Forum

Jarek
2018-04-03
No właśnie. Znalazłem takie coś.
Fajne radełko, ale przeznaczenie dla mnie nie wiadome. Nie da się tym ciąć, ząbki są dość wyrafinowane.
Używam tego jako przyrządu do siekanie powierzchni w gipsorysie. ;)
Jarek
2018-04-03
https://c1.staticflickr.com/1/807/27103343108_47c32289bd_o.jpg
*Azja
2019-01-19
Witam
Nie chodzi mi akurat o radełko ale tytul pasuje do tego o czym chce do Was napisac. Głównie do Redakcji ale nie tylko.
Poniżej przytaczam wpis jednego z uzytkownikow VA z tego tygodnia :

"•| 2019-01-18 |
Zrobiłaś coś niesamowitego. Nie mogę oczu oderwać. Dobrze, że mam dwa konta, 2 eNki poleciały. :) "

Moje pytanie brzmi : Do czego służy wybieranie Prac Tygodnia?
Całkiem niedawno była tu burza i pilnowanie aby nie pojawiali się na VA fikcyjni użytkownicy zakladajacy konto tylko po to aby np. kogos hejtowac albo pisać głupoty na forum, nie mających ani jednej pracy...Teraz jest inna sytuacja: Uzytkownicy zakladaja po kilka kont i..zyskują na sile .Czyli mamy równych i równiejszych. Niedawno Kuba robil dużo zmian i przed nimi jeden użytkownik pod swoim Nickiem mogl tworzyć sobie osobne galerie, osobne dzialy np. .Rysunek. Malarstwo itp.To zniknelo.Teraz wiec jak rozmawiam z jedna i ta sama osoba o jej fotografii to mowie do niej "Kasia" a jak rozmawiam o jej malarstwie to mówie do niej "Zosia". Paranoja.
Co to w ogóle za pomysł?
Brakuje w Redakcji Alkora...Tak Olek, przyznaje racje, mnie też nie raz denerwowałeś ale..przynajmniej waliłeś bez ogródek że coś jest beznadziejne albo tandetne. Sam byłeś nieprzeciętnym artystą i chwała Ci za to,bo wnosiłeś na VA twórczy ferment. Dzisiaj VA ulega degeneracji, wzajemnie samouwielbienia grupy uzytkownikow powodują że poziom..schodzi coraz niżej. Najbardziej zdolni artyści którzy tu kiedyś bywali na codzien-pojawiaja się sporadycznie. A Ty Olek ciagle mówiłeś o TWA .Wtedy!!! To co dopiero teraz? Jak nazwac Towarzystwo które dzisiaj korzysta z Variartu ?....Wzajemna Adoracja to mało powiedziane. Kiedys to tu była może i wzajemna adoracja ale dzisiaj..dzisiaj jest TWH czyli : Towarzystwo Wzajemnej Hipokryzji.
To tyle w temacie.

PS.Jeszcze tylko chciałam dodac ze ludzie którzy rzeczywiście robia "coś niesamowitego" to tu w ogole przestali bywać….,Ech, niedobrze mi się robi...
Rafshchax
2019-01-19
Ja się w pełni zgadzam z Azją, nie ma co ukrywać, że idzie to w nieciekawą stronę.
Moje zdanie jest takie, że wszelkie tytuły, wyróżnienia, głosy itd sprawiają, że robi się jeden wielki syf. W pewnym momencie ludzie zaczynają gonić (czasami nawet nieświadomie) za jak największą ilością wyroznien, głosow itd, robi się z tego drugi facebook czy coś w ten deseń. Jestem za tym żeby tego w ogóle nie było wtedy każdy będzie równy. Podobnie było z digartem, kiedyś ludzie komentowali, pózniej weszły te nieszczęsne kciuki i to był gwóźdź do trumny, tym bardziej jeśli zaczyna się już praktykować multikonta żeby ktoś dostał wyróżnienie to znaczy, że jest źle.
Może się mylę, ale wydaje mi się, że ideą galerii internetowych było po prostu podzielenie się z innymi swoją twórczością i wymianą spostrzeżeń na temat prac, natomiast obecnie powoli zamienia się to w wyścig popularności, i jak Azja wspomniała w kółko wzajemnej adoracji, właśnie tak trochę jak na jakichś fotkach, facebookach itd lajk za lajk, komentarz za komentarz.
Ja wiem, że zostanie wyróżnionym jest bardzo miłe i przyjemne i w teorii to był fajny pomysł, ale moim zdaniem w praktyce to się nie sprawdza. To tak jak jak w grach online, na początku jest zabawa, a potem już tylko wyścig po jak największy level, najlepszy ekwipunek itd.
*Azja
2019-01-19
Rafshchax, cieszę się że się wypowiedziales, dzięki.Szczerze mówiąc uznałam ze nikt się nie wypowie..bo ludzie nie lubia takich sytuacji.
Prawdopodobnie mierzi mnie to wszystko dlatego że :
nie korzystam z Facebooka, nie byłam na digarcie (dawno temu się zapisałam, chyba w 2007 ale szybko przeszłam na Variart a tamci chyba mi konto anulowali, nie wiem..),nie gram w gry komputerowe.
Wszystko to swiadomie i z premedytacja bo nie chce uczestniczyć w wyścigach. Chce mieć do czynienia ze sztuka i ludzmi którzy się nia parają ..a raczej chcę mieć do czynienia z pasjonatami. I tak tu było jeszcze niedawno: wielu pasjonatow, wiele sympatii i dużo ciekawej tworczosci. Teraz cos się dziwnego dzieje, napisałam wcześniej.
Nie mam zamiaru ani stad odchodzić ani udawac ze to jest swietne.Jest idiotyczne. Jak się to nie zmieni i Redakcja schowa glowe w piasek to tez (może) zrobie taki manewr że caly Variart straci sens (żeby pokazać jakie to głupie..), bo każdy to może zrobić tyle że.... Chyba tu nie o to chodzilo.
Nie macie żadnej wrażliwości? Poczucia uczciwosci? A może nie znacie się i nie wiecie że tak robiąc zaniżacie poziom? W takim razie Redakcja albo spi albo jest jej to na reke...Może ja nie rozumiem po co jest Variart. No nie wiem.Ale kitu wciskać nie będę.Moge sobie na to pozwolić żeby mówić uczciwie i nie mam zamiaru tego zmieniac.
Rafshchax
2019-01-19
Nie ma co uciekać od problemu, lepiej wyrazić swój sprzeciw i spróbować coś z tym zrobić, im więcej osób powie co ich boli tym lepiej. Szkoda Variarta żeby się zepsuł totalnie, bo to chyba ostatni polski portal tego typu, taki ostatni bastion, alternatyw nie widzę, zostaja właśnie facebooki ew deviantart, ale to syf jest w mojej opinii straszny.
Ja tu jestem nieco ponad dwa lata, czyli niezbyt długo, ale nawet z perspektywy tych dwóch lat widze te zmiany o których piszesz.
Otóż to, portal w założeniu miał zrzeszać twórców, pozwolić na wymianę zdań na temat swoich prac itd, niestety powoli przychodzi moda na to, żeby wszystko było "naj" i zaczyna się wspomniany wyścig, szkoda. Ale właśnie dlatego moim zdaniem powinno zniknąć wszystko o co można się ścigać, tytuły, wyróżnienia, głosy. Kiedy zostanie tylko możliwość komentowania prac, zostaną właśnie sami pasjonaci. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Jarek
2019-01-19
Jakiś czas temu chciałem napisać do Administratora, czy nie dałoby się zrobić prostej opcji wyłączania komentarzy.
Teraz trzeba blokować osoby nadużywające N. Co nie jest jakimś do końca ładnym rozwiązaniem, ale nie mam wyjścia.
Ja też nie chcę w tej przesłodzonej papce uczestniczyć za bardzo.
*Azja
2019-01-19
Rashchax-kurcze, może masz racje ...Musze to przemyśleć.
Jest jeszcze jedna sprawa: tu przychodzili też twórcy-amatorzy, początkujący,którzy szukali życzliwej krytyki swoich prac czyli pomocy na drodze twórczej.Takie wzajemne kadzenie niweczy tą możliwość.Więc dla pewnych potrzeb miejsce znika.Kojarzy mi się to z przejechaniem kombajnem po łąkach aby były totalne zyski albo z falą autostrad w miejscu gdzie wcześniej były lasy...Taka papka. Przeciwieństwo twórczości.
CaesarEdenpert
2019-01-19
Pod wpływem tej dyskusji przejrzałem sobie kilka stron z pracami tygodnia i wiele z nich jest naprawdę na wysokim poziomie.Myślę, że te żenujące zachowania można po prostu olać i przemilczeć z politowaniem.I tak VA jest najlepszy, a właściwie jedyny
~recenzent
2019-01-19
No i już zaczyna się zamiatanie problemu pod dywan, jak parę miesięcy temu, przy okazji plagiatu znanej artystki - bagatelizowaniem, wyśmianiem i "pozamiataniem" za pomocą Gąski Balbinki. Rzeczywiście najlepiej "olać i przemilczeć z politowaniem" ???
barko
2019-01-19
Dobrze, że Azja zdobyła się na odwagę, by poruszyć temat jakości na VA. VariArt zdecydowanie różni się od innych tego rodzaju portali, to perełka, ostatni bastion. Rozumiem Asię, że chce zawalczyć, by się to nie zmieniło. Ja też dostrzegam zmiany, niestety niekorzystne. Asia trafnie je zdefiniowała. Nowy styl, który pewnie nieświadomie narzuca grupa nowo przybyłych użytkowników, może niekorzystnie wpłynąć na charakter galerii.

Osobiście wiele zawdzięczam VariArt, byłam nią oczarowana, ale tu kiedyś były osobowości, mogłam czerpać garściami. Dostałam nieraz po uszach, co wyszło mi tylko na dobre. Często wspominam naczelnego redaktora, którego również nieraz krytykowałam, ale teraz oddałabym wiele, by tu z nami był. Z nim nie można było się nudzić (wernisaże, konkursy, wystawy). To była codzienność, która spajała artystów i mobilizowała do pracy nad sobą. Do tego niekończące się dyskusje - treściwe i burzliwe. Odczuwało się atmosferę, która inspirowała do pracy twórczej. Wiem, że to już nie wróci, ale starajmy się zachować przynajmniej minimum. VariArt, to inicjatywa prywatna, jej prestiż tworzą wystawiający tu swoje prace artyści. Dbajmy więc o wspólne dobro..!:)

Pozdrawiam Wszystkich.
ew.ka
2019-01-20
Tak, szkoda że nie mamy możliwości (coraz rzadziej) podziwiania, podglądania artystow którzy wiele tu wnosili i budowali jakość tego portalu. Pozdrawiam
amiartist
2019-01-20
Czuję, że muszę zabrać głos w tej dyskusji. Z pewnością zaliczam się do grona tych zaniżaczy poziomu...należę również do osób  korzystających z eNek, przysługujących każdemu po równo. Wbrew pozorom nie wciskam nominacji bezmyślnie, zdaża mi się nawet oddać głos na prace autorów nie wchodzących w skład kółka adoracji w którym się obracam.
Nie piszę krytycznych komentarzy, dlaczego? Ponieważ zaraz ktoś się odezwie, że co ja tam wiem,  że niewiele potrafię i jakim prawem neguje czyjąś pracę...
Prawdę mówiąc WSZYSCY głównie chwalą, wy również....osobiście nie mam nic przeciwko krytyce, konkretnie uzasadnionej, oczywiście bez hejtu, który nie ma nic wspólnego z obiektywną oceną.

Nie mam parcia na wyróżnienia, znam swoje możliwości, z resztą nagrody, pochwały niczego nie zmieniają.... Sama rysuję dla przyjemności, radości tworzenia, cieszę się, że mogę być częścią tego portalu. Wiele się tu nauczyłam...Czerpię wielką frajdę z faktu ogkądania Waszych prac, a jako laik często wyrażam zachwyt w prostych słowach, typu super, pięknie itp. Kieruję się głównie subiektywnym odczuciem, gustem, a o gustach się nie dyskutuje :-)

Nie sądzę, aby zwiększona liczba amatorów była powodem do zniknięcia kogokolwiek z portalu...Ludzie pojawiają się i odchodzą...wszędzie...

Kółka wzajenej adoracji....każdy ma swoich odbiorców i twórców, którzy robię coś, co jest nam bliskie, w naszym klimacie, stylu, upodobaniu....Tak to widzę. Odwdzięczanie się za dobre słowo jest według mnie bezcelowe, zupełnie....

Rafshchax
2019-01-20
Sylwia, nikt nie twierdzi, że amatorzy są powodem do znikania starszych użytkowników, tu chodzi o to, że nowa fala ludzi przybywających(nie wszyscy, ale sporo) tu przynosi modę na wspomniane kółeczko wzajemnej adoracji. Zauważ, że pod jakąkolwiek prace nie klikniesz same zachwyty i o czym to świadczy? O tym, że nagle każdy jest taki wybitny czy może jednak jest to oznaka tego dziwnego zjawiska chwalenia wszystkiego jak leci, które wydaje mi się, że wywodzi się głównie z facebooków, instagramów i tego całego syfu.
Chodzi o to, że jest to bardzo krzywdzące szczególnie jak to Azja wspomniała dla początkujących ludzi, którzy może chcieliby się nauczyć czegoś od bardziej doświadczonych, ale na wejście dostają same ohy i ahy.
Sama wspomniałaś, że dużo się tu nauczyłaś, dlaczego? Pewnie dlatego, że kilka osób zdobyło się na to żeby napisać Ci co jest źle co nie nad czym popracować.
I nie ma co się bać krytykować, nie trzeba być pisarzem żeby skrytykowac książkę czy reżyserem żeby skrytykować film, jeśli ktoś udostępnia w internecie swoje prace MUSI liczyć się z tym, że zostanie ona poddana krytyce, a jeśli taka osoba nie potrafi poradzić sobie z krytyką to już jej problem i może nie powinna wrzucac swoich prac.
Powiem Ci, że zauważyłem to samo jeszcze na digarcie, byłem tam jakieś 8-9 lat więc coś moge powiedzieć na ten temat, na początku kiedy tam przybyłem ludzie komentowali konkretnie jak i konkretnie krytykowali, sam dostawałem nieraz taką krytykę, że zastanawiałem się czy nie rzucić tych ołówków w cholerę, ale z czasem zaczęło być tego coraz mniej i w końcu nastała ta przeklęta era łapek i pod pracami nie było już nic oprócz samych łapek. Widzę, że pomału zaczyna się to samo tutaj, same ohy i ahy i coraz więcej komentarzy wygląda tak "N" taki odpowiednik łapek z digarta i to jest moim zdaniem problem.

Więc tak jak powiedziałem nikt tu nie atakuje amatorów, tym bardziej, że większość użytkowników tutaj to amatorzy, tu chodzi o tę dziwną modę na lajkowanie, chwalenie wszystkiego żeby ktoś się odwdzięczył i zdobywał większą popularność. W ten sposób tworzą sie te wspomniane kółeczka adoracji.

Pozdrawiam serdecznie.
behemot
2019-01-20
Azja poruszyła wąntek który ją zaskoczył.
Może ktoś ma dwa konta jak zauważyłem ... bo w jednym chce mieć prace malarskie w drugim zdjęcia , nie widzę w tym nic złego .
Co do kont fikcyjnych ma chyba rację tez to zauważyłem . Może ktoś ma parcie na szkło :)
N ...gdy zacząłęm swoją przygode tu zauważyłem że część ludzi piszę że daję N , też tak robię .
Część tu ludzi lubię ale też podobają mi się ich pracę ..czy to jest złe? czy daję tylko im ...nie bowidze tez inne świetne prace.
Podoba mi się właśnie to że są tu prace tygodnia i zgadzam się tu z CaesarEdenper , nie wszystko musi się wszystkim podobać .
Sylwio masz bardzo ciekawe prace i pisałem Ci ze jak udoskonalisz warsztat to dla mnie będziesz mistrzynią .
Byłą kiedyś już tu taka dyskusja też to żle odebrałem ..lecz wyjaśniła się i mój szacunek wobec tej osoby bo w jakimś sensie coś tam brałem do siebie .
Takie dyskusję o poziomie prac były też wcześniej bo coś mnie zainteresowało i czytałem fora dawniejsze .
Czyli troszkę nic nowego w tym temacie .
Też kiedyś biegałem nie czułem zmęczenia i coś tam mogłem a teraz .......... :)
Lecz wcześniej były bardzo ciekawe wypowiedzi artystów i tego mi teraz brak ...bo dzięki nim można dostrzec to co jako amator mogę niedostrzegać ...w jakiś sposób uczyć się spojrzenia ...
Co do komentarzy ..blokady .
Zawsze można napisać proszę o nie kometowanie i ktoś powinien uszanować te słowa .
Azja chyba pamięta naszą wymianę zdań o pracach bez komentarza jak się okazało była awaria ale te prace były bez nic ..smutne.

Dziewczyny.... facet jak zaczyna zrzędzisz to robi się starym tetrykiem albo jest toksycznym jadem :)
Lecz Wy piękne i młode ... uśmiechu i koloru :)

behemot
2019-01-20
Ps .oczywiście wątek sory za literówkę pisze dość szybko na klawiaturzę i robię błędy ..ech starość :(
CaesarEdenpert
2019-01-20
recenzent- nie o to chodziło...Nie o zamiatanie pod dywan! Politowanie i olanie "eNek" to chyba co innego niż przyzwolenie na plagiat.Azja zna moje poglądy i wie, że się z Nią zgadzam w tej kwestii.A o TWA pisałem już tu kilka lat temu...Po prostu uważam, że wiele prac tygodnia jest fajnych, niektóre na wysokim poziomie, mój komentarz był na pocieszenie...
CaesarEdenpert
2019-01-20
Parę lat temu przez krótki czas nie było prac tygodnia...a oto fragment dyskusji na forum na ten temat; ""
W Pracach Tygodnia było za dużo wzajemnej adoracji i lizania sie po częściach intymnych a za mało obiektywizmu
To była raczej nagroda za aktywność

•Azja
2015-03-29
Mam inne zdanie.Bardzo czesto odbieralam Prace Tygodnia jako ocene sprawiedliwa i "wypadkowa" w miare obiektywna-miernik gustu uzytkownikow....Czesto wygrywaly prace wspanialych artystow jak GraszkaP czy Andrzej O ktorzy absolutnie na nie zaslugiwali,( wlasciwie zawsze ) a nic z lizusostwem ani nadmierna aktywnoscia nie maja wspolnego. Jestem "za".

•rdza
2015-03-29
Ci bardzo "aktywni" na szczęście się wynieśli, ostatnimi czasy prace tygodnia rzeczywiście dość wierni oddzwierciedlały stan rzeczywisty
no i to takie miłe było :) to uważam można by przywrócić :)

•mireart
2015-03-29
Skromnym acz moim zdaniem, bardzo fajne były te prace tygodnia, wartość, która mnie tu przyciągała... Homo Ludens - heh, przychylam się do takiego pojmowania świata i jakby lepiej mi na tym z najpiękniejszym ze światów, milej, sympatyczniej, prościej...

Przecież nikt nikogo nie zmuszał do brania udziału w głosowaniach, to zabawa była - oświeceniowe „Uczyć bawiąc”...?!?
""
behemot
2019-01-20
Nie jestem recenzentem jeśli masz na myśli mnie ..daleko mi do tego !
Plagiat...
Pisała mi kiedyś tu mistrzymi , którą cenię o kimś i fak w jakiś sposób kradł jej prace.
Tak wiem o tym i nie chodzi mi o jakiś sposób malowania ,rysowania ...który może być podobny .
Zauważyłęm że niestety to robi ...
Przelewający się ocean ... myślałem że to jest czyjaś praca a to ...
Czy ta osoba napisała że siś inspirowała tą pracą , nie
Czy ktoś tam z Was to napisał ..nie
Odwaga na forum ? Nagłe oburzenie ?
Piszą tu o Alkorze .. podziwiałem go na digu.
Miałem tam jeszcze wcześniej inny profil i ktoś tu pewnie pamięta moje tam początki
Napisał mi tam ze mam niezłe pomysły ale warsztat musze mocno dopracować .
Lecz on miał odwagę napisać do kogoś i do mnie że ktoś mi tam skradł moją wizję ....
Dla czego ? bo on PATRZYŁ !!!

behemot
2019-01-20
Ps mireart pamietam jego pracę i cenie ..zobacz sobie narzekanie wcześniejsze !
behemot
2019-01-20
Podsumowując adorację ... wcześniej była ok a teraz jest be ? :)
CaesarEdenpert
2019-01-20
~recenzent to użytkownik, Behemocie, nie Ciebie miałem na myśli :)
behemot
2019-01-20
Oki Cezarze :)
Teraz z innej beczki ....
Jak napisałem czytałem komenty na forum ...
Ktoś kogo komentarze jego podobały mi się lecz nie we wszystkim.
Napisał on że abstrakacja jest dla malarzy którzy nie potrafią malować .
Dla mnie abstrakcja jest większą formą malarstwa ...
Nie potrafię jej oddać niestety ... moje próby spaliły się zupełnie ...
Być może nie zawsze patrzę tak jak twórca ...
Czasem tytuł sugeruję ..i widzę koncert Skrzeka ..
Lecz póżniej dostrzegam więcej ... tam czasem jest powieść ...
Tak samo jak ktoś który ... w jakiś sposób chcę pokazać coś więcej ..
Sam w jakiś nieudolny sposób tak chcę rysować ale ...ok mój poziom jest ....
chuchol
2019-01-20
Jestem tu już 6 lat. Ostatnio jakoś nic nie zamieszczam lecz w dalszym ciągu pilnie przypatruję się pracom innych. Z rzadka coś komentuję - tylko wtedy kiedy rzeczywiście czyjaś praca zrobi na mnie wrażenie. Barko wspomniała czasy gdy były wernisaże,konkursy i wystawy ; scalające twórców ,budujące ożywczą atmosferę. Nie wiem czy musi to być tylko melodia przeszłości,czy do tych praktyk i pomysłów nie można znów wrócić?
~recenzent
2019-01-21
CaesarEdenper - może Cię źle zrozumiałem, ale olanie takich osób, TAK, ale przemilczanie zdecydowanie NIE, bo będzie ich coraz więcej. Masz rację, olanie to co innego niż przyzwolenie na plagiat, to miał być tylko przykład bagatelizowania na VA, problemu plagiatu z kwietnia 2018 i uciekanie od tematu, przez część starych użytkowników. Odebrałem Twoją wypowiedź, jako właśnie takie przemilczanie, jak błędnie to sorry ;). Twoje wnioski dotyczące poziomu nominowanych prac są słuszne, problem w tym, że te z 2, 3 nominacjami, nie mają żadnych szans z nominacjami TWA, bo oni już dbają o siebie (ja tobie - ty mnie) i w większości PT po ilości głosów, dostają te same osoby. W większości przypadków słusznie, ale czasami znajdują się bardzo dziwne wybory.
amiartist
2019-01-21
Behemocie, Romku kochany, za Twe słodkie miłe słowa masz ode mnie N w ciemno ;-))))

A teraz na poważnie....
W ciągu ostatnich miesięcy kilka moich rysunków zostało wyróżnionych jako PT. Cieszyłam się, oczywiście, jednak zaskoczenie było dominującym uczuciem....Sama doskonale potrafię ocenić ich poziom. Jednak zupełnie nie miałam na to wpływu...nie stosowałam żadnych technik manipulacyjnych, żadnej agitacji, nie kalkulowałam, nie podlizywałam się.
Należę do aktywnych użytkowników, z kilku powodów : dysponuję dużą ilością wolnego czasu, lubię być na bieżąco i szczerze interesuje mnie Wasza twórczość. Komentuję, bo lubię, nie dla jakichkolwiek korzyści. Jak każdy mam swoich ulubieńców, ale dostrzegam także innych użytkowników, nawet tych, którzy nigdy nie wpisali się u mnie.

Towarzystwa, kółka wzajemnej adoracji.... Serio? Wydaje mi się, że w zasadzie każdy trzyma bardziej z ludźmi o zbieżnych gustach, preferencjach itp. Podejrzewam, że większość z Was komentuje prace znacznej części własnych odbiorców....Czy to adoracja? A może po prostu podobne spojrzenie na sztukę?

Z postów wynika, że należy głosować wyłącznie na osoby już uznane, najlepiej z niebieską kropką przy nicku....

Być może nastała era wszechobecnych zachwytów, ale cóż z tego? Czy trzeba brać to aż tak do siebie? Częśc komentarzy z pewnością jest szczera, ktoś tak w danym momencie czuje, odbiera....Część faktycznie jest przesłodzona, ale czy to gwarantuje wzajemność? Według mnie nie....

Dwa konta...cóż...jeśli wiadomo, że to jedna i ta sama osoba, to ja nie mam z tym problemu, choć nie widzę w tym większego sensu.

Podsumowując....ja rysuję dla siebie, dla frajdy, zabawy, NIE DLA POCHWALNYCH KOMENTARZY......
*Azja
2019-01-21
Amiartist, zachowujesz się jakbys nic nie rozumiała ale po wypowiedziach Recenzenta i Rafshchax widać ze wyrazam się jasno i ze problem JEST.
Próbujesz wciskać kit bagatelizując moja wypowiedz. Nominowanie w dwóch kont przez jedna i ta sama osobe i na dodatek chwalenie się tym jest nieuczciwe. Licze na to że Redakcja skoryguje tą sytuacje.
Proponuje cofnac się wstecz do archiwum VA i zbadac czy tylko niebieskie kropki wygrywaly dawnie Prace Tygodnia...Sama gdy nie miałam tej niebieskiej kropki- byłam wyróżniana w PT dużo częściej niż mając już niebieską :-))).Wiec nie pisz takich rzeczy kierując rozmowe na jakies peryferie.
Ludzie reagują na mój wpis (bardzo Wam za to dziękuje) to znaczy że temat jest istotny i że dużo użytkowników to czuje.To jest super.
PS>I jeszcze taka ciekawostka: gdy wrzuciłam temat na tapete to...moja praca znalazła się AKURAT w Pracach Tygodnia :-).A wcześniej długo nie....Przypadek prawda ;-) ? (pewnie nagle piękniej maluję....hm…)
amiartist
2019-01-21
Zwyczajnie nie rozumiem tego całego zamieszania...Ok, może 2 konta i podwójna ilość nomek dla jednej osoby to przesada. Niczego nie bagatelizuję, po prostu traktuję to wszystko bardziej na luzie, według Ciebie wciskam kit, w porządku, to Twoje zdanie i masz do niego prawo. Ja także mam takie prawo.
amiartist
2019-01-21
Acha....w swoim poście odniosłam się do wszystkich poruszonych kwestii, nie wzięłam niczego z kosmosu. Okazuje się jednak, że własne ( odmienne)zdanie nie jest mile widziane. Dalszy udział w dyskusji nie ma najmniejszego sensu...Zachowujecie się jak biedne obrażone dzieci.
Dev
2019-01-21
O, dwa konta to można i trzy i cztery... na jednym abstrakcje, na drugim diabełki, na trzecim fotki... hmm, muszę pomyśleć :)))
Dev
2019-01-21
A tak serio, ja akurat się tym nie przejęłam w ogóle, jak i pewnie połowa osób tutaj bo już od dawna moje typy są dalekie od tego co wyskakuje na PT i też takie wrażenie czasem mam, że jakieś takie chwilowe nawet ciumkanie i cukrowanie sobie, tiu tiu tiu, powoduje, że nagle jakaś grupka osób głosuje na to samo, bo fajnie się ciumkało i w ogóle tak milutko było i ta zasada wzajemności jest aż tak mocna ^^ A już to "-siu" jest tutaj mega - 'dziękuję Asiu, Basiu, Zosiu, Gosiu, Kasiu" - już czasem przez to "siu-sianie" to słabo się robi.
Ja też czasem się pouśmiecham jak coś wyląduje w wyróżnieniach, no bo czasem aż głupio nie odpisać tym uśmieszkiem, no i faktycznie miło się robi, no ale to wszystko jakoś trzeba zrównoważyć a każdy dla siebie wyciąga wnioski przecież, już kiedyś o tym była mowa, kiedy Katka się wkurzyła :) To cukrowanie to takie groźne czasem, trzeba uważać, bo można tylko swoje ego karmić i to nie pomaga. Co do tematu prac - gdzieś kiedyś z Azją rozmawiałyśmy na forum, nikt chyba nie podjął, no ale jak juz ktoś sięga po anatomię to musi się czasem na tą krytykę anatomii nastawić. Czasem jednak to ciumkanie i siusianie przysłania faktycznie obiektywną ocenę, a też i jesteśmy przeładowani, głównie kobiety, emocjami i nie da się nie napisać "wow, świetne!!!" jeśli nas coś porwie. Ale dobrze jest czasem sie powstrzymać i spojrzeć raz jeszcze :)
Inna sprawa - jeśli z kimś rozmawiasz i się lubisz, samo z siebie często wychodzi to, że chcesz komuś to okazać. A jeszcze inaczej - często bywa, że zaczynasz rozumieć daną osobę, czemu tak tworzy i po prostu ją akceptujesz z jej całą twórczością. I jeszcze to, że często podziwiamy to, czego u nas nam brakuje. Powodów jest mnóstwo. Niemniej jednak każdy tutaj chyba z każdy się komunikuje bliżej, dalej, stąd te gromadki się robią...
A jeszcze jest coś, co musi mieć gdzieś nazwę jako zjawisko społecznie, znajdę, poszukam, to jest właśnie ta chęć poczucia wartości w jakiejś tam grupie przez wykazanie podobnych spostrzeżeń - znaczy jeśli w piątkę siedzimy na dachu i cztery osoby mówią, że zobaczyły spadającą gwiazdę, to jeśli ja nie zobaczę, to coś ze mną nie tak ;))
*jacek79
2019-01-21
w zasadzie nie udzielam się w takich dyskusjach....ale z racji tego że mam tutaj także drugi konto...https://variart.org/users/view/6547/maiya ...
i żeby nie być posądzony o to że nabijam sobie drugim kontem nominacje...parę słów wyjaśnienia...konto -mayia to był eksperyment jak jest postrzegany nowy na tym portalu...
.w zasadzie wrzucałem prace i raz na tydzień wchodziłem..obserwując co się dzieje na tym koncie ....z tego konta nie było nic komentowane ...jedynie słowa dziękuję i pozdrawiam...(czysta wdzięczność i tyle)...konto zlikwiduję bo to co chciałem uzyskać do eksperymentu uzyskałem.....jeszcze raz wyjaśniam ze z tego konta nie szła żadna z nominacji ani żaden komentarz do prac użytkowników......nie mam nic przeciwko jeżeli ktos ma dwa konta..jeżeli nie narusza w żaden sposób regulaminu tego portalu......a w nim nie ma takiej adnotacji (ja przynajmniej nie widziałem ale mogę się mylić)...jestem tutaj krótko bo rok ale zauważyłem że temat tzw adoracji i innych niuansów jest ..był i będzie....pytanie czy to komuś tak naprawdę szkodzi....? wg mnie nie....chyba że przemawia zazdrość lub inne i tego typu uczucia...co z tego że ktoś komuś napiszę że praca jest super, świetna czy też np. genialna.....to tylko słowa...większość użytkowników jest świadoma swoich możliwości....i jeżeli chce krytyki...uwag czy też innej pomocy to jest od tego dialog...nie rozumiem stwierdzenia że portal zaniża "parę osób".czy tzw kółka adoracyjne ulegają samouwielbieniu itp.....i żeby było to jasno ja jako użytkownik nie proszę o popularność czy też wyróżnienia (osobiście nie jestem tutaj po to i jestem ostatnią osobą której na tym zależy )....podoba mi sie ten portal bo poziom wbrew temu co zostało napisane w powyższych wypowiedziach ( i szanuję każdą tutaj wypowiedz) wg mnie jest bardzo wysoki....gusta i guściki były zawsze ....i nikt tego nie zmieni...i adoracja..też będzie.....Mnie osobiście szkoda czasu na takie rzeczy.........problemy były i będą....tylko wg mnie dostają za swoje uzytkownicy którzy nie są nic winni...a czytają wypowiedzi....Mnie osobiście tez można nazwać ze obniżam poziom tego portalu bo "zaśmiecam" codziennie dwoma pracami miejsce.......i przy moich pracach jest kółko adoracji....tylko pytanie Kto lub co decyduje o wartości prac.....??......to że mam niebieską kropkę to nie mogę zrobić gniota...nie mogę popełniać błędów....gdzie jest wyznacznik czy ta praca jest taka czy taka? Nie zgodzę się że ten portal nie trzyma poziomu..lub zaniża .....i mam do tego prawo.....ale boli mnie że zamiast "tworzyć" lub "rozmawiać" o sztuce rozpisywane są problemy jakiś kółek adoracyjnych....pozdrawiam wszystkich przedmówców .....mam wielki szacunek do wszystkich ..... wg mnie to "szukanie igły w stogu siana"....walka z wiatrakami......zamiast tego Twórzcie!!!!...bo widzę że zamiast radości z tworzenia są jakieś frustracje...czego nie rozumiem......
~recenzent
2019-01-21
Azja poruszyła ważny problem, lecz sami, własnym postepowaniem, doprowadzacie niestety do opisanych sytuacji. Może naprawę należałoby zacząć od siebie?
Przykładem niech będzie sytuacja z poprzedniego tygodnia. Własnymi, bezrefleksyjnymi głosami, doprowadziliście do wywindowania pracy, która jest dobrą, ale RZEMIEŚLNICZĄ KOPIĄ ORYGINALNEJ FOTOGRAFII INNEGO AUTORA (podanego z nazwiska, ale bez konkretnego źródła) do Pracy Tygodnia (17 nominacji, ~700 odsłon).
Zachwalacie kompozycję, wyraz oczu, twarzy itp., a czy ktoś z Was poświęcił chwilę na znalezienie w sieci (bo autor nie raczył podać linku) i spojrzał na ORYGINALNĄ FOTOGRAFIĘ?
https://beta.1x.com/photo/1096717
To wszystko to zasługa Autora FOTOGRAFII, a nie Autora rysunku.
Żeby nie być gołosłownym:

Piękny portret!! Zwłaszcza oczy, spojrzenie... i piegi ;) - czyja to zasługa?

masz talent do portretów..szczególnie że chwytasz duszę.. – a kto ją uchwycił?

cudny portret .. każdy szczegół namalowany z pietyzmem...nie wspomnę o klimacie, spojrzeniu..cóż ,my czasem same się do końca nie rozumiemy :) – a kto te szczegóły pierwszy wydobył?

Wspaniałe... Spojrzenie, łagodność twarzy... oddałeś cudownie emocje w tym rysunku – a kto to oddał pierwszy w fotografii?

Piękne oczy... W portrecie cala reszta jest dodatkiem... To oczy są zwierciadłem duszy... Nie mogę porównać z "obiektem", ale praca jest intrygująca... – a szkoda, wujek „google” nie boli

Jestem pod wrażeniem...to spojrzenie...rysunek...kompozycja...rewelacja! – a kto uchwycił to spojrzenie, kto zakomponował kadr?

przykuwa uwagę.. jej spękane usta.. pragnienie w spojrzeniu.. mocno wbija w umysł !! N !! – a kto je uchwycił?

mega jest uroda tej kobiety, wyraz jej twarzy i jej portret wspaniały i cała kompozycja mistrzowska a opis no cóż, wszystko się zgadza ;) – a kto uchwycił wyraz twarzy modela, kto jest autorem mistrzowskiej kompozycji – bo chyba nie autor rysunku?

Do tego dochodzi pofilozofowanie w opisie:
.....opis "załatwił" pracę, praca pozostała bez komentarza /-/ Trudno bez N .../

DOCENIAM RYSUNKOWY WARSZTAT AUTORA PRACY, JEST WYSOKI, ALE NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z TYM , ZA CO WYCHWALACIE PAŃSTWO TĘ PRACĘ. NIE MA W NIEJ NIC AUTORSKIEGO – TYLKO SPRAWNE POSŁUGIWANIE SIĘ OŁÓWKIEM.
To, że zostało użyte inne medium, nie robi z wykonawcy rysunku AUTORA kompozycji, światła, wyrazu modela itp. – a za to wychwalacie tę pracę.

Myślę, że daliście się Państwo uwieść, głównie ze względu na to, że autorem jest główny „filozof” portalu, którego opinii część z was się boi, część ma nadzieję, że oceni, zauważy (bo osób spoza TWA, z galerii początkowej, się raczej nie zauważa), powita jako nowego na portalu …z namysłem …wypowie się …wnikliwie …o każdym elemencie …pracy ;)). Część niestety chciała się po prostu przypodobać.

Doceniam bardzo twórczość fotograficzną AUTORA pracy rysunkowej (Jego warsztat rysunkowy także) i nie mam nic do Niego osobiście – mam nadzieję, że nie potraktuje tego jako hejt własnej osoby. Takie OSOBOWOŚCI są potrzebne na każdym takim portalu.
Na bardzo duży „+”, zasługuje to, że ma odwagę wytknąć błędy i niedociągnięcia w wielu komentowanych pracach, jako jeden z nielicznych komentatorów.
Z pewnym podziwem spoglądam na to jak w ciągu roku od przejścia z digarta, stał się w pewnym sensie „guru”, „wyrocznią” VariArta, zręcznie manipulując użytkownikami.
Dzisiaj dopiero widać jak bardzo brakuje Twórcy VA, z jego wszystkimi zaletami i wadami.

Nie miałem zamiaru moją wypowiedzią nikogo obrażać ani urazić, Jeżeli jednak tak się stało, to z góry przepraszam.
To tylko głos w dyskusji nad kondycją najlepszego artystycznego portalu w kraju.

Z poważaniem: ~recenzent

Ps
Mam nadzieję, że nie będziecie Państwo mnie blokować, zgłaszać, usuwać ;)
ew.ka
2019-01-21
między innymi zgadzam się z Dev - / "ciumkanie i cukrowanie sobie" i recenzentem w kwestii -odtworczość i twórczość .... Przerabianie swoich zdjęć przy pomocy gotowych filtrów , gdzie widać przypadkowość... nie wszystko wygląda ciekawie i np połowa pracy traci wyraz ....ktoś sugueruje zazdrość ?!- dla mnie to absurd . Uwielbiam ten portal - m.in za kameralność , za niezwykłe znajomości zakończone realnym spotkaniem , za dzielenie się doświadczeniem ."Ktoś "to prowadzi dla nas ..... ma wiele cierpliwości .... pozostaje w cieniu zapomniany ;)
Dev
2019-01-21
Sianie fermentu nie bardzo pomaga w podniesieniu poziomu czegokolwiek. Rysunek podpisany autorem zdjęcia, nadal się broni. Jeśli chodzi o mój komentarz, to nie wiem czy zwróciłeś uwagę, jeśliś jest wrażliwy na sztukę, na potraktowanie tym "tylko ołówkiem" włosów i reszty, pozostawiając tylko twarz, osobno. I tego na zdjęciu nie ma. I ta decyzja należała do Waldka, nie do autora zdjęcia.
CaesarEdenpert
2019-01-21
~recenzent , 100% racji! •Dev, z Tobą też się zgadzam, ale to nie jest sianie fermentu, lecz zwrócenie uwagi bardzo słuszne. Mam nadzieję, że uda mi się poprawić.
~recenzent
2019-01-21
Dev - Zarzut „siania fermentu”, jest wg mnie mocno przesadzony oraz niesprawiedliwy i niestety potwierdza tylko uciekanie od problemu.
Nie zarzucam autorowi żadnych niecnych czynów, a jedynie brak konkretnego linku do foty, aby każdy zainteresowany mógł ją obejrzeć bez szukania i porównać [wszak Sam w swoich komentarzach bywa wnikliwy i szczegółowy ;)].
Ponieważ chyba „jestem wrażliwy na sztukę”, to uważam, że Twój komentarz dotyczący sposobu rysowania, jest jak najbardziej trafny, jest wyłączną decyzją autora rysunku i właśnie za to, ja też doceniam tę pracę – jest to jednocześnie pierwsza merytoryczna ocena z Twojej strony, bo w komentarzu pod pracą piszesz o „kompozycji mistrzowskiej”, a to już zasługa autora fotografii – bowiem to On wydobył dominanty i zakomponował cały portret.
Wydaje mi się, że taka dyskusja powinna odbyć się pod pracą zamiast „ochów i achów”, nie mających nic wspólnego z rysunkiem.
Dev
2019-01-21
"Z pewnym podziwem spoglądam na to jak w ciągu roku od przejścia z digarta, stał się w pewnym sensie „guru”, „wyrocznią” VariArta, zręcznie manipulując użytkownikami."

"Myślę, że daliście się Państwo uwieść, głównie ze względu na to, że autorem jest główny „filozof” portalu, którego opinii część z was się boi, część ma nadzieję, że oceni, zauważy (bo osób spoza TWA, z galerii początkowej, się raczej nie zauważa), powita jako nowego na portalu …z namysłem …wypowie się …wnikliwie …o każdym elemencie …pracy ;)). Część niestety chciała się po prostu przypodobać."

To jest sianie fermentu. Waldemarze, coś Ty tam na tym DA wyczyniał?? Kim Ty jesteś, bo coś wyglada, że się ciągnie za Tobą?? ;)))
Do Diabła, co to w ogóle za jakaś mafia z tego Digarta, lol, miejcie to na uwadze, że nie każdy tam był??
Waldek jako wyrocznia, no dalej rysujesz Waldka portret, oskarżasz o manipulację - a może to się charyzma nazywa? ;))

Co do rysunku, serio, jeśli każdy czyta że to rysunek ze zdjęcia, to ja nie wiem, czy ktoś dobrze odczytał i zrozumiał co mówię o kompozycji, a raczej wydaje mi się że mam ciagle rysunek na myśli, nie zdjęcie. Serio, masło maślane a przecież już była tutaj dyskusja o Beidak, którą o plagiat za fanart skarżono i to samo było.
Poza tym dalej ten rysunek się broni, wszystkie u Waldka są dobre poziomem i połowa prac tygodnia czasem nie bywa tak dobra. W końcu trzeba odszukać tamten wątek, bo nie pamiętam, co zostało ustalone, coś tam o plagiatach było. Nie wiem, po prostu ta cała manipulacja i chęć zawładnięcia światem, znaczy Variartem, haha, no sorry :)))
Dev
2019-01-21
O, tutaj to było, czytania na cały wieczór, proszę https://variart.org/topics/view/805 i o kopiowaniu też, i inspiracjach, i komentarzach, pochlebstwach, wszystko w jednym
~recenzent
2019-01-22
Niestety mam wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem. W którym miejscu zarzucam plagiat???
Nie o Beidak tu chodzi i ten rysunek nie ma nic wspólnego z fanartem i jego zasadami, więc przykład marny. Czy porównuję rysunek do prac xero-kopiuj-fotorealistów – NIE!
W którym miejscu krytykuję rysunek i technikę wykonania, jak i samego autora?
Proszę, nie odwracaj kota ogonem, aby udowodnić własne racje. Jeżeli techniką Waldka narysujesz Mone Lisę, to autorem kompozycji, słynnego grymasu, wyrazu całości, będzie nadal Leonardo, a nie Waldek, mimo mistrzowskiego operowania ołówkiem. I oto mi chodzi, proponuję włączyć sobie obie prace na jednym ekranie i porównać. Gdyby w opisie, zamiast filozoficznych wywodów, napisał, że przedstawia swoją, rysunkową, wersję foty Yannicka, to pewno komentarze były by bardziej dotyczące techniki rysunku. Część komentujących chwali spojrzenie, mimikę, rysowanej modelki, ale to wychwycił w swojej focie Yannick, a Waldek bardzo zręcznie przerysował – nie stworzył kompozycji całości, skorzystał z gotowego dzieła. Kompozycja fotografii i rysunku jest tożsama i nie ma co zaklinać rzeczywistości. Przecież to nie ma nic wspólnego z plagiatem – podał autora. W takim przypadku moim zdaniem należy oceniać jedynie technikę wykonania, medium, zastosowane środki i rysunkowe możliwości autora. Tyle i aż tyle.
Krytykuję bezkrytyczne „ochy i achy” na temat pracy w wykonaniu użytkowników - nie Autora.
Może to mało czytelne, ale doceniam rolę jaką tu pełni, mniej podoba mi się grono świadomych i nie świadomych klakierów. A sam Waldek? Pewno ma niezły polew z całej sytuacji. Mam nadzieję, że tak jest :)
Sianie fermentu? Wybacz, ale tak zauważam problem, Ty możesz się nie zgadzać z moją opinią, lecz nie ma powodu do oskarżeń o zamęt, a za chwilę o hejt. Niestety ten sam sposób wypowiedzi był na przytoczonym przez Ciebie wątku z forum i kończył się "pozamiataniem" za pomocą Gąski Balbinki. Dla zilustrowania jednego z problemów VA, wybrałem dobrą pracę (akurat wg mnie świetny aktualny przykład), a nie jakiegoś gniota z Galerii Głównej, z mnóstwem zachwytów TWA.
Dev
2019-01-22
Mam na myśli kreowanie postaci Waldka manipulatora, w sensie, zaskoczyło mnie, że ktoś może tak go odbierać. Albo jako Wyrocznię, bo dużo pisze... Albo że się go boją tutaj...:)))) I rolę jaką pełni...??? .
No ja rozumiem, że krytykujesz komentujących, nie odwracam żadnych kotów :))
Oczywiście, że wszystko się zamiata pod dywan - nie widzę żadnych zmian ani po pamiętnym wkurzeniu się Katki, ani wcześniej czy później, co kto ten temat zarzuci, tak to pada, ochy i achy widać były, są i będą, TWA też. Jednym przeszkadza dziś, innym jutro, a i tak jest chyba sporo dobrych komentarzy. Ale gdyby policzyć czasem ilość przemilczeń, może by się wyrównało?.. Co zrobić? Moderacja? Odstrzał użytkowników? Pozdrawiam i już milknę.

behemot
2019-01-22
Lubię milczeć :)
Lecz zabieram głos jeśli ktoś w jakiś sposób jest zatakowany i niestety tak wyszło Azju teraz pewnie to widzisz :(
Dev dałaś link do dyskusji ...
Wiesz dla czego wtedy napisałem ?
Recenzet ma rację może nie do końca bo akurat praca Waldka jest w jakiś sposób autorska .
Krystyka ... recenzencie
Katka napisała coś łągodnie kiedyś pod pracą a co dostała ?
Przejaw złości i nienawiści jakoweś aż nie przyjemnie i dla tego komuś coś wytknąłem .
Swoją drogą ..wolę Katkę jako zołze niż myszkę i brak mi jej mocnych wpisów z którymi się nie zawsze zgadzałem
Katka wracaj :)
Wzajemna adoracja ? Lubię czyjeś prace i nikt tego chyba mi nie zabrania ?
Daję N pracom które podobają mi się
Mamy kilka dziennie tam ich do dyspozycji i je wykorzystuję ich ilość jest dopasowana by praca tygodnia była wyłoniona a nie mniej bo wtedy pewnie byłyby prace z taką samą ilością głosów.
Variart jego konstrukcja oprawa bardzo mi sie podoba i ukłony dla jego twórcy !
Nie mam drugiego konta tak dla informacji i można to sprawdzić jeśli ktoś ma zastrzeżenie pod jakimś nieudanymi pracami moimi tygodnia.
Jest IP komputera .
Co do komentarzy ..piszę ktoś mało ...żle
Piszę dużo ...manipulator :)
Strach się bać :)
Wszystkim miłęgo dzionka :)

*Azja
2019-01-22
Dev: moderacja

Behemot: gdyby nikt nie zglaszal problemów to byłoby tu dużo gorzej. Należy dbac o jakość tego miejsca,kulture w tej unikalnej , nie tylko wirtualnej, "kawiarni artystycznej" jaka jest VA. Za bardzo wiele osób skupilo się na wspominkach i wypominkach pomijając kwestie nierównych szans uzytkownikow.

Jacek: nie podejrzewam Ciebie akurat ( i nigdy nie podejrzewałam ) ze moglbys glosowac sam na siebie choć nie przyszlo mi do glowy ze tez robisz jakiś użytek z drugiego konta ( i z luki w regulaminie VA ). Piszesz ze te zachwyty masowe to "tylko słowa".....Moze dla Ciebie tak, bo jesteś dojrzałym i niezależnym artysta, nie potrzebujesz potwierdzen ale..Przychodza tu ludzie z wielkimi marzeniami, niespełnionymi często az do wieku dojrzałego, którzy przelamuja swoje leki i pokazuja po raz pierwszy publicznie swoje prace plastyczne.Fajnie, zachwyty ich osmielą, to jest miłe tyle że..nie robmy tez (im i sobie) wody z mózgu-oni nie będą lepsi jak się ich zaglaszcze na smierc. Jednoczesnie Prac Tygodnia nie wygrywają tygodniami, miesiącami (!) ludzie, którzy przepadają z ciekawymi pracami w masie zalewów lukru...To nie jest dobrze.
Pozdrowienia, życzę wszystkim miłego dnia. Fajnie ze się "ruszyliście" :-))
Dev
2019-01-22
Nooo i masz Ci "Babo" placek, dostałaś pentagrama, gwiazdkę i teraz się martw co dalej i tylko nie krzycz, że nie masz czasu! :P :* Gratulacje! :D
Araxela
2019-01-22
Ależ tutaj zawrzało! Dopiero co zauważyłam dyskusję.
Jestem zdania, że każdy ma prawo komentować co chce i jak chce - względem własnego sumienia. "Dupowlastwo" było, jest i będzie proszę Państwa - to się nigdy nie zmieni.
Jeżeli działamy zgodnie z regulaminem portalu - jest ok.
Nie musimy się wszyscy uwielbiać i rozumieć, ale szanować - wypadałoby.
barko
2019-01-22
Taka dyskusja nie rozwiąże na pewno problemu jaki poruszyła Asia, ale sprzyja poznaniu się, integracji, co w pewnym stopniu przeciwdziała tworzeniu się TWA. Nie lubię tego określenia. To zwyczajnie grupa ludzi, którzy w swoim gronie czują się dobrze i bezpiecznie. Dla jednych VA jest chwilowym relaksem, odskocznią od codzienności, dla innych niemal "całym światem". Ale trzeba wziąć pod uwagę, że variArt, to nie miejsce wyłącznie do pogaduszek. Tu jako użytkownicy galerii artystycznej mamy też obowiązek, nie tylko przestrzegać regulamin, ale przede wszystkim dbać o prestiż tego wyjątkowego miejsca. Problem w tym, żeby uczciwie używać narzędzia jakim jest nominacja. By nie odbywało się to, na zasadzie, ja tobie ty mnie, bez względu na to, czy praca zawiera jakieś wartości artystyczne, czy nie. Nominujmy pracę, a nie autora. Jeśli mamy wątpliwości, nie oceniajmy.
ginger77
2019-01-22
Osobiście, nie czuję, że należę do żadnej z grup. jestem na VA od 2012 r. Nie przeniosłam się tutaj z Digarta, ale też nie wiedziałam, że starsi użytkownicy spotykają się osobiście.... Jakoś mnie to nie interesowało. Lubię to miejsce. Jakoś mnie motywuje, żeby coś tworzyć, lecz oczywiście i bez tego bym to robiła.

Co do uczciwego dawania nominacji, nie wątpię, że wiele ludzi daje je szczerze. Ewentualny problem rozwiązałaby niepisana (lub zapisana) zasada, żeby nie informować o przydzielanych nominacjach. Sama zazwyczaj informuję, ale mogę przestać. Kwestia umowy... Tylko nie wiadomo, czy każdemu to pasuje. Wtedy na pewno nie byłoby ryzyka wzajemności oraz naśladowania poprzednich komentatorów. To tylko myśl, nawet chyba nie propozycja... Sama nie wiem...
Araxela
2019-01-22
Przyjęłam taktykę nie dawania NIKOMU Nominacji - o czym już wielokrotnie wspominałam gdzieś na łamach komentarzy profilowych. Powodów, dla których tego nie robię jest wiele - od niekompetencji w ocenie poprzez brak jakiejkolwiek wiedzy teoretycznej... moja nominacja nie byłaby uczciwa - oparta jedynie na guście laika.
Staram się nie zaniżać poziomu i podchodzę ostatnimi miesiącami bardzo surowo i selektywnie do prac, które tu pokazuję...

ulexa
2019-01-22
O qrcze,ale dużo napisaliście-bardzo duuużo i............co teraz???
barko
2019-01-22
Brawo Olu (Araxela)...!
Olu (ginger77) - stosuję tę zasadę od początku. Nie chcę nosić ciężaru odwdzięczania się...!
A Ty Waldemarze... pisz, pisz, pisz...! Ja na pewno będę czytać...:) I rysuj, bo masz talent...! do jednego i drugiego...:)
Jarek
2019-01-22
Cieszę się, że nie założyłem wątku o wiertarce ;)
satyrek
2019-01-22
Nienawidzę obłudy...Temat TWA wywołują ludzie w jakiś sposób czujący się niedocenieni... Jeśli im chodzi o dobro portalu, to niech zadecydują o tym jakością swoich prac... Niech przejrzą swoje galerie, czy tam jest wszystko godne pokazania... Najbardziej smutne jest to, że dzisiaj największymi krytykami TWA są ci, którzy nie tak dawno byli właśnie za to atakowani... Jakieś aluzje do pracy Redakcji, chamski atak na Waldemara ze strony człowieka bojącego się pokazać swoje prawdziwe oblicze, chowającego się za trącające wyższością miano "recenzenta"... Źle się dzieje w państwie duńskim...
Powiem tak: jeśli komentuję czyjąś pracę i nie mam na moje słowa ze strony autora żadnego odzewu. odbieram to wieloznacznie... Albo ma gdzieś, to co napisałem, albo uważa, że jest tak wysoko, że nie warto ze mną rozmawiać... Po kilku takich próbach traktuję jego prace tak jakby były w papierowym albumie po którym nie wypada bazgrać... Z biegiem czasu pozostaje grono osób, którzy chcą i z którymi można rozmawiać... Cała tajemnica TWA...
Waldemarze nie rezygnuj ze swoich mądrych, przemyślanych i niebanalnych komentarzy. Pod tym względem zapisuję się do Twojego TWA...
~recenzent
2019-01-23
Miano „recenzent” jest równie wywyższające się i prześmiewcze jak „satyrek” – tak więc przyganiał kocioł garnkowi ;))
Regulamin VA nie zabrania anonimowości, więc mam prawo z tego korzystać.
A teraz poważniej. „chamski atak”? „na Waldka”? – chyba mocno przesadzasz i jak już to atak na Komentujących, a ta praca przez przypadek była genialnym przykładem. Wydaje mi się, że nikogo nie obrażam, a jeżeli, to przeprosiłem wszystkich na końcu wpisu.
Powtórzę ponownie, tak zauważam problem, Ty możesz się nie zgadzać z moją opinią, lecz nie ma powodu do oskarżeń o chamstwo. Czy chamstwem jest wytknięcie tego, że część komentarzy wychwalała zasługi autora fotografii a nie autora rysunku. Gdyby nie opis, to części komentarzy by nie było, bo jak to zawsze u Waldka był nie banalny i Was urzekł.
Jeżeli praca była by innego autora, bez opisu, dodatkowo z galerii początkowej, to mimo swej wartości miała by 2-4 komentarzy, może zachęcające do dalszej pracy, może wytykające jakieś błędy, ale generalnie przemilczana – bo przecież galerii początkowej się nie zauważa, tam się nie komentuje (niestety większa część tzw. „kropkowiczów” tak traktuje „wężykowców”) – wystarczy przeglądnąć komentarze. A dodatkowo jednym z tych, 2-4 komentatorów, byłby zapewne Waldek i chwała Mu za to!
Rozumiem, że określenie o „wujku google” było uszczypliwe, ale też nie chamskie w stosunku do Ciebie.
Może więcej luzu? :)
Gdyby „cała tajemnica TWA”, była wg Twojej teorii, to było by pięknie i nie szkodliwie. Ja uważam, że TWA wynika z mniej szczytnych celów, które zauważyłem w poście wyżej.
~recenzent
2019-01-23
Kilka pytań do Redakcji/Administracji (tej starej) o:

- błyskawiczne awanse „wybranych” (szczególnie było to widoczne, przy inwazji dawnych użytkowników digarta, po jego zamknięciu), choć niektórzy powinni dalej być w galerii początkowej
- niezrozumiały brak awansów niektórych użytkowników do galerii głównej, mimo wysokiego poziomu prac (zauważalnego w komentarzach i odsłonach)
- dopuszczanie do posiadania 2 kont, aby móc publikować 2 prace dziennie, mimo statusu galerii początkowej i awans po tygodniu - zgoda, artystka świetna, ale to co zrobiła (Ona i tzw. administracja), to nieuczciwe w stosunku do innych czekających pokornie na awans, mimo przyzwoitych prac, bijących na głowę część „artystów” z galerii głównej (tylko administracja wie jak oni się tam znaleźli…)
- brak reakcji na plagiaty
- brak reakcji na totalne gnioty w galerii głównej i początkowej
- mało przejrzyste zasady awansów (bo regulaminowe degradacje chyba się nie zdarzyły), zależne tylko od gustu redakcji – ale to ostatecznie ich prawo i tu trzeba się dostosować ;) - chociaż mogli by coś pozmieniać ;))
- jak to jest, że kilka prac, jest stale nominowana do „pracy tygodnia”, mimo niedzielnego czyszczenia nominacji? Praca publikowana prawie 2 lata wcześniej chyba nie jest pracą ostatniego tygodnia? Albo błąd algorytmu, albo są równi i równiejsi.
Propozycje:
- może można by pokazać cyfrowo, ilość odsłon pod miniaturką pracy,
- może można by pokazać cyfrowo, ilość nominacji pod daną pracą – było by przejrzyściej, chociaż może też wywołać niezdrową rywalizacje …sam nie wiem?

To tylko propozycje do dyskusji, które miały ukazać się w poprzednim tygodniu, ale *Azja mnie ubiegła z częścią spraw i chwała Jej za to :)
satyrek
2019-01-23
Szanowny Recenzencie, wcale nie ruszyły mnie słowa o Twojej ocenie pracy Waldemara. Do tego masz pełne prawo,. Tak jak i do komentowania mojego komentarza. Rzeczywiście popełniłem błąd, bo sądziłem, że to zdjęcie dziewczyny Waldemara... Nie przepadam też za rysunkami z fotografii... Mam do Ciebie pretensję o dwa akapity z Twojego wpisu:
"Myślę, że daliście się Państwo uwieść, głównie ze względu na to, że autorem jest główny „FILOZOF” portalu, którego opinii część z was się boi, część ma nadzieję, że oceni, zauważy (bo osób spoza TWA, z galerii początkowej, się raczej nie zauważa), powita jako nowego na portalu …z namysłem …wypowie się …wnikliwie …o każdym elemencie …pracy ;)). Część niestety chciała się po prostu przypodobać."
I druga "perełka":
"Z pewnym podziwem spoglądam na to jak w ciągu roku od przejścia z digarta, stał się w pewnym sensie „guru”, „wyrocznią” VariArta, ZRĘCZNIE MANIPULUJĄC użytkownikami."
Recenzencie, pomiędzy ocenianiem prac, a ocenianiem ludzi jest wielka różnica...
Dev
2019-01-23
No, dokładnie to samo, co ja wcześniej zacytowałam.
Niby że rysunek, niby że przykład, ale jakoś to wszystko takim żalem trąca. Czy Recenzent to jakaś osoba pominięta w GP?
Nie zgodzę się że prace z GP są mniej komentowane, po prostu zależy które?? I koniec końców ktoś idzie do GG.

No i dalej : "Gdyby nie opis, to części komentarzy by nie było, bo jak to zawsze u Waldka był nie banalny i Was urzekł.
Jeżeli praca była by innego autora, bez opisu, dodatkowo z galerii początkowej, to mimo swej wartości miała by 2-4 komentarzy, "

No to co to jest? :)
Co jakiś czas ktoś się pojawia z czymś takim, zauważyłam, drugim dnem jest zawsze brak zainteresowania pracami tej osoby, lub koleżanki, kolegi. Wtedy jakieś domaganie się ocen, gwiazdek, konkursów, ciągłe wypominanie głosów, mowa o gniotach, próby wartościowania prac.

O nie, właśnie ja się wciagnęłam trochę w tą "tajemnicę" Prac Tygodnia - to jest super, ale tylko wtedy kiedy głosujesz sobie sam, bez konsultacji z kimś rzecz jasna :) Do tej pory słabo słabo wygrywam, bo raczej mało, jak już pisałam, ląduje w PT z tego co ja typuję, ale no czasem te mocne prace owszem. Nie psujcie zabawy :)) Nie chcę wiedzieć przed kto gdzie głosował! :(((

~recenzent
2019-01-24
Dev - Proszę nie szukać spiskowej teorii dziejów, tam gdzie jej nie ma. Nikogo nie bronię, nikogo nie znam, nie jestem niedocenianym twórcą (przeczytaj proszę opis na moim profilu). Takie jest moje spojrzenie na ostatni rok na VA. Możemy się różnić i mieć inne zdanie.
~recenzent
2019-01-24
Szanowny Satyrku,
Dziękuję za odpowiedź, cieszą się, że wymieniamy poglądy, argumenty a nie obrzucamy się inwektywami.
Twoje pretensje do określeń zawartych w mojej wypowiedzi, są dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. Masz prawo do ich oceny i innego zdania na ten temat, potępienia formy. Gdybyś użył sformułowań typu: daleko idące, niesprawiedliwe itp., to przyjąłbym to jako głos w dyskusji, wszak każdy ma prawo do swojej oceny sytuacji. Ja natomiast mam pretensję o jeden urywek Twojej wypowiedzi : „CHAMSKI ATAK na Waldemara ze strony CZŁOWIEKA BOJĄCEGO SIĘ POKAZAĆ SWOJE PRAWDZIWE OBLICZE, CHOWAJĄCEGO SIĘ ZA TRĄCAJĄCE WYŻSZOŚCIĄ MIANO "recenzenta"...”
Nieśmiało zauważam: pomiędzy ocenianiem komentarzy, a ocenianiem komentującego jest wielka różnica…
Co do anonimowości, to już się wypowiadałem. Natomiast pragnę Ci wyjaśnić, że nick „recenzent” nie został stworzony po to, żeby się wywyższać na VA. Ksywkę „recenzent” nadali mi jeszcze w latach 70-tych XX w., nauczyciele liceum, w którym się uczyłem, z powodu „niewyparzonej gęby”. Jak zapewne zauważyłeś po ponad 40 latach nic się nie zmieniło ;)))))

Określenie „filozof” w tym kontekście, wg mnie, nie jest obraźliwe (mogę się mylić, nobody is perfect), ale przyznasz chyba, że wielokropkowe wypowiedzi Waldka, są/mają sprawiać wrażenie głęboko przemyślanych, filozoficznych. To ich urok i duża zaleta, bo ubarwiają komentarze, a przy tym w wielu przypadkach, są trafne, wytykają ewentualne błędy, nie są obojętne. Doceniłem to – co było integralną częścią tego akapitu, lecz Ty, raczyłeś je wyciąć z cytatów, bo były za mało „perełkowe” ;)
Słowo manipuluje miało być w cudzysłowie, ale brak możliwości edycji tekstu po publikacji wykluczył poprawę, co jednak mnie nie tłumaczy i biorę to na klatę.

A na koniec pozwól, że ponownie sparafrazuje Twoją wypowiedź:
Pomiędzy cytowaniem, a cytowaniem fragmentów wyrwanych z kontekstu jest wielka różnica…

Zapewne każdy z nas pozostanie przy swoim spojrzeniu na sytuację, ale miło się z Tobą wymienia poglądy. Pozdrawiam.
behemot
2019-01-24
Argumenty Dev mnie przekonują .
Od jutra nie będę pisał N ale nominować będę oczywiście , nie jestem znawcą lecz odbieram prace i podoba mi się to że mamy wpływ na PT .
lekami
2019-01-24
Za behemot. nominuję - nie informuję.
ginger77
2019-01-24
Też chce mieć frajdę z totalnej niespodzianki. Nie będę informowac o nominacjach. Już zresztą wcześniej się nad tym zastanawiałam.
Dev
2019-01-24
Mi bardziej chodziło o nie ugadywanie się między sobą na priv czy gdzie tam, że wtedy masz frajdę, przecież nikt chyba nie czyta wszystkich komentów i N nie liczy??? :D
A ja w sumie krzyczę N kiedy naprawdę mnie coś trafi - jak dzisiaj przy jednym... I chcę żeby autor wiedział, że mnie trafiło! Ale no innych nie powiedziałam na głos :P
Chociaż... Może i jest w tym jakaś metoda ;))) No ale tak bez przesady, haha ;)
CaesarEdenpert
2019-01-24
Nie informuję w komentarzach o eNce, bo mogłoby to być odebrane jako proszenie o wzajemność...Przekonałem się też, że nie wszyscy są szczerzy, kiedyś dawno temu pisałem, o tym, jak miałem chyba 6, czy 7 deklaracji "N", a mojej pracy nie było w wyróżnionych, choć wystarczyło by zdobyć 4....Trochę żenujące.Ostatnio najchętniej dodaję prace w niedziele, więc chyba widać, że nie zależy mi na wyróżnieniu, choć to miłe i rozumiem tych którym zależy.
ginger77
2019-01-24
Nie wierzę, żeby ktoś uzgadniał na privie nominacje. Komu by się chciało?! I po co! Moja wyobraźnia aż tak daleko nie sięgnęła ;)
Dev
2019-01-24
Haha, a mi sięgnęła, myślisz, że przez co się serwery zawieszają??? :)))) Wszyscy piszą komu i kiedy dać N i jest przeciążenie ;)))
Dev
2019-01-24
A jeszcze co do tych gniotów (straszne to słowo jest ;))) i do nominacji....

Nie zapomnę, dla mnie wyraźnego momentu, w sierpniu, kiedy Ew.ka https://variart.org/users/view/3679/ew_ka wstawiła którąś ze swoich prac, tą z kotem https://variart.org/works/view/127402/w_OkOwAch_ciEnia a jej kompozycje po prostu moim zdaniem level hard i serio akurat mało kto tutaj chyba czai z powszechnie głosujących, wtedy pamiętam się wkurzyłam, bo chyba cztery PT to jakieś właśnie takie ciumkania i siusiania były, jakieś pęcełki, jakieś początki, coś tam z cyklu " o boziuu, ja tworzę, jak słitaśnie!!!!" ....

Przyuważyłam później też, że Ew.ka jest doceniana, ale przez Redakcję, bo więcej DG i nawet sporo - a więc "jest bezpieczna" i nie mam się co martwić ;)) To jednak świadczy o tym, że gdzieś ten poziom ta Redakcja stara się sugerować, bo faktycznie ostatnimi czasy typy DG a PT bywało że ogromna przepaść.... To tak tylko, mam nadzieję, że się wyrówna po trochu :) Więc wracając do sedna - faktycznie, pisać sweet komentarze można, ale czasem się zastanówmy, czy dana praca serio zasługuje na wyróżnienie, w sensie wartości, itp itd... Tak jakbyśmy oddawali te cztery prace do jakieś mega galerii w Londynie czy Paryżu ;))) No i tyle, wrzucić na luz.
katka
2019-01-25

Miałam się już nie wypowiadać, ale jednak na odchodne to zrobię. Uważam, że recenzent postąpił słusznie, nie mówię że absolutnie ze wszystkim się zgadzam, ale sama wielokrotnie na własnej skórze przekonałam się, jak to jest gdy komuś się zachce powęszyć, bo coś mu nie gra i nagle odkrywa że jednak faktycznie miał rację. Wielu plagiatorów i klakierów tu wyczułam, jakoś nie przypominam sobie, by redakcji kiedykolwiek chciało się coś z tym zrobić. Niestety zawsze jest tak,że gdy ktoś odważy się na coś takiego dostaje w ryj, bo to nie tylko pokazuje że mamy do czynienia z kłamcą, ale innym że dali się nabrać. Dlatego od dłuższego już czasu nie angażuje się w tego typu działania, patrzę sobie ze stoickim spokojem na te wszystkie pt,które od jakiegoś czasu osiągają zawrotną liczbę głosów w sumie fajnie, bo się kręci, ale patrzę sobie i czasem chce mi się śmiać, niezależnie od tego czy tam znajdę się ja, czy praca na którą głosowałam, czytam często komentarze pod pracami i często zastanawiam czy ze mną jest coś nie tak, że ja nie widzę tego, co widzą wszyscy, cóż jest dla mnie jasne i klarowne czym ten portal się napędza.
Mam też świadomość, że mimo wszystkich miłych słów oraz pozytywnego mniej lub bardziej odbioru moich prac wzbudzam tu w większości negatywne emocje, o czym przekonałam się wiele razy, dobitnie gdy co jakiś czas pojawiały się tu dziwne osoby które wieszały na mnie psy, doskonale pamiętam kto wtedy stanął po mojej stronie, a kto zacierał łapy że ktoś w końcu dowalił katce. Ale nie tylko na tym, ja po prostu mam tak że chcąc nie chcąc wyczuwam intencje, charakter danej osoby i tego żadne miłe słowa nie są w stanie zmyć, mogę komentować czyjeś prace, ale z tyłu głowy mam świadomość że wcale nie jest tak, że dana praca mówi cokolwiek o tym człowieku. Nie każdy chce obnażyć swoje blizny, demony i ciemne strony, raczej w większości przypadków mamy tu do czynienia z autokreacjami. I na to jestem jakoś mocno wyczulona, co nie znaczy że i ja sama tak nie postępuję. Nie jestem ideałem. W sumie to ten portal jest arcyciekawym miejscem. Siłą takich miejsc jest to, że stwarzają pozory intymności, że są kameralne i wbrew pozorom to można to wspaniale wykorzystać, a można totalnie spaprać kierując się tylko złaknionym komplementów ego, które połknie wszystko byle tylko podtrzymać to miłe, nieskalane żadną rysą status quo. Mam nadzieję, że to się zmieni, ale szczerze w to wątpię. Mimo wszystko życzę powodzenia i czujności nowym członkom redakcji.
rdza
2019-01-25
Miałem się też nie wypowiadać, ale wkurzyłaś mnie Katka, czy Ty się chcesz zwinąć z Variarta?
Na fejsbuku będziesz miała mniej nienawistników? Obrazy są do patrzenia a nie do gadania o nich
Ten portal jest głównie po to żeby coś pokazać i żeby coś obejrzeć, reszta jest dodatkiem, pewną otoczką. Tworzymy pewną społeczność, nie jesteśmy ani lepsi ani gorsi od ludzi którzy zajmują się innymi sprawami, więc jest tak jak wszędzie czyli różnie. Zawsze tu były narzekania i zawsze będą, bo tacy jesteśmy, czasem duzi czasem mali. Jest spory ruch, dużo nowych twarzy uważam że to dobrze,
Jedni odchodzą, drudzy przychodzą, jedni się wypalają inni się obrażają jak to ludzie, były czasy że w pracach tygodnia były roboty szydełkowe, były czasy że praca wygrywała dostając 2 głosy na przykład.
Było gadanie że jest marazm. Teraz jest więcej ludzi, więcej działań i więcej błędów ale tak to już jest.
Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Masz wiele racji w tym co piszesz, ale na Boga trochę dystansu trzeba zachować żeby nie zwariować. Mamy nowych członków Redakcji, na pewno będzie jakiś nowy powiew, szanujmy to miejsce i nie dajmy się zwariować. Bardzo bym żałował gdybyś odeszła z tego portalu. Pozdrawiam Ciebie i wszystkich.
ew.ka
2019-01-25
do @Dev :)
Ne wiem dlaczego mnie przywołałaś imiennie na forum ? .... ale nasuwa mi się jeden wniosek na ten temat : nie można nakazać komuś myśleć tak samo jak Ty czy jak ja ....nie można nakazać lubienia , podziwiania .Po swojemu staram się - bardziej dla siebie ale z chęcią ujawniam swoje "struganie" Nie zabieram głosu tam gdzie się nie znam i tam gdzie coś mi się nie podoba , czasem zwracam uwagę .....Czy też się zastanawiam jak Katka \ patrz wyżęj /czy ze mna coś nie tak .... bo ja widzę to inaczej ;)
Na koniec dodam : Podoba mi się głos Rafała / patrz wyżej / mądry wniosek !
pozdrawiam
Araxela
2019-01-25
Za Rafałem (rdza). Pozdrawiam.
katka
2019-01-25
"Na odchodne" angażowania się i zabierania głosu w tym i tego typu wątkach. A dystansu do kumoterstwa, ignorancji, braku szczerości i zakłamanej skromności nigdy nie miałam więc raczej i nie nabiorę.
*Azja
2019-01-25
Rafal: Ty się za bardzo przejmujesz ...powtarzasz ta samą sekwencje... :
•rdza
2018-03-25
Katka nie wydurniaj sie, jesteś od dawna na tym portalu i wiesz przecie że to wszystko się zmienia raz jest tak raz siak, były robótki ręczne na szydełku w pracach tygodnia, pamięasz? i to też przeżyliśmy :) troche dystansu , szkoda by było jakbyś stąd znikła i Twoja niezwykła twórczość :) "

Już to było a Katka_była,jest i będzie :-). Taka żywię nadzieje :-)
*Azja
2019-01-25
Zresztą to temat nabrzmiały :

"ForumIdee i pomysłyJest pytanie...czy nie można w galerii początkowej mieć więcej prac niż tylko 40 "

zaczelo się od 40 prac a poszło tam gdzie cos ważniejszego leżało wielu osobom na sercu. Wiec nic dziwnego że to wraca.
rdza
2019-01-25
Ja się rzadko raczej wypowiadam ale są na tym portalu osoby dla mnie ważne, zazdroszczę Ci Asiu tej pewności....
*jacek79
2019-01-25
.....ja proponuje zacząć od nowa....cześć jestem Jacek .:)...nie podoba mi sie to...to...itd.....co o tym sadzicie?....propozycje...i konsekwentnie do "celu"....(bez "obrażania"...i innych pretensji)....przede wszystkim zrobić archiwum forum...oddzielny folder i pozamykać wszystkie sprawy (na zasadzie brak juz dopisywania do wątków z 2002 r :)...lub bardziej drastycznie (np...niepotrzebne przycisk dalete)...robi się tutaj śmietnik...do kazdego wątku dopisywane są 'opowieści z krypty" bez zwiazku....po 4-5 latach niekiedy.....po co to?...jak ktoś odbiega od głównego wątku to po prostu kasować...ten post zaczął się od radełka...a skończył się na tym co jest.....jeżeli ma byc porządek to trzeba rozmawiać na temat a nie ja mam ołówek marki Inko to w następnym punkcie Ty masz na winko ..i spotykamy sie przy monopolowym...to już "abstrakcja" a nie dialog....bo każdy ma cos innego do powiedzenia////....słusznie Rafał zauważył że nie dajmy się zwariować....mozna wszystko napisać i dogadać się ....Pozdrawiam wszystkich przedmówców.......
*Azja
2019-01-25
Sęk w tym że..artyści są emocjonalni ..i roztargnieni..i niesubordynowani....i nie lubia być w rubryce...A jak sobie doczytają cos sprzed lat to chcą się wypowiedzieć też :-))...….Niektóre wątki zostały zamknięte ale nie wątki z wolnym tematem (jak zamknąć wątek? Kiedy uznać że już wszystko o narzędziach typu Inko zostało powiedziane?...)

Wyjaśniłam więc wszystkim czytającym dlaczego pisze o Pracach Tygodnia w temacie radełka...Troche też z przekory ;-). Chciałam zwrócić uwagę na fakt UŻYTECZNOŚCI Dań Głównych, sensu ich "stosowania" ;-).
*Azja
2019-01-25
A;jeszcze odnośnie "kasowania wypowiedzi odbiegających od głównego wątku rozmowy" : no, to dopiero dla niektórych użytkowników byłby powód do obrażenia się ...Nie da się ludziom pod linijke mówic jak mają się wypowiadać..Można zwrócić uwagę ale kasować?...moim zdaniem jedynie grożby, wyzwiska itp.czyli drastyczne przypadki.
PS>No, jakby mnie ktoś tak "skasował" jakbym się rozwlekała toby mnie chyba szlag trafił.;-)

*jacek79
2019-01-25
:)...złotego środka nie ma i nie bedzie...dlatego od tego jest dyskusja...co do kasowania ( trudno niech się obraża ....życie:)....)....trudno jest nie raz zaburzyć stary porządek ...ale zeby coś zrobić i dokonać jakis zmian trzeba nie raz drastycznie:)...tyle ode mnie:)
Araxela
2019-01-25
Jacek (jacek79) narażasz się haha. Zaraz będzie "jakim to prawem jacyś digartowicze wchodzą tu z buciorami i domagają się ustanowienia nowych porządków" haha.
Już masz przechlapane! :)
*jacek79
2019-01-25
trudno.....Rewolucja wymaga ofiar:)
Rafshchax
2019-01-25
No i ja właśnie będą taką osobą, która odniesie się do postu Jacka pomimo, że sam jestem byłym digartowiczem.

Po kolei drogi Jacku.
Pomysł z archiwum w pełni popieram, nieaktywne tematy w których od wielu lat nikt się nie udziela jak najbardziej do zamknięcia i umieszczenia w archiwum.
Co do usuwania całych tematów no tu mam nieco inne zdanie, o ile jakieś całkowicie o niczym tematy czy zwykły spam mozna by unicestwić o tyle inne tematy poruszające jakieś problemy na portalu czy inne ciekawe dyskusje nawet jesli są sprzed 10 lat bym zostawił. Jednak jest to część historii tego portalu i np mnie (i Ciebie zreszta również Jacku) tu nie było 5, 10 czy 15 lat temu i lubie sobie poczytać co tu się działo, jakie były problem jak zostały rozwiązane.
Dalej, sprawa dopisywania do starszych wątków, tutaj po części się z Tobą zgadzam, o ile dopisywanie np w temacie o nie wiem gumkach czegoś całkowicie nie związanego z tym można uznać za spam czy cos w ten deseń o tyle np pisanie o jakichś błedach na stronie w temacie o błędach nawet sprzed 10 lat uważam, że jest okej, lepiej umieścić wszystko w jednym temacie niż zakładac pierdyliard innych o tym samym, bo dopiero wtedy zrobi się śmietnik.
Następna sprawa, która chyba jakos najbardziej mnie skłoniła do wypowiedzi.
Sprawa usuwania pojedynczych postow uzytkowników. Jeśli tak jak Azja wspomniała mówimy tu o skrajnych przypadkach gdzie ktoś na prawdę obraża kogos w wulgarny sposób, łamie regulamin czy perfidnie spamuje jestem na tak, usuwac, banowac takich oponentów.
Natomiast usuwanie postów, bo np według Ciebie on jakoś mniej lub bardziej odbiega o postu załozyciela tematu, lub źle go po prostu zinterpretowałeś uważam za zwykłe cenzurowanie wypowiedzi i odbieranie komuś mozliwości wypowiedzenia w dyskusji, tym bardziej biorąc pod uwagę podejście "(trudno niech się obraża ....życie)". Jest to jednak forum, fora służa do dyskusji niekiedy dyskusje rozwijają się w różny sposób, ale dopóki nie jest to spam na kompletnie inny temat lub obrażanie kogoś nie powinno się moim zdaniem niczego kasować.
Odnoszę Jacku wrażenie, że troszkę rzuciłeś się na głęboką wodę i próbujesz samotnie przeprowadzić tu rewolucję niczym Magda Gessler :D, a jednak jest was tam w redakcji kilka osób. Nie traktuj tego jako jakis atak oczywiście, po prostu musiałem odnieść się do tego z czym się z Tobą zgadzam, a z czym nie.
Życzę powodzenia na nowym stanowisku, bo łatwo nie będzie.
Pozdrawiam serdecznie.
*jacek79
2019-01-25
Rafał (Rafshchax).. całkowicie się z Tobą zgadzam...może zabrzmiało to jakbym żądał cenzury ( jestem temu przeciwny i zawsze będę)....co do kasowania podałem przykład ekstremalny po to żeby było o czym dyskutować..... ja nie będę tutaj walczył jak Don Kichot.....odniosłem się tylko do tzw..starego porządku.....bo widzę że wielu chce zmian a tak w rzeczywistości to tylko słowa...masz racje ja nie ukrywam że jestem tutaj krótko.....i nie chce odbierać nikomu wglądu do tematów (stąd propozycja archiwum)....nie mam złych intencji ...w takich miejscach jak forum jest trudno zapanować ...odnośnie tej rewolucji to bardziej żart ...i nie traktuję tego jak atak bo mnie ogólnie nie da się obrazić...(ja mam taki charakter).....i nie rzucam się na głeboką wodę bo mogę zrezygnować z tej funkcji.....nie mam ciągatek przywódczych i jestem tutaj ostatnią osobą która chce coś komuś narzucać....wg mnie gadanie nie daje niczego ....jeżeli są uwagi odn funkcjonowania to tylko działania po wczesniejszym uzgodnieniu mają racje bytu...pozdrawiam serdecznie
Rafshchax
2019-01-25
Czasem cos może źle zabrzmieć, bo jednak cięzko jest wychwycić czyjeś intencje tylko z literek, tak zinterpretowałem, nieważne, sprawa wyjaśniona. Sam też nie mam zamiaru walczyć, ba miałem sie już wgle nie wypowiadać w tym temacie, bo właściwie wszystko napisałem na samym początku tematu, ale pewne rzeczy w Twoim poście sprawiły, że jednak musiałem.
Nikt tu nie twierdzi Jacku, że masz złe intencje, i z pewnością też nikt nie chce żebyś rezygnował ze stanowiska, chwała Ci za to, że chcesz cokolwiek robić. Ja tylko wyjaśniłem jak to wygląda z mojej perspektywy, perspektywy cichego obserwatora.
Ja natomiast uważam, że gadanie coś daje, bo żeby zacząć działać trzeba najpierw obgadać problem żeby mieć punkt odniesienia.
W kazdym razie wszystko sobie wyjaśniliśmy, sprostowałeś co nieco i uważam, że temat jest zakończony, nie ma co ciągnąć tego i spamować.
Raz jeszcze powodzenia życzę oraz pozdrawiam.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org