Forum

*jacek79
2018-11-19
mam taki pomysł....napiszcie co sądzicie o tym żeby wydać kwartalnik..lub miesięcznik (forma częstotliwości to juz pewnie kwestia jakby to "przeszło")...w wersji drukowanej oraz pdf....co w środku? to juz kwestia dyskusji....wg mnie ciekawie byłoby wydać taka formę sygnowana portalem....z pracami...tekstami odn sztuki....przybliżeniem prac użytkowników (twórców)..ciekawych prac (na zasadzie nawet głosowania które).......itp.......
*jacek79
2018-11-19
coś zjadło trochę tekstu....ale mniej ważnego....:)...reszta została:)
Jarek
2018-11-19
Takie pismo o was dla was? Naciągane to trochę.
Przez głosowanie kultura jest niszczona.
Większość wartościowych festiwali załatwiono właśnie przez sms.
Fajnie jest, gdy twórca przechodzi całą tą ciężką pracę od podstaw do uznania. To uznanie przyjdzie z zewnątrz, a nie grupa kolegów zagłosuje na kolegów. ;)
Dobrze jest też, gdy takie pismo ma znaczenie na rynku, nawet amatorskim. Czas utworzenia czegoś takiego, to już kwestia wyczucia.
Dev
2018-11-19
O, przypomniałeś mi o zakupie archiwalnych "Artysta i Sztuka", polecam ^^ Z tego co pamiętam to parę osób, co tu są, było i tam, np. Jakub Podlodowski, chyba Andrzej Olczyk. Tam bym polecała uderzać wszystkim, tylko najmilej widziane tam to głównie sztuka figurtywna... A co do tutejszych, to spoko, tylko weź pod uwagę, że do druku tutaj mało kto ma prace w 300dpi z takich digital ;)) A pdf, to jak przerabianie tego serwisu, będzie Ci się chciało kopać w miliardach prac (ja kiedyś dużo tutaj przekopałam, z ciekawości, tak aż kilka lat wstecz u większości) i układać gazetkę? :))
*Azja
2018-11-19
Uwazam ze Variart jako kwartalnik to mogloby być ciekawe bo sa tu bardzo rozni ludzie i moglaby to być jakas forma dokumentacji...
Kiedys Alkor zaproponowal wystawy VA w Miedzylesiu i to się bardzo spodobalo, zaciesnilo wiezi miedzy variartowiczami….
Nie stawiałabym (w przypadku kwartalnika) na promowanie się wybranej grupy kolegow i karierę ale raczej na cos w rodzaju dokumentacji, ciekawostki ,reportażu...Kwartalnik to chyba daloby rade?
Uwazam ze jeżeli ktoś wychodzi z inicjatywa to nie należy tego gasic bo wtedy..nie ma NIC.Kreatywnosc jest godna docenienia :-)
*Azja
2018-11-19
PS>No i nalezaloby może tez porozmawiać z Mankiem (szef VA)
Dev
2018-11-19
Nie no, ja tam nikogo nie gaszę, inicjatywa jest extra, jeśli wszystkie prace tutaj nadają się do druku to tym lepiej ;) Ja bym kupowała taki kwartalnik jak opętana! ^^
Dev
2018-11-19
Btw, osobiście najbardziej brakuje mi tutaj możliwości dodawania prac do ulubionych, nie tylko użytkowników, co chwila mi coś wpada w oko co bym sobie gdzieś zaznaczyła, ale to już inny temat, może w VA v2 coś się pojawi :)
*Azja
2018-11-19
Ja myslalam o Jarku ze gasi bo co to za podejście? Że się grupa będzie nawzajem promowala? Wystarczy samemu tez się udzielić, zaangazowac, a nawet jak się i wypromuje ta grupa to i tak bylaby to kiedyś, za jakies 20 lat (a czas szybko leci ) jakas pamiatka…
Pare lat temu była nagonka na Alkora bo selekcjonowal ludzi do wystawy w Miedzylesiu, Alkor potem zmienil podejście i ok a teraz Alkora już tu miedzy nami nie ma.Zostaly choć te dobre wspomnienia i swiadomosc ze w ogole takie wystawy były … PS>Pozdrowiena Olek, dobrze Cie wspominam :-).
Jarek
2018-11-19
Pani mnie chyba nie zrozumiała.
*jacek79
2018-11-19
ja nie mówię tutaj o promowaniu..... .tylko jak to Azja dobrze powiedziała...dokumentowaniu....nawet dań głównych....można też dać inne tematy ...co ma byc w środku to jak pisałem kwestia dyskusji.....a dyskusja polega na propozycjach ...
*jacek79
2018-11-19
nie rozumiem stwierdzenia przez głosowanie niszczy sie kulturę....nie wiem czy w festiwalach kulturalnych głosuję się przez smsa...chyba że coś się zmieniło...przeważnie jest jury które decyduje o wyborze...oczywiście zawsze bedą osoby których ten wybór nie bedzie odpowiadać...ale tak to juz jest są gusta i gusta:)....
Jarek
2018-11-19
Ja nikogo nie gaszę, bo autor wątku nie napisał, że moje zdanie jest ostateczne. Mój sceptycyzm bierze się stąd, że w innej galerii, poświęconej fotografii, już przerabiałem.

Kiedy redakcja wyróżnia jakąś moją pracę, to się zawsze z tego najbardziej cieszę, bo nie mam na to wpływu.
Wyznaję ewangeliczną zasadę: siedź w kącie znajdącię ;)
Dlatego wydanie albumu z DG to już zupełnie inna sprawa. I pomysł nie jest zły.
*Azja
2018-11-19
Nawet Ewangelia jest roznie rozumiana co widać po tym ze mamy opartych na niej kilka wyznan...Nie chce wchodzić w ten temat bo nie o to tu chodzi ale gdyby tak wszyscy siedzieli w kacie to...kto mialby ich znajdować ? Ta dewiza niekoniecznie ma sens w naszej tutaj sprawie...
Dokumentacja to fajna sprawa , tak jak zdjęcia w albumie rodzinnym...Najpierw rodzina,potem historia,potem swiadomosc pochodzenia, korzeni, wreszcie :kultura. Panie Jarku, proszę się nie obrazac. Nie lubie pasywności i negacji , to takie "polskie" (ewent. "pseudopolskie"...) , jedna z wad narodowych która nam zaniza nasze szanse
Lepiej jest stawiac na aktywność i działanie, szczególnie w celu wspierania kreatywności.To tyle ode mnie.
Jarek
2018-11-19
No brakuje jeszcze Żołnierzy Wyklętych :D
Pani Joanno, ja się nie obrażam.
Nigdzie nie napisałem też że mam rację. Nie chodzi o Ewangelię samą, tylko lepiej być zaproszonym niż się wpraszać. ;)
Już przerabiałem powstanie dwóch takich czasopism, no wtedy nic z tego nie wyszło.
Poza tym czy jeden głos sceptyczny może podważyć silną idee?
A kreatywność wspieram zawsze.

Jarek
2018-11-19
A, no i dlaczego to utkwiło w 2016 roku?
http://artpubgaleria.blogspot.com/

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org