Forum

2007-06-06
no, kto się zajmował bądź zajmuje? :)
ciekawa technika, mam kolegę, który zabawiał się camera i robił nam portrety. ot, 10 minut siedzenia nieruchomo [światło było marne, niestety].

i opowiem wam ciekawostkę. otóż mój szanowny mąż siedział w camerze obscurze [!]. był w szoku. jechał na czwartego w samochodzie dostawczym ze sklepu do sklepu, bo musiał, i jechał na pace [wieźli tapczany]. mrok absolutny. żadnych okien. drzwi uszczelniane gumą. ale w jednym miejscu guma odpadła i był tam malutki otworek, na 3 - 4 mm - i na ścianie owej paki wyświetlał się FILM odwrócony do góry nogami. to, co za samochodem. szok :) widać było każdy listek.
zrobiła się ogromna camera obscura, o czym nikt nie wiedział, bo nikt tam nigdy wcześniej nie jechał :)

2007-06-12
camera obscura - fotografia otworkowa.. nie powiem, lubię tę działkę fotografii. zajmowałem się nią jakiś czas temu, teraz już troszkę rzadziej bo do ciemni mam ograniczony dostęp. w tej chwili uploaduję "obscurne" fotografie :)

ciekawe linki do tematu:
mrpinhole.com
pinhole.art.pl
pinhole.cz/en/pinholedesigner

2007-06-12
super sprawa w dzisiejszej dobie cyfrówek
^Silmariena
2007-06-12
podoba mi się, jak to wychodzi innym, ja swego czasu konstruowałam cosik takiego ze starego zenita, ale nie wyszło to tak jak należy... za to moja koleżanka robi świetne rzeczy, zresztą w jastrzębiu zaczął się ogólnopolski festiwal fotografii otworkowej offo :) w tym roku będzie koło października chyba się odbywał... i obejmie jeszcze kilka miast :)

2007-06-12
z zenitem jako obscurą też eksperymentowałem ale wyniki takie sobie. brak zniekształceń które w fotografii otworkowej są ciekawym "efektem ubocznym". najlepiej kiedy otwór aparatu jest blisko materiału światłoczułego (krótka ogniskowa innymi słowy) wtedy camera cechuje się szerokim kątem widzenia i zniekształcenia ciekawsze.

2007-06-12
hm ten mój kolega sam sobie zbudował aparat... z kartonu. o ile nie było to kilka aparatów. miał różne bajery, ale nadal było to hand made pudełko. format typu 2:1, podłużny.
przerabianie aparatów na obscury to takie hm. łatwiznowe trochę.

magda: inny mój kolega planował przerobienie cyfrówki na otworek, ale nie wiem co mu wyszło z tych planów :D
chętnie obejrzałabym na variarcie jakieś otworkowe prace :)

2007-06-12
otworki z kartonowego pudełka po papierze fotograficznym możesz zobaczyć u mnie :)
~abnegacek
2007-06-12
to fajne pudełko do łapania "duchów"... ;)
~abnegacek
2007-06-12
ciekawe co na to moderaja?

nie za "słabe technicznie"? ;)

ułostrości nima i głębi tys...

Zato duchy całkiem wydajnie się łapie w takie pudełko :))
~abnegacek
2007-06-12
... a camera im bardziej obscurna tym lepsze duchy ;)

~abnegacek
2007-06-12
Jest teź metoda na łapanie kolorowych duchów.

trzeba duchołapkę trzy razy ob-rucić wymieniając kolorowe filtry i cięte z arkusza negatywy.
po wywołaniu skanować i wepchnąć do Shopy ;)

pogmerać na suwakach i dzieło gotowe!

albo menczyć łapki metodą tradycyjną w laboratorium... :))

Trzeba dodać że tą metodą moźna łapać duchy na wielkim formacie - to będą wielkie duchy ;))))
~abnegacek
2007-06-12
Egipcjanie robili kolorowe fotografie na polerowanych srebrnych płytkach. Fotografię makro (np. fotografię żrenic) robili przez przystawianie płytki do oczu.

rozpakujcie jakąś mumię i zapytajcie, pewnie wam potwierdzi.

A propos, to nie był bajer widziałem zdjęcia :)

kolka
2007-12-29
bardzo ciekawe:) ja robilam z puszki po piwie po czym montowalam do aparatu:) Fajnie tylko był problem z wywołaniem w sklepie fotograficznym, maszyna nie sprostala tej sztuce i trzeba bylo zajac sie tym osobiscie
~Katrin
2008-02-13
ja tez co nieco probowalam :) poki co zrobilam jeden film za pomoca pudelka od zapalek. ale mam zamiar nie poprzestawac na tym - zabawa przednia (:

2009-10-04
Robię przymiarki do skonstruowania tej machiny:) Ciekawa sprawa

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org