News


Avatar

Pastele nieznane- Wernisaż wystawy Seweryna Lipińskiego
kratke | 2018-07-09 | Źródło: https://www.olsztyn24.com/news/32255-lato-w-pelni.html


10 lipca, godzina 18:30, zapraszam do klubu U Artystów w Olsztynie na wernisaż wystawy „Pastele nieznane”, na której zaprezentowane zostaną prace olsztyńskiego artysty Seweryna Lipińskiego. Na wernisażu czeka sztuka, wino i drobny poczęstunek, możliwość rozmowy z autorem prac oraz występ duetu gitarowego.

Seweryn Lipiński aktywność twórczą rozwija od 1998 roku. Zaczynał od farb, potem polubił technikę suchej pasteli, ale nie rezygnuje z innych technik - pasjonuje go jeszcze malarstwo akrylowe i grafika. Dotychczas jego prace były prezentowane na pięciu wystawach zbiorowych i jednej indywidualnej.

Ulubionymi tematami prac pastelowych Seweryna Lipińskiego są pejzaż i szeroko pojęta natura, ponieważ - jak tłumaczy - pozwalają one na odejście od prostego podobieństwa i otwarcie pola dla twórczej interpretacji. Jego obrazy pastelowe są wyjątkowo słoneczne i gęste od materii, nasycone energią, światłem i powietrzem, szukają ruchu, wrażenia i powidoku. Z kolei w jego twórczości graficznej i malarstwie akrylowym częstszym tematem staje się natura ludzka, a emocje odnajdywane są najczęściej w prostocie czerni i bieli.

Zawodowo artysta związany jest z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, pracuje jako adiunkt na Wydziale Nauk Technicznych i naukowo zajmuje się przede wszystkim zastosowaniami elektroniki w różnych dyscyplinach nauki - głównie w medycynie. Z tego właśnie, czyli z inżynierii biomedycznej, ma doktorat. Prywatnie, poza nauką i malarstwem, interesuje się jeszcze operą oraz znajduje czas na bieganie.

Seweryn Lipiński prowadzi również bloga (pod adresem sztukawkratke.pl), na którym umieszcza przede wszystkim autorskie teksty o sztuce, ale też pisze o swoich inspiracjach i pokazuje własną twórczość.

Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka zaprasza na spotkanie z artystą i człowiekiem kilku pasji - 10 lipca, godz. 18.30 w Klubie u Artystów w Olsztynie. Uwaga, podczas wernisażu będzie akustyczna niespodzianka - specjalny koncert duetu gitarowego!


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Komentarze


  • 1 (current)

Nowości w galerii głównej

Nosferatu. - praca na VariArt.org
Nosferatu.
Misior


bez nazwy - praca na VariArt.org
bez nazwy
wezownik


Hasiory dwa - praca na VariArt.org
Hasiory dwa
Dariusz Nowicki


Okołomiedwiańskie - praca na VariArt.org
Okołomiedwiańskie
tomcha


Miedwiańskie 3 - praca na VariArt.org
Miedwiańskie 3
tomcha
Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org