Forum

Jarek
2019-03-31
Hej,

Czy może ktoś podzielić się opinią o współczesnych farbach olejnych Astra?
*Azja
2019-04-02
Cisza w eterze :-))Pewnie wszyscy wybierają znane zachodnie marki.Malowałąm astrami dawno temu ,gdy nie było za bardzo wyboru...Takie "poprawne" farby...Ograniczona ilość kolorów.Dzisiaj bym ich nie wybrała, małe możliwości..Nie nadawały się do laserunków. Obecnych nie znam ale zdziwiłabym się gdyby były całkiem inne od tych "starych".
Jarek
2019-04-02
Mnie najbardziej interesują ziemie.
laserunki to jest inna sprawa i tu raczej nie eksperymentuje. Do laserunków to mam Maimeri tak od serii 3 w górę. Tak samo jeśli chodzi o kadmy. Maimeri ma je najbardziej wyróżniające się pod względem jakościowym i też się ie da tego zastąpić.
Ale ziemie, ochry czy żelazowe, to jest większa swoboda. Najczęściej używam Talensa. Coraz grubiej maluję i coraz większe.
Więc szukam czegoś pod spód w miarę stabilnego. Renesans oil for Arts np szybko się utlenia i zielenieje.
Od razu piszę, że nie interesują mnie pasty strukturalne, ani żadne wynalazki.
Jarek
2019-04-02
W zasadzie to rozważam używanie bieli ołowianej, bo jest cudowna jeśli chodzi o słuchanie się pędzla.
*Azja
2019-04-02
ziemie wtedy były ok.
Jarek
2019-04-02
Same ziemie zawsze są ok.
Gorzej ze spoiwem.
Talens uśrednia ceny, dlatego np 200ml ochry koszuje tyle samo co 200ml ultramaryny.
Poza tym Litrowego talensa się nie kupi u nas. Więc pozostaje szukanie czegoś tańszego, w miarę.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org