Forum

~Jormungund
2007-03-09
Zapytuję, jakie farby preferujecie (moga być z poza tematu ;) ) i dlaczego? Jakie możliwości daje wam to medium, na co nie pozwala itepede. :)

Osobiście uwielbiam malarstwo olejne - głębia kolorów specyficzne mieszanie, dobre prowadzenie się ;) po podłożu; z przyczyn praktycznych z reguły jednak muszę używać akryli, gdy trzeba coś zrobić szybko, niestety nie dają one takiej palety barw, a i nie zawsze daje się znaleśc renomowanego producena w ludzkiej cenie. Heh, raz to nawet po zmieszaniu farby zaczęły mi się kruszyć xD.
^Silmariena
2007-03-09
u mnie przeszły oleje pozytywnie :) a to dlatego, że moge kłaść grubszą warstwe... używać szpachli... akryl, jaki miałam był zawsze za płynny, nijaki, a w końcowym efekcie zmieniał kolor:(
akwarela... za dużo lubię zmieniać podczas malowania, by ta technika była dla mnie dobra...
a tak ogólnie to i tak sucha pastela najlepsza :)

2007-03-10
uzywałm farb olejnych ale meczyło mnie czekanie az farba wyschnie.
akryl jest dobry bo szybko schnie,dodaje medium króre podbija kolor,wiec nie mam mowy o matowych kolorkach.

2007-03-10
hmmm maluje olejem, malowałam akrylem; moje doświadczenia są takie, że najlepiej połączyć oba media; z akrylu zrobić podmalówkę a wykończyć olejem, w akrylach wkurza mnie szybkie wysychanie szczególnie latem nawet medium opóźniające wysychanie nie pomaga, a olejne dobijają zimo gdy schną dniami :), dobra rada?: trzeba samemu doświadczać i wybrać to co będzie najbardziej odpowiadać
*egotyk
2007-03-10
maluje tym co mam...i lacze

2007-03-27
egotyk: wiemy :D

w olejach wkurza mnie, że maluje się sztywniejszymi pędzlami, które zostawiają specyficzny ślad przy laserunkach - kiedyś baaardzo mi to przeszkadzało, bo lubiłam kłaść grubsze, pełne warstwy/plamki a tu albo smugi pędzlowe, albo, zaraza, niedoschnięty spód wmemłał mi się w mój wypracowany kolorek wierzchni... i pomiędzy warstwami trzeba było odczekać, a tu paleta podsycha, terpentyna idzie jak woda.... natchnienie ucieka itp :) ale czasem lubię polecieć sobie olejkiem, czemu nie.

maluję akrylami bo mają dobrą konsystencję i szybko schną - przy nakładaniu wielu wartsw ma to spore znaczenie... no i są tanie. jak już będę sławna i bogata to se będę nabywać dobrem drogie farby, ale na razie cóż - formaty mam spore i farby idą....

no i łatwo umyć pędzle itp :D a kolorki wracają do pierwotnego tonu po zawerniksowaniu obrazu. :)
*egotyk
2007-03-29
w olejach do laserunkow stosuje chinskie pedzle do akwaqreli-polecam
~abnegacek
2007-04-02
zpowodu bidy i skąpstwa, nie maluję... ale rozcieram suchyn pędzlem resztki sladów po farbach ze ścianek starych tubek po farbie. Do tworzenia urzywam papieru ściernego i żyletki, odwarstwiając fragmenty powłok farb ftalowych nałożonych n apodłoże ze starych farb po remoncie. ;)

2007-04-04
generalnie szczeciniaków nie używam w moich olejach :), syntetyczne i takie chyba do farb wodnych bo są miękkie, to jakaś paranoja malować tylko szczeciniakami ale na wielu portalach tak doradzają ciekawe dlaczego?
*egotyk
2007-04-06
a ma Pani coś do Szczecina-stosuję pawie pióra z Łazienek:D

2007-04-09
Fajny pomysł z tymi piórami. Muszę spróbować. Ciekawe czy pióra gołębie się nadają do tego. Szczecinianie są ok :), ale szczeciniaki nieeee :)
*egotyk
2007-04-09
gołębie do rewii w remizie:)
L.A.K.
2008-04-07
akryle z powodów czysto praktycznych i zdrowotnych, olejami malowało mi się lepiej..mam nadzieję, że jeszcze do nich wrócę..Co do cen..akryle nie są wcale tanie, powiedziałbym nawet, że droższe bo mniej ekonomiczne..te tanie zwykle mocno rozcieńczone, czasem wykonane z nieodpowiednich składników (psują się)
~Jormungund
2008-04-19
Jeśli chodzi o akryle to polecałbym - z tych mniej kosztownych - Pebeo (zdecydowanie), Niektóre barwy chromacryl, Stojek też ostatnimi czasami dają radę. Farby renesans także są niezgorszej jakości, jeśli nie liczyć fatalnego opakowania - w szczególności korków.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org