ForumAvatar
wiola
2018-01-09
Mam propozycję starą która kiedyś tu była na tym portalu aby powrócić do ocen prac.
Aby uzasadniać swoje wybory ocen prac co jest dobre w pracach co jest złe.
Propozycja wypływa z tego że ostatnio przeglądając prace na tym portalu nic nie wnosimy pisząc świetnie, super, itd..
Coś tracimy np. wymianę swoich doświadczeń w tworzeniu prac itd..

Powinny być oceny to mobilizuję do działania, wyzwala energię do pracy twórczej....

Co wy na to?
pozdrawiam Wioleta
Avatar
Rafshchax
2018-01-09
Moim zdaniem bardzo dobrze, że nie ma ocen, nie wiem jak Ty, ale ja wcale nie potrzebuje mobilizacji w postaci wirtualnych ocen do dalszego działania, wiadomo, miłe to, ale jeśli ktos lubi to co robi to będzie działał bez względu na oceny. Zresztą wystarczy spojrzeć na digart, ludzie walą tylko tymi łapskami na prawo i lewo i tyle z tego jest, 20 łapek pod pracą z czego tylko jeden konkretny komentarz. Łapka za łapkę, ocena za ocenę, ja podziękuję za coś takiego. Waląc ocenami też nic nie wniesiemy, jeśli ktoś ma coś konkretnego do napisania o danej pracy to to zrobi tak czy siak, oceny są zbędne. Moim zdaniem jest dobrze tak jak jest.
Avatar
rdza
2018-01-09
Ja przez całą moją bytośc na tym portalu walczyłem przy każdej okazji za zniesieniem ocen, dla mnie to jest bzdura i pójście na łatwiznę, łatwiej jest wcisnąć jakąś piąteczke albo jedyneczkę , niz napisać parę słów, po to są komentarze , można w nich napisać co sie podoba albo co się nie podoba, i jeszcze próbować to uzasadnić, jeżeli ktos odczuwa taką potrzebę to ma możliwość, wtedy jest motywacja , a wciskając guziczki...........to mozna se wciskać i nic to nkomu do niczego się nie przyda................:)
Avatar
Araxela
2018-01-10
Jestem tego samego zdania, co panowie powyżej.
Nie będę się rozpisywać, bo istotne kwestie zostały zawarte we wcześniejszych wypowiedziach.
Avatar
*Azja
2018-01-10
Ja podobnie.Oceny mi się jakos zawsze kojarza ze szkola, jakims przymusem, presja ,obowiązkiem a VA to takie fajne miejsce dla przyjemności (jak dla mnie ), bliższe kawiarni niż szkole :-).Wiem z doświadczenia ze bez tego "obowiązku" ludzie, którzy tego chcą, sami oceniają, argumentują i robia to dobrze sami z siebie , od siebie ,a nie klikając rubrykę z ocenka... .Ja wole to, co jest teraz.
Avatar
Dev
2018-01-11
A w życiu! Przecież to ilość komentarzy, nawet jeśli nie wylewnych, jest też jakąś oceną dla Ciebie, czyli ilością prawdziwych reakcji, nie zauważyłam tu nigdy, żeby jakaś dobra praca miała za mało komentarzy, by ktoś, komu się ona podoba, nie chciał zostawić nawet tego "tak!" albo napisać coś więcej, jeśli go naprawdę poruszy. Już coś było poruszane na forum przy okazji tematu "Czemu milczymy", bo to z tym pisaniem recenzji pod każdym dziełem, to jak zmuszanie wszystkich do rozmów na forum.
Avatar
Jarek
2018-01-11
Na serio?
To pierwsze z brzegu.
https://variart.org/works/view/120820/Knieja_2
Avatar
Dev
2018-01-12
A czy nie jest czasem tak, że w dzisiejszych czasach za szybko chcemy odpowiedzi od świata na swoje poczynania? Domagamy się uwagi, ocen, zniecierpliwieni tacy...?
Avatar

2018-02-03
Kilka słów ode mnie. Jeżeli wolno nam jako użytkownikom VA umieszczać tutaj swoje prace - oczywiście na pewnych zasadach - mamy też dowolność komentowania - albo i nie - prezentowanych tutaj dzieł.
ja jak wielu tutaj przeglądam mnóstwo galerii ale przecież nie będę wpisywał ocen czy komentarzy przy wszystkich pracach.
Spontanicznie to robię, przy tych pracach które wg mnie się czymś wyróżniają albo podziwiam je i komentuję tylko dla siebie (w ciszy).
VA to nie jest portal dla redaktorów czy pisarzy. Jest Ok tak jak jest !

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.On-line


Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org