polskich znakow (ale w obcych jezykach tez nie uzywam ich specyficznych kropek i kresek) i wszyscy, ktorzy sa zainteresowani kontaktem-rozumieja mnie.
PiotrDryll
2015-05-02
teeek...mnie się zdarzyło, że po skrytykowaniu obrazka autor wymienił zdjęcie a wtedy nawet usunięcia czy przeredagowania moich wpisów niewiele dało... od tego czasu prace które mi nie leżą omijam szerokim łukiem !!!
bardo
2015-05-02
:) To pewnie stad się wzięła opinia, że na VA tylko kadzić lub omijać szerokim łukiem ;)
Mnie proszę krytykować, byle szczerze :)
PiotrDryll
2015-05-11
ogłaszam wszem i wobec ze przestaję przydzielać nomki póki jakiś porządek tu w tym temacie nie zapanuje...
ªmaniek
2015-05-11
Poprawione.
srebrnydzwonek
2015-05-11
Chciałbym poruszyć temat dość gorący, zirytował mnie atak na Panią Renatę w sobotę, gdy jej obraz został wyróżniony przez redakcję. Chyba każdy widział co się działo i kto najgłośniej krzyczał.Poszperałem więc w necie i chciałbym tu przedstawić kilka różnych prac. Prace te malowane są przez Artystów , prace, które jedna z osób z portalu nazwała gniotami...pozostawię to tutaj bez komentarza, chociaż myślę, że nazywając osoby które ukończyły ASP itp, w ten sposób, obrażone zostały również osoby po ASP itp, które uczestniczą "w życiu" portalu...Przedstawione przeze mnie prace, przypominają mi osobiście dość mocno...prace jednej z osób z portalu...Nie będę się wymądrzał itp, ponieważ nie znam się na malarstwie. Jako laik, widzę pewne dość dosadne podobieństwa. Dlaczego nie napisałem tego w profilu tej osoby?! dlatego, bo zostałem zablokowany, gdy być może to co znalazłem okazało się prawdą.Prace są Artystów żyjących (z tego co się dowiedziałem malowane przed 2011...)i nie żyjących, że tak to nazwę...Oto one:

http://art.dorotagolinska.pl/wp-content/gallery/obrazy/dorotagolinska_02_atorod_70x50_warszawa_2011.jpg

http://art.dorotagolinska.pl/wp-content/gallery/obrazy/dorotagolinska_03_utopia_81x65_warszawa_2011.jpg

http://obrazy-olejne.pl/wp-content/uploads/2012/08/120-olejny_plotno-wspolczesny_akt_70x50cm-720x1024.jpg

http://www.touchofart.eu/galeria/Daniel_Pielucha/Byki_dp48.jpg

Trzeba się zalogować i "dodać do znajomych" ta Pani nie pozwoliła mi używać na portalu czy w wiadomościach jej nazwiska, pozwoliła mi, za co bardzo dziękuję! na umieszczenie linku do fragmentów jej obrazów, które po moich prośbach umieściła na FB, całości obrazów powiedziała, że nie umieści, by nie trafiły w niepowołane ręce:

https://www.facebook.com/people/Magda-Asp/100009303115166

Kolejne:

http://www.test.obieg.pl/aa/img/20060418204903185_1.jpg

http://culture.pl/sites/default/files/images/imported/sztuki%20wizualne/galeria/gl%20historia%20moskwa/fo_historia9_44994.jpg

http://img682.imageshack.us/img682/3010/niemenzamodujanmaewskip.jpg

http://www.art-wallpaper.com/22975/Von+Stuck+Franz/The+sin-1440x900-22975.jpg

i fotografia – kadr z filmu:

http://images.slideplayer.pl/2/835712/slides/slide_45.jpg

staryszew
2015-05-11
jakby moje obrazki wrzucić w google-grafika to pewnie też by się coś znalazło co jest podobne do moich wypocin
Na takiej podstawie kogos oskarżać o plagiat jest odrobinę żenujące
Znam malarstwo Kasi a te przykłady są z tyłka
srebrnydzwonek
2015-05-11
nie wiem, czy z tyłka:)znalazłem coś takiego i pokazałem i tyle i nie podałem nazwy użytkownika, te osoby twierdzą, że ich prace zostały wykorzystane itd, dlatego poruszyłem tu ten temat, dla mnie np. nie ma podobieństwa w obrazach Pani Renaty i tamtego artysty, a kilka osób na nią napadło, dla mnie tamto jest bardziej z tyłka:)jestem laikiem, mogę się mylić...nie wrzucałem jej obrazów w google itd...znalazłem te prace, więc pokazałem, ponieważ ja sporą "inspirację" widzę Staryszewie:)
srebrnydzwonek
2015-05-11
Staryszewie, skoro nie napisałem o kogo chodzi, to dlaczego napisałeś, że chodzi o tą a nie inną osobę?!takie pytanie...więc musiały Ci się skojarzyć z tą osobą obrazy tych artystów...
staryszew
2015-05-11
po prostu, zajżałem sobie na Twój profil i na DG Pani Magdy, to wystarczyło , żebym wiedział o kim mowa, boszzzz
staryszew
2015-05-11
* zajrzałem , sory ;)
ten brak edycji ;_____;
srebrnydzwonek
2015-05-11
tam pisało kilka osób...:)nie tylko ja...więc tak czy inaczej, te obrazy skojarzyłeś :)nigdzie nie użyłem nazwy użytkownika itd, o którego chodzi:)
srebrnydzwonek
2015-05-11
nie oskarżam nikogo o plagiat, napisałem jedynie, że te prace dla mnie mają w jakimś stopniu związek z pracami kogoś innego i tyle:)ja jestem laikiem,jeszcze raz to podkreślam:)
staryszew
2015-05-11
Ksawuś :) nie rób ze mnie debila, ok ?
srebrnydzwonek
2015-05-11
Staryszewie, bardzo Cię lubię i szanuję i doszedłem do wniosku jedynie po przeczytaniu Twojej odpowiedzi:) wyluzuj:)
staryszew
2015-05-11
serio uważasz, ze to ja mam spinę? :) zwracaj uwagę na emotki , uśmiecham się do Cię cały czas ;)
srebrnydzwonek
2015-05-11
ja do Ciebie też:) a kto pyta nie błądzi:)tym bardziej laik:)
bardo
2015-05-11
Staryszew - a jednak ten brak edycji... :D
staryszew
2015-05-11
oj tam ;) mój świat w związku z tym sie nie zawalił :v
bardo
2015-05-11
Mój też się nie wali ;p
bardo
2015-05-11
A tak, ogólnie to innych tematów nie da się założyć? Podwiesiliśmy się pod Panią Marię, która tylko przywitać się chciała :)
PiotrDryll
2015-05-11
nie wchodzę w meritum sprawy ale tego typu dyskusje pod pracą wyróżnioną są trochę nie na miejscu... toz to takie małe święto Renaty było i po cóż je w ten sposób zakłócać...
"...Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"
Źródło: Na straganie
ewaafrus2
2015-05-12
Gwoli ścisłości może i Kasia zbyt emocjonalnie podeszła do tematu,l może powinna zrobić to na forum lub wiadomości prywatnej - może. Według mojej oceny (jestem laikiem amatorem) widać wiele podobieństwa w kompozycji i ułożeniu samej postać, oraz w elementach dekoracyjnych. Malarstwo Pani Renaty za to zdecydowanie odbiega kolorystycznie od M.Carsona i ma zupełnie inny przekaz emocjonalny nie ma tego mroku i niepokoju ...jest malarstwem bardziej dekoracyjnym
Natomiast jeśli chodzi o Pana Ksawerego bardzo mi się nie podobają jego wycieczki osobiste w stronę Pani Katarzyny, na siłę udowodniania nie wiadomo czego - proszę się opanować Panie Ksawery bo to wygląda jak polowanie na czarownice ...czy teraz będzie szukał pan każdej okazji aby zaatakować panią Kasię ????
Robi pan całkiem ładne zdjęcia proszę się na tym skupić i ochłonąć ...pozdrawiam
ewaafrus2
2015-05-12
A Panią Marię oczywiście witam i zapraszam do zabawy
srebrnydzwonek
2015-05-12
Pani Ewo, z całym szacunkiem, ale nie jest to żadne "polowanie na czarownice":) wkurzyłem się , gdy praca wyróżniona Pani Renaty, została w ten sposób zaatakowana, proszę zauważyć, że jestem tu chyba ponad pół roku i wiele razy byłem tu atakowany, nie wiem, za co i po co, w podobny sposób, co Pani Renata i inne osoby! Nie ja i nie Pani Renata i nie inne osoby pierwsze poruszały takie tematy! Poczułem się, skoro od nikogo innego nie było reakcji obronnych , dość niekomfortowo w tej sytuacji, dlatego poruszyłem ten temat, ale nie użyłem nazw użytkowników itd...chciałem jedynie pokazać to, co zostało zrobione w sobotę Pani Renacie!Jeden fakt mnie dziwi! w wiadomościach prywatnych pisze mi wiele osób, że są podobieństwa itd.a głośno się boicie o tym mówić...jak to jest?!bo ja osobiście mam wrażenie, że na prawdę boicie się wyrażać wprost na forum swoje opinie...jedna osoba może krytykować itp, a inne nie mają takich praw?!bo co...?! dla mnie to dość dziwne i surrealistyczne...nie rozumiem tego!
Zacząłem bronić Pani Renaty, ponieważ tak jestem nauczony, wyróżniony świetny obraz itd, a tu akurat w ten dzień, gdy jest wyróżniony takie coś, no ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!uważacie, że to jest w porządku?czy w porządku jest też nazywanie gniotami obrazów ludzi po ASP?o czym to świadczy?
Pani Ewo, obojętnie, czy atakowana byłaby praca Pani czy innych osób w taki dzień wyróżnienia, stawiłbym się za każdą z osób, które byłyby atakowane nie ważne przez kogo! To, co zostało zrobione w sobotę Pani Renacie, to cios poniżej pasa!
katka
2015-05-12
Ewa ma rację, faktycznie mogłam napisać jej prywatną wiadomość, trochę żałuję i przyznaję po raz kolejny, że zareagowałam zbyt dosadnie, było po prostu późno, kilka dni wcześniej spotkałam się z twórczością M.C, moje odczucia były więc świeże, weszłam na VA zobaczyłam jej obraz i może właśnie dlatego że został wyróżniony dałam zbyt emocjonalny i surowy upust moim wrażeniom. Tylko,jak sądzę w miarę logicznie wyjaśniłam to w kolejnych postach - nie odniosłam się do całokształtu malarstwa Renaty, bo te jest zupełnie inne niż pana M.C, ale pewnych charakterystycznych motywów, kompozycji, póz modelek, światłocieni, przetartych płaszczyzn itp., oraz obrazu który jak sądziłam został skopiowany - teraz przynajmniej wiem, od pani Renaty, że został po prostu namalowany z tego samego zdjęcia.

Nie zmieszałam Autorki z błotem i w przeciwieństwie do dawnej sytuacji z magikiem, nie starałam się dowieść, że Pani Renata oszukuje, tylko że pewne detale które kojarzyły mi się zawsze z jej malarstwem znalazłam u kogoś innego... ot moje zwykłe małe rozczarowanie...może przesadzone...

@Piotrze - Renata doskonale sobie radzi poza tym portalem, więc nie sądzę że od moich zarzutów jej świat się zawalił,jeszcze nie raz, nie dwa będzie tutaj wyróżniona, poza tym czy to jest szkółka niedzielna gdzie mamy się głaskać po główkach i klepać po pleckach, bo wszyscy tu raczkują, szukają swojej drogi albo są laikami, więc trzeba przymykać oko na każdy błąd?
Najwyraźniej tak, więc oficjalnie przepraszam Renatę, bo absolutnie nie chciałam jej urazić,oczernić, ani psuć jej "święta", ale raczej sprowokować do myślenia lub dyskusji.
Dodam tylko, że ja też popełniam błędy, też się inspiruję, też szukam rozwiązań, czytam, oglądam i wcale nie uważam, żebym była jakąś świetną malarką, a wręcz przeciwnie...
Tyle, więcej wszczynać dyskusji nie zamierzam.
barko
2015-05-12
W całej rozciągłości zgadzam się z Twoim uzasadnieniem Kasiu. Miałaś prawo wyrazić swoje zdanie i nie miało to nic wspólnego z mieszaniem z błotem. Jesteś ciekawą i wymagającą od siebie a co za tym idzie i od innych, artystką. Jeśli Pani Renata ma coś na sumieniu, to powinna Ci podziękować, bo za jakiś czas skutki nieuczciwości mogłyby być bardziej bolesne. Po za tym poruszyłaś bardzo ważny temat - INSPIRACJA - gdzie są jej granice...? O tym warto podyskutować.
Na marginesie dodam, że ataki na Kasię srebrnego dzwonka bardzo mnie bulwersują...!
~asp
2015-05-12
Witam, jestem jedną z osób, których prace zostały tu pokazane.Bardzo dziękuję Panu Ksaweremu za napisanie do mnie wiadomości, mimo, że wcześniej zostało zauważone przeze mnie podobieństwo do prac jednego z użytkowników.Już wcześniej z mojej strony była próba skontaktowania się z osobą o której mowa na innych portalach.Niestety próba, która zakończyła się brakiem odpowiedzi.No cóż, tak bywa. Chcę wyrazić i tylko po to się tu znajduję dziś, swoja dezaprobatę. Nie życzę sobie, by nazywała Pani moje obrazy gniotami, jest to napisane wyraźnie w Pani komentarzach w profilu Pana Ksawerego. Cytat:"...a co do reszty tych obrazków to są proszę Pana - gnioty. źle, fatalnie namalowane, pierwszy raz je widzę i żałuję bardzo, że zobaczyłam, bo aż oczy od tego mnie rozbolały..."dziś przyznała się Pani w swojej wypowiedzi, że jednak wcześniej Pani je widziała, cytat:" ...Dodam tylko, że ja też popełniam błędy, też się inspiruję, też szukam rozwiązań, czytam, oglądam..."Nie wiem, czy Pani myśli, gdy Pani to wszystko pisze, ale jest to zwyczajna bezczelność z Pani strony.Brak kultury i pokory.Brak wrażliwości.Nie wstyd Pani obrażać tyle osób po ASP?Dobrze Pani napisała, że nie uważa się Pani za świetną malarkę. Malarzem, zazwyczaj jest osoba, która ciężko pracuje latami, a nie szuka czegoś do wykorzystania w obrazach innych.Widzę, że kolejna osoba atakuje tu Pana Ksawerego, chyba za jego uczciwość?z tego co widzę, to Pan Ksawery ma dużo racji w tym co napisał:"...chciałem jedynie pokazać to, co zostało zrobione w sobotę Pani Renacie!Jeden fakt mnie dziwi! w wiadomościach prywatnych pisze mi wiele osób, że są podobieństwa itd.a głośno się boicie o tym mówić...jak to jest?!bo ja osobiście mam wrażenie, że na prawdę boicie się wyrażać wprost na forum swoje opinie...jedna osoba może krytykować itp, a inne nie mają takich praw?!bo co...?! dla mnie to dość dziwne i surrealistyczne...nie rozumiem tego!... "Macie tu chyba nietykalnych:)
Osobiście nie uważam się za świetnego malarza, maluję od 25 lat, skończyłem ASP wiele lat temu, nadal się uczę, bo na tym właśnie polega malarstwo, na nauce,na poznawaniu, na patrzeniu w głąb siebie a nie w cudze prace. Kojarzę obraz Pana Jana Mażewskiego, młodego artysty, bardzo zdolnego pod tytułem "Niemen za młodu", piękna praca, wielu artystów o których Pan Ksawery napisał i wydaje mi się, że należny im jest szacunek, chociażby ze względu na to, że ukończyli ASP.
~asp
2015-05-12
Jeżeli ktoś kimś się inspiruje w jakimś stopniu, wówczas powinien napisać, że inspiracją do powstania takiej pracy był obraz tego artysty.Na tym polega uczciwość w malarstwie, czy robieniu takich prac.Jako osoba, która zajmuje się malarstwem już wiele lat, widzę pewne fragmenty, które mogły dać Pani inspirację, proszę się nie obrażać.
Margarithes
2015-05-12
Ta nagonka na Kasię jest nudna. Tworzenie multikont też. Może admin zajrzy, porówna IP i usunie te hejty?

Margarithes
2015-05-12
Jakby co mogę pomóc, podesłać program.
barko
2015-05-12
Od początku mojego pobytu na VA jeszcze nikogo nie zablokowałam, gdyż uważam, ze nie powinno się z byle powodu i dla własnej wygody tego robić.
W tej chwili jestem coraz bliższa tej decyzji i chcę dla własnego bezpieczeństwa wszystkich o tym fakcie poinformować. Użytkownik o nicku "srebrnydzwonek" wydaje mi się osobą na tyle podejrzaną, że obawiam się jakichkolwiek z nim kontaktów.
barko
2015-05-12
Może mi ktoś podpowie, jak się blokuje...?
Margarithes
2015-05-12
Wejdź proszę na profil osoby i tam masz dwie możliwości, dodania do ulubionych lub zablokowania. Klikasz i gotowe.

Pozdrawiam ciepło
barko
2015-05-12
Bardzo dziękuję... Margarithes...:)
srebrnydzwonek
2015-05-12
z tego co widzę to jest to nagonka na mnie i to kolejny raz:)proszę mnie blokować, nie przeszkadza mi to:)ja posługuję się imieniem i nazwiskiem, nie wstydzę się tego:)nie wiedziałem, że negatywna jest obrona innych:)no ale jak widać jest!miłego blokowania, a tym, którzy mnie nie zablokują, dziękuję:)
rdza
2015-05-12
...........co tu się dzieje ?
co to za dziwne wpisy? .........Witam, jestem jedną z osób, których prace zostały tu pokazane..........
jaką jedną z osób? kim pani jest? wszedłem na profil i nic nie wiadomo .....asp.........
jeżeli sie podejmuje jakąś dyskusję to dobrze się przedstawić ..... żeby wiadomo było z kim i o czym rozmawiamy.......

ja to bym proponował zamknąć w ogóle ten wątek bo robi się jakiś beznadziejny młyn
ewaafrus2
2015-05-12
Panie Ksawery prosiłam aby Pan ochłonął
Idąc tropem Pana rozumowania mogłabym stwierdzić że Pan wzoruje się w swoich kompozycjach na dajmy na to L Wyczółkowskim - to nie ma sensu ...to co Pan uprawia to dziecinada
Jeszcze raz pozdrawiam proszę sobie zaparzyć meliskę i odpuścić te ataki na Panią Kasię.
*Azja
2015-05-12
No to teraz ja sie wypowiem bo jestem po ASP ( co tak bardzo sie liczy w tej rozmowie-dyskusji) i tym samym reprezentuje grupe na ktora powoluje sie Ksawery ( ktorego zreszta lubie ). Tak wiec po pierwsze: Zapewniam na podstawie wlasnego doswiadczenia i obserwacji iz ukonczenie ASP (oczywiscie bardzo przydatne ) nie gwarantuje wysokiego poziomu prac...Zdarzaja sie i po tego typu szkolach ludzie niedouczeni i robiacy kardynalne bledy... Z historii sztuki ( chociazby ) wiemy ze wielu WYBITNYCH artystow nie ma zadnych szkol artystycznych skonczonych-uczyli sie inaczej...Ja uczylam sie u profesorow 10 lat wiec tej drogi samouka nie znam ale wyobrazam sobie iz latwa ona nie jest-mysle ze duzo trudniejsza od tradycyjnej nauki.... Po drugie: moim zdaniem reakcja Katki byla jak najbardziej zrozumiala i na miejscu. Dziekuje Kasia. Dla mnie to istotna informacja. Po trzecie: zgadzam sie z Basia (barko) i mysle ze Renata raczej przesadzila w swoim oburzeniu co zreszta uczciwie napisalam:praca "Summer Time" zywo przypomina prace Carsona , jakby malowali w jednej pracowni i jeszcze z tego samego miejsca ;-)...Wypadaloby cos na ten temat wspomniec..Po czwarte: Co innego korzystanie ze zdjec w celu np. malowania lub rysowania a co innego korzystanie z pracy czyjegos malarza ( co tez jest ok) aby stworzyc swoj, podobny a jakimy sensie obraz.Zdarzaly sie takie sytuacje w sztuce i to jest normalne ale dobrze byloby o tym jasno wspomniec aby nie byc posadzonym o..."strojenie sie w cudze piorka"...To tyle. Ksawery niepotrzebnie odnosi sie tu do Katki emocjonalnie-widac ze Katka ma swoj pomysl, swoje inspiracje (jak wiekszosc z nas) ale szuka indywidualnego pomyslu na wlasna tworczosc.Kasia pare razy wspominala ze "sie uczy", ze "moze za duzo sie naogladala" itp...To nie jest argument aby ja atakowac....To bez sensu.Przeciez moznaby tez wziasc pod lupe prace wszystkich tu obecnych-ja sama jestem w stanie mowic kto sie kim fascynuje ale to nie to samo co przypadek z niedawnym Daniem Glownym.
staryszew
2015-05-12
Kolejna burza w jelicie grubym :) Słyszałem, że jest na taką dolegliwość lekarstwo ;p
*Azja
2015-05-12
Czego sie boisz?...Wysmiac wszystko-stara metoda ( ktora do niczego nie prowadzi... ). To malo konstruktywne.
staryszew
2015-05-12
Niczego się nie boję, nie rozumiem skąd taki idiotyczny pomysł
To co napisałem nie tyczy się Ciebie, bo akurat z Tobą się zgadzam. Dotyczy to całego wątku a zwłaszcza tej żenującej awanturki Ksawcia. Napisałem to równocześnie z Tobą, Twojego postu nie widziałem
*Azja
2015-05-12
OK.

2015-05-14
Pierwsza fraza wątku brzmiała: "Dzień dobry" ?

Dawno temu pewien o wiele starszy człowiek powiedział mi, że lepiej nie chwalić dnia przed zachodem słońca i raczej stosować zwrot: "Witam" ;)
PiotrDryll
2015-05-17
i znowu nominki ukazują mi się pod pracami których nie chcę nominować a pod właściwymi brak... tyle że za chwilę idę spać i być może obudzę się dopiero po 24.00 więc wyniki prac tygodnia będą zafaszowane tak jak w tym tygodniu
ªmaniek
2015-05-17
Poprawiłem
bardo
2015-05-17
W sumie to fajne, że wszystko można załatwić pod postem: dzień dobry, przywitać się chciała(e)m. :)
PiotrDryll
2015-05-17
no to juz jest nas dwoje - szczęśliwych ludziów :)

a naczelnemu dziękuję :)
bardo
2015-05-17
Między fajnością a szczęśliwością jest jednak różnica :) :) nie mniej dobrze być we dwoje.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org