ForumAvatar

2018-10-06
https://www.youtube.com/user/slavia111/videos

"Świadomy Sen, zwany też LD (Lucid Dream) jest snem, w którym mamy świadomość tego, że śnimy. Jesteśmy we śnie "tu i teraz" i wiemy, że otaczający nas świat to nie rzeczywistość, tylko marzenie senne. Podczas LD możemy dowolnie wpływać na senną rzeczywistość (wystarczy wiara i intencja -autosugestia) i wykorzystać to np. do rozrywki. Jeśli chodzi o kontrolę snu, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Nauką zajmująca się LD jest Oneironautyka, a praktykujących LD nazywamy Oneironautami.

Świadomy Sen "technicznie" nie różni się niczym od zwykłego snu, mamy jedynie świadomość śnienia i dostęp do wspomnień z jawy. LD jest dużo łatwiej zapamiętać niż zwykły sen, a wizualnie nie można go odróżnić od rzeczywistości (tak samo jest w zwykłym śnie, jednak tylko w LD efekt jest tak powalający)."
Avatar

2019-02-21
“Dreams are shores where the ocean of spirit meets the land of matter. Dreams are beaches where the yet-to-be, the once-were, the will-never-be may walk awhile with the still are.” ― David Mitchell, number9dream

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.


Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2020 VariArt.org