News


Avatar

Powidok głuchołaski
RenKuk | 2018-05-16 | Źródło: https://www.facebook.com/events/205820146689241/


Wernisaż wystawy malarstwa Renaty Kukli, Mała galeria centrum Kultury w Głuchołazach, 18.05. 2018 r.

Głuchołazianka, członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa, okr. Opole.. Instruktor malarstwa i ceramiki Centrum Kultury w Głuchołazach. Laureatka nagrody Głuchołaskiej Kozy za rok 2011 i wyróżniona Nominacją do Srebrnej Kozy za 2017r.
Wystawia prace w kraju i z granicą, prowadzi warsztaty i plenery.
Ostatnio wykonała odręczną , ceramiczną replikę medalionu Hrabiego Ballestrema , autorstwa prof. Limburga, wg której Fundacja Benevolens ufundowała odlew z brązu ( odsłonięcie na granitowym obelisku odbyło się 12 maja 2018r. ) .
O swojej najnowszej wystawie Autorka powie " Tytuł w luźny sposób nawiązuje do zjawiska optycznego jakim jest "powidok" . Poprzez uporczywe i ciągłe wpatrywanie się w pejzaż, scenerię, architekturę miejską- analizuję kolor i światło, przekształcając je na potrzeby obrazu. W zapamiętanych sekwencjach czasem pomijam szczegóły, ,czasem zmieniam zależności pomiędzy różnymi obiektami. Sięgam do wspomnień - kolorowych i wygładzonych. Pojawia się stara stacyjka i pociąg z buchającą parą. Wieża bramy górnej widoczna w różnych częściach miasta, góry i rzeka w kotlinie … parkowa zieleń i ławeczki czekające na zmęczonego wędrowca . Zaskakujący kadr , ostrość powietrza, głębokość cieni , melodia szumiących drzew... Coś, co można „widzieć” z zamkniętymi oczami.
Do pracy nad cyklem wybrałam akwarelę , starając się z jednej strony pokazać jej efemeryczność, a z drugiej strony siłę światła i koloru. Konsekwentnie i w przemyślany sposób „wędruję” w malarski sposób, tworząc od kilku miesięcy ten cykl.
Aneksem do tego zbioru pokazuję miniatury, które początkowo jako szkice koncepcyjne służyły do pracy nad większymi pracami . Mogą też zaistnieć samodzielnie , bogate kolorem , światłem i nastrojem .
Zapraszam. Renata Kukla."

Renata Kukla
606 827 932
[email protected]


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Komentarze

Avatar
WSzaniawski | 2018-05-19
Renata i jak.....???? ;)))) Ciastka zjedli, wino wypili......;)))) Jak odpoczniesz i ochłoniesz (wyśpisz się ;))) To czekam jak na szpilkach na relację.....;)))) Pozdrawiam serdecznie.
Avatar
*lauraverde | 2018-05-18
Gratuluję! :)
Avatar
WSzaniawski | 2018-05-17
Renata, gratuluję!!! Trzymam kciuki ze wszystkich sił....;))) Szkoda, że tak daleko ode mnie bo chętnie bym zobaczył na żywo Twoje prace...... A tak, rozwalone kolano (przedwczoraj) oraz odległość około 516 kilometrów może mnie skutecznie powstrzymać.......;)))) Powodzenia i pozdrawiam serdecznie.

  • 1 (current)

Nowości w galerii głównej

Stawiki na ciepło w akwareli :-) - praca na VariArt.org
Stawiki na ciepło w akwareli :-)
henowy


Wieczorne pomruki - praca na VariArt.org
Wieczorne pomruki
piff


Zakamarki pamięci.../ Koniec/ - praca na VariArt.org
Zakamarki pamięci.../ Koniec/
krisbendi


Kościółek św. Marcina w Mogilnie - praca na VariArt.org
Kościółek św. Marcina w Mogilnie
tarantula


Być lub mieć - praca na VariArt.org
Być lub mieć
Krzysiek Grabara


Foto na niedzielę - praca na VariArt.org
Foto na niedzielę
Dariusz Nowicki

On-line
Araxela

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org