News


Avatar

WYSTAWA | Marcin Barysz | Świat jako zagadka do wielokrotnego poznawania
Martin B. | 2017-10-29 | Źródło: http://galeria33ostrow.pl/wystawa-marcin-barysz-swiat-jako-zagadka-do-wielokrotnego-poznawania/


STOWARZYSZENIE NIEZALEŻNA GALERIA 33
ul. Wiosny Ludów 17
63-400 Ostrów Wielkopolski
Wernisaż:: piątek , 3/11/2017 g.17.33
Wystawa: 03 – 16/11/2017
Kurator wystawy: Krzysztof Ryfa
Istnieje tylko początkowa idea, parę wybranych elementów,
a potem pozostaję z pracą w dialogu

Marcin Barysz

Na początku było… zdarzenie. A z niego na drodze długiej, wytężonej i celowej pracy wyłoniło się dzieło. Każdy element pracy nad nim był zaplanowany, podjęto świadome działania. Mimo to efekt końcowy zawsze może zaskoczyć. Tak jak życie. Trzeba tylko umiejętnie wybrać własną ścieżkę i z niej nie zbaczać.
Vigrafia jest techniką dającą wielość możliwości. Łączy elementy malarstwa, grafiki, rysunku i fotografii. Poszczególne, przygotowane wcześniej, fragmenty przyszłej kompozycji zostają zdigitalizowane, a następnie łączone na drodze wielogodzinnej pracy – proces przypomina nakładanie kolejnych warstw laserunku na obrazie olejnym flamandzkich mistrzów. Na drodze do finalnie wykończonego dzieła, powstaje cyfrowy kolaż z elementów sztuk tradycyjnych.
Każda vigrafia to całościowa opowieść – historia everymana, jego otoczenia. To opowieść o realnym człowieku, przeniesiona do krainy artystycznych czarów, gdzie subtelność piękna przeplata się z mrokiem niedopowiedzenia, a wszystkiemu towarzyszą żywe barwy oraz ukryte za nimi czyste emocje. Bohater na skalę naszych czasów czasami jest zagubiony, czasami buduje relacje ze światem zewnętrznym, czasami obserwuje otoczenie, a my, schowani bezpiecznie po drugiej stronie kompozycji, towarzyszymy mu w tej podróży.
Marcin Barysz buduje światy niezwykłe – z pozoru baśniowe, a mimo to mocno osadzone w realności, gdzie „Szaman” staje się idolem, niekoniecznie idealizowanym, a wielość oczu obserwuje nasze postępowanie („Nie jesteśmy sami”). Dzieła dotykają głębokich pytań egzystencjalnych, pozwalając obudzić w sobie pytania. Artysta obserwuje i analizuje, aktywnie uczestniczy w życiu, które dokumentuje w swoich pracach. Pokazuje ludzi, zwierzęta, pejzaże – wszystko spaja kompozycyjną fabułą bez słów – pełną emocji, barwy. Daje nam ideę – narzędzie do dalszej pracy podczas obcowania z obrazem. A co zrobimy z tym my? To już nasz własny wybór.


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Komentarze

Avatar
Bonka | 2017-11-24
Gratuluję wystawy :-)
Avatar
mireart | 2017-10-30
Gratuluję...!
Avatar
^waldemar | 2017-10-30
Serdeczne gratulacje.

  • 1 (current)

Nowości w galerii głównej

akt - praca na VariArt.org
akt
jukaja


akt - praca na VariArt.org
akt
jukaja


EROTYK VII - praca na VariArt.org
EROTYK VII
*jacek79


EROTYK VI - praca na VariArt.org
EROTYK VI
*jacek79


Razem... - praca na VariArt.org
Razem...
Slawhod17
Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org