Forum

krisbendi
2020-04-29
Już sama nazwa to jakaś wielka pomyłka. Doceniam twórców ,którzy potrafią wykorzystać dobrodziejstwa techniki i wiem ,że nie jest to łatwe. Podziwiam prace wykonane z takim samym mozołem jak akryl,czy olej ,ale gdy widzę ,,rozbudowane,, zdjęcie i poddane obróbce komputerowej i w opisie ....... Są jakieś granice ?! Różnice - grafika komputerowa !!! Może ktoś mi wyjaśni - obraz powstały na ekranie monitora,tabletu jest grafiką. Za dużo tego ,,malarstwa,,
magda.h-m
2020-04-30
Raczej nie doczekasz się definicji na żadne z tych określeń bo chyba wszystko się za bardzo rozmyło.....
fotografią ludzie nazywają to co w większości stworzyli w komputerze i to nie przy pomocy głównie własnej kreatywności, ale gotowych filtrów i zabawek oraz posiłkując się czasami cudzymi obrazami, a grafiką komputerową nazywają to co rysowali przy pomocy "komputerowego ołówka" i to co posklejali z cudzych obrazków, a teraz jeszcze malarstwo cyfrowe.....
Lata temu prowadziliśmy już gdzieś tutaj spory między innymi z nieżyjącym od 7lat Waldkiem Szyszem i nic się nie zmieniło no chyba, ze weźmiemy pod uwagę, ze coraz więcej określeń ma sugerować iż komputerowa manipulacja jest dziełem sztuki rangi klasycznego dobrego malarstwa...
Szkoda Twoich nerwów i dociekań. za naszych czasów raczej tego nie usystematyzują :/
Araxela
2020-04-30
Ciekawy wątek.
Z własnego doświadczenia dodam, że czasem ciężko jest w sposób bezsprzeczny sklasyfikować pracę (abstrahując czy ktoś "oszukuje" czy nie).
Odkąd dział związany ze sztuką cyfrową ewoluował - możliwości znacząco się zwiększyły.... a za tym idzie mnóstwo nieuczciwości również...
Na pewno byłabym ostrożna z posądzaniem kogokolwiek o manipulację - na to potrzeba dowodów...
*Azja
2020-04-30
Bardzo mi się podoba fakt że podparłeś Krzysiek swoją wypowiedź prawdziwym , własnym i tradycyjnym malarstwem : https://variart.org/work/144610/1/malarstwo-cyfrowe-pejzaz
Postawa autentycznego Artysty, brawo :-).
Jarek
2020-04-30
"Już sama nazwa to jakaś wielka pomyłka"
Lament sentymentalistów.
Araxela
2020-04-30
A jeżeli już mamy wgryźć się w terminologię... jak podaje Wikipedia: "Digital Painting – jest to konwersja z tradycyjnych form malarstwa i rysunku, takich jak akwarela, malarstwo olejne, szkic itp. poprzez narzędzie cyfrowe, które przekazują informację do komputera, używając tabletu, rysików i oprogramowania. Digital Painting, czyli malarstwo cyfrowe [...]"
Jarek
2020-04-30

Edytowany
Nigdy nie rozumiałem tych sprzeczek o formę i etykietki.
Obraz to obraz. A czy to zrobił pies ogonem, czy Marsjanin laserami i jak się co powinno nazywać, to są spory dobre dla jajogłowych w telewizji.
Byle tylko nie robić z odbiorcy idioty, cała reszta mi wisi.
Araxela
2020-04-30
Za Jarkiem.
CaesarEdenpert
2020-04-30
Brawo Jarek!
krisbendi
2020-04-30
Czytam wypowiedź Jarka i zgadzam się z nim -co za różnica cukier sypki czy w kostkach..... zawsze to cukier. Myślę ,że nie muszę wyjaśniać Krzysztof Bendinger.
krisbendi
2020-04-30
Ostatnie zdanie wypowiedzi ,,Byle tylko nie robić z odbiorcy idioty...,,, jest tym,które powinno zamknąć ta dyskusję.
~Pola
2020-04-30
cdn.
A czy "galeria handlowa" to ...galeria?- okropnie mnie razi nazywanie kramów z "byleczym" galerią.
Jarek
2020-04-30
Galeria to akurat określenie dla przestrzeni o takiej funkcjonalności. I jest użyte poprawnie. W kościołach też są galerie.
*Azja
2020-05-01
Słowo "galeria" dawniej kojarzone było z wystawami sztuki bądź miejscami związanymi ze sztuką. Zastosowanie go do handlu podnosi jego rangę .Jest to chwyt marketingowy. Ładnie ubrana rzecz staje się "czymś lepszym", szlachetniejszym..
Dużo ciekawiej jest "wrócić z galerii handlowej" niż "wrócić z zakupów" ;-).Od razu stajemy się ciekawszymi osobami, z bogatym życiem wewnętrznym które interesująco i elegancko spędzają wolny czas ;-)...
~Pola
2020-05-01
OK!!
JUŻ wiem!-ludzie ( nie wszyscy) tam idą żeby SIĘ pokazać i pogapić na innych.
A faceci, którzy towarzyszą np. żonom, to już raczej galernicy.
No więc....jednak galeria.
To już nie mam więcej pytań.
:):)
Cudy MAJ

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2020 VariArt.org