Forum

Rafshchax
2019-02-02
Witam
To temat raczej skierowany do administracji, szczególnie do mańka, bo to chyba on się zajmuje technicznymi sprawami z tego co się orientuję.

Znów pojawił się u mnie problem, który był jakieś 3 miesiące temu.
Mianowicie od około tygodnia codziennie strona wylogowuje mnie kilka razy w przeciągu 10-15 sekund. Wygląda to tak, że loguje się, nie miną 2 sekundy i jestem wylogowany, loguje się ponownie i znów logout i tak kilka razy z rzędu. Żadne błędy ani nic nie wyskakuje, po prostu mnie wylogowuje i tyle. Jeśli to pomoże to używam Windowsa 10 i przeglądarki Chrome.
Dość irytujące to jest.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziekuję za odpowiedź.
Jarek
2019-02-02
Ja to mam cały czas.
Z resztą nie tylko to.
W ogóle nie można się czasem zalogować.
To uż było wszystko, ale ponoć nie da się z tym nic zrobić.
Jarek
2019-02-02
Nie można zrobić aktywnych linków, bo te wklajene są ucinane.
Brak edycji postów.
Jakaś kursywa, która się pojawia na niektórych stronach.
Tylko tu w VA nie działa słownik.
Limit 500kb, mamy prawie 2020 rok, widać tą kompresje zwłaszcza w grafice komputerowej.
Pisac się boję, bo zaraz jestem maruda,
datura
2019-02-03
Chciałbym się odnieść, podobnie jak pan Jarek, do kwestii limitu 500kb. W przypadku grafiki komputerowej taka kompresja jest bardzo "bolesna" dla prac.
ªmaniek
2019-02-04
Czy mozecie mi napisać krok po kroku co robicie jak wylogowuje? W sensie czy po zalogowaniu robicie wstecz w przeglądarce?

Limit wielkości plików powieksze.
Rafshchax
2019-02-04
Nic nie klikam wstecz, nie wiem jak u innych, ale u mnie wyglada to tak.
Normalnie się loguję, od razu po zalogowaniu wyświetla mi się powiadomienie, że niby dostałem prywatną wiadomość, klikam w nią i jestem wylogowany. Loguję się znowi i to samo, mam powiadomienie o PW, klikam w nie i jestem wylogowany i tak potrafi być kilka razy z rzędu. Dziś też miałem inną sytuację, nie wiem czy to też problem z portalem czy jednak coś u mnie, ale czasami odpowiedzi się nie pojawiają. Chciałem dziś odpowiedzieć na komentarz po moją najnowszą pracą, napisałem, kliknałem "opowiedz" i nie było wiadomości, musiałem drugi raz pisać.
Dodam, że żadne errory się nie wyświetlają.
PABLOem
2019-02-04
Miałem dzisiaj to samo... po 2 razach pisania od nowa, za 3 skopiowałem i po kolejnym wywaleniu, wkleiłem, to odpowiedź się pojawiła (nie wylogowało mnie ani razu, cała zabawa trwała ~45 min) i chyba mam częściową przyczynę. Pozwoliłem sobie zajrzeć do galerii Rafshchax'a i przypuszczam, że mieliśmy ten sam problem długości wypowiedzi, a właściwie czasu jej tworzenia. Przypuszczam, że tak jak i w moim przypadku odpowiadałeś na komentarz Waldka (a jak wiadomo, nie da się na Jego wpisy odpowiedzieć jednym słowem ;] ) i jak za dużo i za długo piszesz to system VA głupieje, lub nie dopuszcza do rozwlekłej twórczości epistolarnej ;))). Ciekawe, czy Waldkowi też wywala?
Rafshchax
2019-02-04
Hmm...coś w tym może być PABLO, rzeczywiście problem ze znikającymi komentarzami pomimo, że bardzo rzadko u mnie się pojawiał to faktem jest, że właśnie przy pisaniu długich komentarzy.
WSzaniawski
2019-02-04
Chłopaki, odpowiem z humorem.....;))) Kopiuje tekst profilaktycznie, bo przy moich elaboratach bym ocipiał.....;))))))))))
Araxela
2019-02-05
Ja już mam w nawyku kopiowanie :))) Tyle razy mnie wywalało, że w końcu się nauczyłam - wolę zapobiegać niż leczyć ;)
ªmaniek
2019-02-05
Długość wypowiedzi nie powinna być problemem ale sprawdzę to. Może to drobna kwestia.

Jeżeli piszecie długi komentarz bardzo długo (w sensie długo nic nie robicie z punktu widzenia strony) to Was wyloguje z uwagi na brak aktywności. Nad tym będę pracował w nowej wersji va. To są kwestie bezpieczenstwa, kiedyś ustalone podczas tworzenia strony.

To automatyczne wylogowywanie jest dla mnie totalna zagadka i prawdę mówiąc nie wiem z czego wynika, nie mogę też tego odtworzyć u siebie i zweryfikować co jest przyczyną.
ªmaniek
2019-02-05
Czy problemy z komentarzami są tylko przy odpowiadaniu czy nie tylko?
Rafshchax
2019-02-05
Ja problemy komentarzami miałem tylko przy odpowiadaniu pod pracami, na forum nic takiego mi sie nie zdarzyło pomijając to automatyczne wylogowywanie co sekunde.
PABLOem
2019-02-05
Mnie raz nie zapisało komentarza, nie odpowiedzi, przy odpowiedziach dość często, ale należy podkreślić, że mnie NIE wylogowało. Po napisaniu, i kliknięciu na "dodaj komentarz", strona się odświeża (czasami wolniej), ale odpowiedzi nie ma, a po akcji ctrl+C / ctrl+V i "dodaj" w nowo uruchomionej "odpowiedzi" - natychmiast się odświeża i publikuje.
Jarek
2019-03-09
Cz będe ię moa docć edji tetu?
Jarek
2019-03-09
Czy będzie się można doczekać edycji tekstu?
Pardą, nie ma edycji ;)
ªmaniek
2019-03-09
Nie wiem czy to dobry pomysł :)
Jarek
2019-03-09
Czemu?
No i odpowiedzi w komentarzach mogły by być od najstarszej, po prostu z góry na dół, lepiej się czyta.
ªmaniek
2019-03-09
Tak mi się wydaje, że zaraz przy jakiś tam nieporozumieniach ludzie zmienialiby teksty... tak głośno myślę.
Dzięki za zwrócenie uwagi z komentarzami.
Jarek
2019-03-09
Można wprowadzić limit czasowy, np działa przez 24 godziny.
*Azja
2019-03-10
Tak już było jak Kuba napisał : zdarzały się żarliwe dyskusje na Forum , wręcz kłótnie a potem jakaś osoba..potrafiłą np. w ramach edycji wykasować wszystkie swoje wypowiedzi. To i tak nie było najgorsze, po prostu nikt nie wiedział o co chodzi, gorzej gdy ktoś odpowiadał na cudze uwagi a potem ta pierwsza osoba , w ramach edycji, wpisywałą całkiem inne zdania usuwając pierwotną wersję...
Niestety, ludzie zawsze szukają sposobu jak "przechytrzyć" system. W związku z powyższym bardziej przejrzysta staje się sytuacja gdzie ktoś wpisuje kolejną wypowiedz w której ewentualnie "koryguje" (edytuje) swoje błędy. Poza tym wszyscy wiemy że edycji nie ma i rozumiemy sytuację.
Jeżeli jednak istniałaby możliwość wprowadzenia czasowego limitu edycji to sądzę że mogłoby to być ewentualnie 5-10 minut ale na pewno nie 24 godziny....bo to tyle czasu że można całą rozmowę "wymienić".
Rafshchax
2019-03-10
Przepraszam, że tak się wtrącę w dyskusję, ale muszę się wypowiedzieć tutaj odnośnie edycji tekstu.
Jak dla mnie to edycja tekstu jest absolutnie podstawową funkcją na większości jesli nie na wszystkich forach, i nie wprowadzanie jej, bo zakładacie, że gdzieś kiedyś jakiś jeden potencjalny dzban może usunąć czy zmienić niewygodną wypowiedź jest śmieszne. Takie sytuacje są skrajne, a potrzeba edycji jednak zdarza się często, lepiej edytować tekst niż walić 5 wiadomości pod rząd bo o czymś się zapomniało czy jakiś błąd zrobiło, robi się syf wtedy. Nawet jeśli zdarzy się jakiś jeden jełop, który zmieni niewygodną dla siebie wypowiedz, to myślę, że osoby, które uczestniczyły w dyskusji i tak będą wiedziały o co chodziło.
Więc tak jak już napisałem, brak opcji edycji tekstu w oparciu o potencjalne, skrajne sytuacje jest nielogiczne.
Pozdrawiam.
*Azja
2019-03-10
Wszystkie rozmowy z Forum pozostają na VA i można je poczytać kilka lat później. Wtedy np. nowy użytkownik nie ma zielonego pojęcia kto co "powymieniał" stosując edycję...Ja nie napisałam wcześniej na podstawie jednej sytuacji ale wielu...I wiem że to nie było przyjemne zjawisko dla osób biorących udział w rozmowach.
*Azja
2019-03-10
Poza tym gdy nie ma edycji to..trzeba bardziej się zastanawiać nad tym co się pisze...To zmusza do samokontroli . Literówki nikomu nie przysparzają problemów.
Rafshchax
2019-03-10
Nie od dziś jestem w internecie i nie na jednym forum siedziałem, wszystkie miały opcje edycji postu i sytuacje o których piszesz były skrajne. Mam wrażenie, że zarówno Ty i jak i maniek macie podejście, że kiedy pojawi sie opcja edycji to wszyscy nagle masowo zaczną usuwać czy zmieniac całkowicie wypowiedzi. No nie, dalej podtrzymuję zdanie, że są to sytuacje SKRAJNE. A to, że ktoś za 5 czy 10 lat nie będzie mógł sobie poczytać w całości jakiejś dyskusji to jego problem, jak szuka dobrej lektury to niech książki poczyta. Też lubie eksplorować sobie forum, poczytac stare tematy, ale jakoś nie mam bólu tyłka, bo w którymś temacie bedą zedytowane wypowiedzi i nie wiem o co chodzi, no trudno nie było mnie wtedy i tyle. Podejście na tym portalu do opcji edycji tekstu jest dla mnie totalnie jakieś abstrakcyjne, wszędzie taka opcja jest od lat, nigdzie nikt nie ma problemów z tym o czym piszecie, a tu jakis dziwny strach, że masowo ludzie bedą chaos wprowadzać poprzez edycje niewygodnych postów no proszę Cię, w większości są tu dorośli ludzie, a nie jakieś dzieci trolle.
Jarek
2019-03-10
Edycja jest potrzebna. Normalne narzędzie.
Pani Joanno. zrezygnujmy ze studiów, bo jakiś student np po chemii, skonstruuje skuteczną broń.
*Azja
2019-03-10
Tak więc widocznie Variart był pełen skrajnych sytuacji... Nie bazujemy na ogólnym trendzie ale na własnym doświadczeniu. Chodzi o to aby jakość podnosić. Dlaczego edycja jest tak nieodzowna?.. Jeżeli ktoś rzeczywiście bardzo chce cos w swojej już zapisanej wypowiedzi poprawić, zawsze może o pomoc poprosić Kubę. Np.kiedyś pewna osoba poprosiła o skasowanie całej dyskusji, pozostali rozmówcy nie mieli obiekcji i Kuba to wykasował. To było rozwiązanie fair play.
Rafshchax
2019-03-10
Po pierwsze nie bazuje na ogólnym trendzie, a właśnie na własnym doświadczeniu. Kolejna sprawa to nie jest żaden trend tylko podstawowa opcja na forum.
Nie widzę kompletnie sensu w pisaniu do administracji prosby o edycje postu i czekać dzień, dwa albo i tydzien, skoro mogę kilknąc "edytuj" i w 10 sek załatwic sprawę.
W dalszym ciągu podtrzymuję, że są to skrajne sytuacje, nie uwierzę, że większość osób tak tutaj robiła, zresztą uważam, że nawet jeśli ktos usuwa swoje wypowiedzi to ma do tego prawo, z moimi postami powinienem móc robić co chcę dopóki jest to zgodne z regulaminem forum. Gdybym brał udział w jakiejś ostrej dyskusji w, której nerwy by mi puściły pewnie sam bym wszystko usunął i zakończył dyskusję.
Pytasz "Dlaczego edycja jest tak nieodzowna?", odpowiem ci, bo jest to podstawowa funkcja forum, jest wygodna i daje możliwość zawarcia wszystkiego w jednym poście zamiast pisania kilku i robienia syfu i zawracania tyłka administracji za każdym razem kiedy chcę coś edytować.
*Azja
2019-03-11
Dziękuję za wyjaśnienie..Pozostanę jednak przy swoim zdaniu. Może wypowiedzą się inni użytkownicy bo rozmowa 3 osób nie jest raczej wyczerpującym wykładnikiem sytuacji...
Araxela
2019-03-11
Również uważam, że edycja tekstu jest potrzebnym narzędziem.
Na idiotów, którzy będą manipulować dyskusją "pod swój nastrój" i tak nie mamy zbyt dużego wpływu... Brak edycji to taki policzek dla "normalnych", którzy po prostu czasem zapomną coś dopisać albo zrobią literówkę... itd... Sytuacji jest mnóstwo.
Jarek
2019-03-11
Istnieje edycja wgranego pliku, a nawet całego profilu.
Tam też można przecież różne bzdury wypisywać, a potem to zmienić.
Ostatecznie można poprosić o usunięcie całego konta i założyć je za tydzień ponownie.
Pani Joanno, to może Pani będzie edytować na życzenie? Na pół z Jackiem, ucieszy się.
ªmaniek
2019-03-11
Słuchajcie - i tak tego szybko nie zrobię bo nie rozwijam tej wersji systemu. Tworzę nowy silnik i wtedy postaram się jakoś pogodzić oczekiwania. Jest ich wiele na wielu płaszczyznach :)
Jarek
2019-03-11
A to spoko. myslałemm że to kwestia dopisania jakiejś linijki.
ªmaniek
2019-03-11
Edycja posta to bardziej skomplikowany temat niż dodanie nowego posta czy nawet kasowanie :)
*jacek79
2019-03-11
już się cieszę:)...dzięki Jarek......
Jarek
2019-03-12
O, proszę. Zadowolony z przyszłej funkcji.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org