ForumAvatar
magda.h-m
2018-10-17
Witam i chcę zadać pytanie: czy trwają jakieś prace na VA bo od wielu dni pojawiał mi się notorycznie komunikat na stronie 500 Error itd, nie mogłam wejść na stronę nominowanych prac, a teraz od prawie pół godziny próbuję odpowiedziec na komantarze i udało mi się dodać 3 podziękowania pod jedną praca (nie licząc wcześniejszego). po kazdym nacisnięciu " dodaj komentarz" i odczekaniu wielu minut pojawia sie komunikat:
"503 Service Unavailable
Virtual Server overloaded - high load (or servicing) in progress."
myślałam, że jest dużo ludzi zalogowanych i łacze nie wydala, ale było dosłownie 6 użytkowników czyli tłumu nie było. Sprawdziłam, czy to nie wina mojego netu, ale wszystkie inne witryny działają normalnie. Nie mam zawalone ciasteczkami bo świeżo wyczyszczone, wiec czy mam sie doszukiwać winy ze strony mojej czy może po prostu coś się robi i wyłącza czasowo?
Z góry dziękuje za odpowiedź chociaż nie mam pewności czy ten post w ogóle wejdzie....
Avatar
CaesarEdenpert
2018-10-18
Mam to samo dziś....
Avatar
ªmaniek
2018-10-18
Dzięki za zgłoszenie. Przekraczamy jakieś limity na serwerze. W sensie chyba zaczęli to weryfikować bo wcześniej pomimo takiego samego ruchu nie było problemu... ja pracuję nad nową wersją VA i przeniesieniem całości na coś lepszego, ale to trochę zajmie. Obecna wersja praktycznie nie jest do przeniesienia na bardziej wydajny sprzęt bez znacznego wzrostu kosztów utrzymania.
Avatar
ªmaniek
2018-10-18
Powiedzcie mi proszę jeszcze w jakich godzinach to występuje?
Avatar
Jarek
2018-10-18
Zazwyczaj wieczornych. Przy czym nie bardzo ma to związek z iloscią osób online.
Strona generuje też puste powiadomienia PW lub informację że mam komentarz. Najczęściej 3 wiadomości na raz, ale informacja jest: null.
Nie zawsze można się zalogować za pierwszym razem. Pisałem niedawno post dosć długi na forum, i w momencie zapisania, wszystko zniknęło.
Avatar
magda.h-m
2018-10-18
potwierdzam to co napisał Jarek.... z tym logowaniem to trwa od dawna, ale myślałam że to może jakiś mój wewnetrzny problem. Nałatwiej tu się poruszać przed południem potem jest coraz gorzej....
Avatar
ªmaniek
2018-10-19
Czyli to jest to o czym pisałem. Robię wszystko co mogę, żeby temu zaradzić.
Avatar
Araxela
2018-10-22
Tak, podpisuję się pod tym, co napisał Jarek oraz magda.h-m.
Potrafi mnie wylogować ot tak... no i te błędne powiadomienia o komentarzu czy wiadomości prywatnej... to dzieje się od tak dawna, że praktycznie przywykłam.
Avatar
ªmaniek
2018-10-22
Sprawdźcie proszę teraz. Dużo walczyłem przez weekend, bo przeniesienie takiego portalu nie jest proste. Mamy nowy serwer. Czekam na feedback. Dzięki za pomoc.
Avatar
*jacek79
2018-10-22
u mnie wszystko ok:)
Avatar
satyrek
2018-10-22
Proponuję przyznać naszemu niezastąpionemu GOSPODARZOWI PORTALU (Maniek) przyznać wyróżnienie "PRACA ROKU". W pełni na to zasłużył... Ja dziękuję i życzę dużo zdrowia!
Avatar
magda.h-m
2018-10-22
na razie jest ok, zobaczymy jak będzie dalej, a pracę było widac i czuć i podpisuję się pod komentarzem Satyrka! Dziękuję i pozdrawiam :)
Avatar
Araxela
2018-10-22
Jest ok!
Avatar
ªmaniek
2018-10-22
Dzięki za info. Teraz też może być mniejszy ruch. Trzeba obserwować. Wy jesteście częściej, w różnych godzinach, więc obserwujcie proszę :)
Avatar
magda.h-m
2018-10-22
jest 10 osób (nie licząc Ciebie) czyli więcej niż w czasie problemów, a komentarze wchodzą bez problemu, nie ma fałszywych powiadomień o wiadomościach i komentarzach, można przejść z profilu na profil bez czekania 2 kwadranse i można zajrzeć do nominowanych prac. Nie miałam jeszcze problemu z logowaniem i nie musiałam ponawiać próby więc jeśli będzie tak dalej to znaczy że jest rewelka. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze tylko tych spacji czy jakoś tak, zeby wiersze prezentowały się jak wiersze a nie notatka chaotyczna z jakiegoś tygodnika ;-) Wykonałeś kawał dobrej roboty i to na CITO! Jesteś The Best!
Avatar
ªmaniek
2018-10-22
Przypomnij przy jakich komentarzach to było?
Avatar
magda.h-m
2018-10-22
masz na myśli tą sprawę z tymi wierszami, o których pisałam?
Avatar
magda.h-m
2018-10-22
jesli tak to chodzi o to żeby tekst pisany można było formatować na zasadzie, że jeśli wciśniesz enter to nastęny wers wchodzi w lini poniżej, a nie tak jak jest teraz, że idzie ciagiem tyle ile się zmieści w ustawieniu. No i te linki, które rozwalają układ widoku kolumny....
Avatar
Araxela
2018-10-23
Zgłaszam, że rano - między 6, a 7 wylogowało mnie z portalu aż czterokrotnie... i to po około jednej minucie od zalogowania... Buuuu :( Nie wiem czy to jednorazowy incydent czy jakaś grubsza sprawa.
Avatar
Jarek
2018-10-23
No mam to samo.
Co ciekawe gdy wyświetliłem stronę główną po wylogowaniu, zostałem zalogowany znów.
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
Z jakich systemów korzystanie i jakich przeglądarek (w jakich wersjach)? To może być po prostu kwestia cache itp.
Możecie bardziej szczegółowo krok po kroku co robicie i jak wygląda to wylogowanie? - np. czy strona sama się odświeża i Was wylogowuje, czy jak przechodzicie na inną stronę to już nie jesteście zalogowani it.
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
magda.h-m - dodałem entery w komentarzach + wrapowanie tekstów. Nie mogę teraz na szybko znaleźć przykładów, żeby to dobrze przetestować - podeślesz coś?
Żeby zobaczyć rezultat trzeba stronę odświeżyć razem z cache czyli np. w Windows i Chrome przez Ctrl+Shift+R
Avatar
Jarek
2018-10-23
Ubuntu 14.04, Obecnie Frefox.
Z wylogowaniem jest tak: pojawiają się informacje o wiadomościach PW, zazwyczaj 3 i 1 komentarzu.
Wystarczy odświeżyć stronę i jest się wylogowanym.
Możliwe że to jakiś problem pamięci przeglądarki.
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
A czy Firefox daje Wam błąd certyfikatu? Ja tak mam z niewiadomych na razie przyczyn.
Czy te komentarze i PW to błędy bo ich w rzeczywistości nie ma?
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
A jak odświeżyć z ctrl+shift+R? Też tak jest
Avatar
Jarek
2018-10-23
Zdarza się, ale bardzo rzadko, teraz przy tych zmianach, Firefox nie chciał mnie tu wpuścić.
Powiadomienia o komentarzach generują jakiś komunikat, że null czy coś takiego.
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
Sprawdzę te powiadomienia. Może są jakieś śmieci w bazie danych po tych problemach. Większy problem mam z tym certyfikatem - sprawdzam to.
Avatar
Araxela
2018-10-23
Mam dokładnie tak samo jak Jarek. Dodam, że korzystam z przeglądarki Chrome.
Pojawia się komunikat o komentarzu czy wiadomości (na ogół jednocześnie)... w chwili gdy klikam na ikonkę z listem czy "chmurką", już jestem wylogowana. Po zalogowaniu okazuje się, że nie ma ani komentarzy/odpowiedzi ani wiadomości.
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
Czy jesteście wstanie zrobić mi print screeny? Ale w ten sposób: otwieracie variart.org potem otwieracie narzędzia deweloperskie w przeglądarce na karcie konsoli i w przypadku pojawienia się tych złych komentarzy po rozwinięciu listy robicie print screen? Mój mail: [email protected]
Avatar
Araxela
2018-10-23
Chętnie, ale dziś nie dam rady, bo jestem w pracy i taki szacher-macher jest dość ryzykowny ;)
Ale oczywiście... w razie co - będę pisać na maila. Jak nie dziś, to jutro czy pojutrze... zależy czy będę mieć sposobność i czy błędy będą wciąż wyskakiwać.
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
Mam jeszcze prosbe - skomentujecie mi jakieś pracę i w galerii - tak testowo, po jednym komentarzu.
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
Araxela - dzięki. Jednak poczekam na screeny bo nie mogę tego odtworzyć. U mnie śmiga bez problemu.
Avatar
magda.h-m
2018-10-23
Dzięki Kuba :) sprawdziłam ten enter i wiersz i już wiem, że wchodzi w komentarzach pod pracą jak nalezy, tylko w opisie ciągle wchodzi ciągiem. tu link żebyś zobaczył i prośba by w tym opisie była możliwości taka jak w komentarzu: https://variart.org/works/view/129416/kolory
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
Magda, teraz chyba już ok.
Avatar
magda.h-m
2018-10-23
sprawdziłam jeszcze przed chwilą wylogowywanie i logowanie ponowne. Nie miałam żadnych problemów, a mam windows7 i chrome. więc tych screnów z błedami nie mogę dla Ciebie zrobić. Jeszcze raz wielkie dzięki i cipeło pozdrawiam w ten wietrzny dzień :))
Avatar
magda.h-m
2018-10-23
no teraz jest super, super, super!!!!!! jakbym była młoda i piękna to wysłałabym Ci buziaka w podzięce a tak tylko napiszę WIELKIE, WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
W kontekście tych problemów z wylogowywaniem spróbujcie jeszcze wyszyscic pamięć podręczna przeglądarki.
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
Chyba odtworzyłem kwestie wylogowania - czy nie jest tak, że wchodzicie na stronę będąc zalogowanym po jakimś czasie? Np logujecie się o 9, zostawiacie okno przeglądarki otwarte, robicie coś innego i ponownie wracacie po jakimś dłuższym czasie? Jeżeli tak jest - to normalna sytuacja bo sesja jest kasowana automatycznie po jakimś czasie ze względu na bezpieczeństwo. Przeglądarka nie jest odświeżana więc pozostawia info o Waszym nicku itd. W każdym razie poprosiłem żeby nie było już pustych komunikatów o nowych komentarzach czy wiadomościach - dajcie znać jeżeli jeszcze jakieś się pojawia.
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
Miało być poprawiłem a nie poprosiłem :)
Avatar
Araxela
2018-10-23
ªmaniek - dokładnie jest tak jak wyżej opisałeś! Rozjaśniłeś sytuację :)
Najważniejsze, by nie pokazywały się te komunikaty. A że wyloguje? Po kilku godzinach bytności ma prawo.
Rano tylko miałam dziwny incydent, że wylogowało dosłownie po minucie od zalogowania... ale generalnie pierwszy raz coś takiego się zdarzyło, więc uznajmy, że nie ma tematu.
Avatar
ªmaniek
2018-10-23
:)
Jak pojawia się jeszcze błędne powiadomienia dajcie znać.
Avatar
magda.h-m
2018-10-23
może to nie błąd tylko normalne zachowanie, ale ja się nie znam wiec napiszę jak to wyglądało. Byłam tu wcześniej potem sie wylogowałam i poszłam robić inne rzeczy, ale nie wyłączyłam netu i witryny. Wróciłam po czasie i chciałam się zalogować ponownie, ale po wpisaniu loginu i hasła i kliknięciu zaloguj wyskoczyło ponownie okno do logowania i zalogowana nie byłam. Pewnie gdybym zrobiła tak jak dawniej i wpisała po raz kolejny login i hasło w puste okienka to zalogowało by mnie i wyskoczyłby komunikat, że "już jesteś zalogowany". od jakiegoś czasu po takim epizodzie zawsze czyszczę przeglądarkę, odswieżam stronę i wpisuję login i hasło jeszcze raz i wtedy loguje i nie podaje komunikatu, że już jestem zalogowana. Lepiej tego opisać nie mogę, ale nie jest to aż tak upierdliwe jak niemożność przejścia z profilu na profil, czy dodania komentarza. Ja mogę z tym żyć całkiem normalnie jakby co ;-)
Avatar
Dev
2018-10-23
Oo, portal już działa :) Zalogowałam się i myślałam, że to już te wielkie zmiany, a to tylko problemy ;))) Z mojej strony - mnie po prostu nie chciało wpuścić parę dni temu, to dałam spokój, jeszcze kiedy pokazało się info "coś robimy, wrócimy niebawem" ;) Odnośnie cache i innych, to co wieczór np czyszczę przegladarkę, historię całą, więc na bank coś się działo, o czym mowa powyżej. Ale wszystko chyba już dobrze, tylko przegapiłam kilka prac ;) A te powiadomienia i null to od zawsze były odkąd jestem, więc nawet nie zwracałam uwagi, wylogowywało samo, tak jak np. strona banku, więc też mi to nigdy nie przeszkadzało. Dziś wszystko bez problemu. Nie ma chyba serwisów bez błędow, opóźnień i różnych tam takich...Pozdrówki :)
Avatar
ªmaniek
2018-10-24
Teraz około 8:20 coś się wlecze strasznie. Może ogólnie serwer, ale trzeba obserwować.
Avatar
Jarek
2018-10-24
Wlecze się i teraz czyli po 17.
Na logowanie musiałem dość długo czekać.
Avatar
magda.h-m
2018-10-24
rano się nie logowałam bo nie można było przejść ze strony na stronę, i teraz czyli ok 17.40 też tak jest, a zalogwanych jest 8 użytkowników. A było już tak dobrze..... nie wiem od czego to zalezy :(
Avatar
magda.h-m
2018-10-24
żeby wszedł ten niedługi komentarz powyżej musiałam czekać 2 minuty :((((
Avatar
magda.h-m
2018-10-24
od 17.41 kiedy dodałam ostatni komentarz próbowałam sie wylogować i zalogować ponownie do godz.17.48 a to dlatego, że nie chciało mnie wylogować i pojawił się taki komunikat "Gateway Timeout
The gateway did not receive a timely response from the upstream server or application."
Avatar
magda.h-m
2018-10-24
wybacz, że piszę tyle razy, ale może to co ja obserwuje pomoże jakoś rozwikłać te trudności. Ok. 18 nagle szybko dało się odświezyć stronę i zobaczyłam wiele nowych komentarzy na głównej więc zalogowałam się znowu licząc na to że spokojnie sprawdzę i odpowiem na swoje komentarze. Pierwszy wszedł bez problemu ale kiedy przechodziłam z jednego profilu na drugi to kazdy nastęny komentarz dłużej wchodził i coraz wolniej szło przechodzenie i tak sobie pomyślałam czy to mulenie nie ma związku z taką sytuacją że może ilość przejść generuje jakieś opóźnienia przy kazdej nasteonej próbie? Czy w ogóle jest taka opcja możliwa?
Avatar
*jacek79
2018-10-24
mam od dzisiaj ...bez powodu wylogowało mnie parę razy
Avatar
ªmaniek
2018-10-24
jacek79 - o wylogowaniu już wyżej mówiliśmy, że to kwestia wylogowania po jakimś czasie w kontekście bezpieczeństwa :)

A strona wlecze się bez powodu. To raczej nie jest kwestia samego serwisu bo sprawdzałem już statystyki i nie mamy żadnych alertów czy mega dużych nagle zapytań do serwera. To wg mnie i jednego znajomego sprawa przeładowania samego serwera. Timeout to poprostu zbyt długi czas oczekiwania na odpowiedz - nie ładują się np obrazki. Ten serwer i tak jest lepszy od poprzedniego ale w dalszym ciągu to zwykły współdzielony hosting. Na coś lepszego musimy jeszcze chwilę poczekać bo w obecnej formie nie mogę tego przenieść bez znaczącego wzrostu kosztów.
Avatar
ªmaniek
2018-10-24
PS. Poprostu ktoś inny czasami mocno drenuje zasoby i cierpią na tym inni klienci. To niestety standard :(
Avatar
magda.h-m
2018-10-24
dzięki za wyjasnienie. Pomału chyba zaczynam rozumieć o co w tym chodzi. Znaczy trzeba czekac na dogodną chwilę jak inni pójdą spać ;-)
Avatar
*jacek79
2018-10-25
o wylogowaniu po pewnym czasie to wiem....mnie wylogowało po minucie..jak sie zalogowałem...choć teraz nie mam tych problemów..wiec nie widze problemu:)
Avatar
*jacek79
2018-11-05
Invalid topic
Error: The requested address '/posts/add' was not found on this server.

i mam non stop problem w zalogowaniu...a jak sie uda to jak chce dodać komentarz to znowu sie wylogowuje:)
Avatar
Araxela
2018-11-05
Mam to samo, co Jacek. Coś się niedobrego dzieje :(
Avatar
Rafshchax
2018-11-05
Też mam ostatnio problemy z logowaniem, co się zaloguje to po minucie logout mam.
Avatar
ªmaniek
2018-11-05
Podeślij cię mi proszę screeny :)
Jacku, w jakiej sytuacji (krok po kroku) miałeś ten błąd? - lepiej mailem to łatwiej będzie mi potem szukać.
Avatar
Rafshchax
2018-11-05
Maniek, nie wiem konkretnie jakie screeny miałbym zrobić, bo u mnie żadnych błędów ani nic w ten deseń nie ma, po prostu od razu po zalogowaniu potrafię dostać logouta i tak kilka razy z rzędu, potem przez kilka godzin jest okej i problem wraca. Niekiedy są to nawet sekundy po zalogowaniu, kliknę w czyjąś pracę i jestem wylogowany.
Avatar
*jacek79
2018-11-06
mam to samo co Rafał.(Rafshchax)....identyczne oznaki
Avatar
ªmaniek
2018-11-06
Rafał, jaki system i przeglądarka?
Avatar
Rafshchax
2018-11-06
Windows 10 i chrome, na tablecie z Androidem i chromem to samo, tak więc nie wiem czy system ma z tym coś wspólnego.
Avatar
*jacek79
2018-11-06
ja mam 7 i chrome...
Avatar
Araxela
2018-11-07
Mam to samo, co chłopaki. U mnie Windows 7 i Chrome.

Na razie przestało wylogowywać.... jest ok.
Avatar
ªmaniek
2018-11-07
Dziwne, naprawdę. Ja mam podobne urządzenia i żadnych problemów. Rozumiem, że to wygląda tak: logujecie się, jesteście zalogowani, dodajecie np komentarz i wtedy okazuje się że już nie jesteście zalogowani (są dostępne opcje: logowanie i rejestracja). Czy komentarz wtedy się dodaje czy też nie?
Avatar
*jacek79
2018-11-07
tak jak piszesz...logowanie chce dodać komentarz..i juz nie moge bo jestem wylogowany....a nieraz musze parę razy sie logować.....teraz tez jest ok....ale sa dni co tak 6-7 razy tak mnie wyrzuca:)...
Avatar
Jarek
2018-11-07
Ja ma np Ubuntu i FF 60.
VA zostały przenisione na inny serwer, więc chłopski rozum każe wycigąć wniosek, że to błąd wewnętrzny.
Nie znam się na tym, ale nie zależy to ani od urządzeń i OS, ani od liczby użytkowników online.
Teraz nie ma już fałszywych powiadomień o komentarzu czy PW, ale znikają nagle ikony na górnym pasku. I wtedy wiem że jestem wylogowany.
Posty trzeba pisać w notesie, bo się nie zapisują.
Z kłopotami przy logowaniu to norma i to niezależnie od pory.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.On-line
*jacek79

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org