Zdjęcie

Galeria główna
jak62
Jacek Karpiński


Kontakt

E-mail
[email protected]

Strona www
http://www.variart.org

Opis

nauczyciel; plastyk (design) - były! obecnie emeryt; jeszcze żyję...
Nadal żyję...

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Komentarze

Avatar
Wawrzyn | 2019-12-09
Dziękuję serdecznie z przychylną recenzję, w Pańskiej galerii też interesująco, widać niebanalną osobowość... osobliwość autora.
Avatar
wiola | 2019-12-08
Tak kolorystka, pomyślę teraz wracam powoli po długiej przerwie do czegokolowiek twórczego :) wszystko z życia jeśli chodzi o tożsamość tak dużo ludzi gubi się w swoich autorytetach w zapędzonym świecie.
pozdrawiam :)
Avatar
*jacek79 | 2019-11-29
Zgadzam się z Panem, podstawą jest klasyka ( choć są wyjątki od reguły)...myślę ze w dużej mierze to tez wina nauczania (Pan akurat tak podchodzi do tego a większość wykładowców inaczej), wg mnie powinna być większą selekcja na pierwszych rokach, moje pierwsze lata na studiach było do znudzenia martwe natury, akt oraz podstawy klasyki i również rzeźba...czy ktoś chciał czy nie chciał musiał zaliczyć...zaczynało nas 60 a po pierwszym roku zostało już 30 czyli połowa...miałem wspaniałego profesora od malarstwa Włodzimierza Dudkowiaka który potrafił indywidualnie pokazać każdemu "drogę" . Współpraca z Nim to była wielka przyjemność. Akurat w moim przypadku te powtarzanie motywu, tematów to w jakiś sposób dążenie do "doskonałości" ..ja sam jestem swoim krytykiem i wszystko co powstało w dniu dzisiejszym bym poprawił...ja poszedłem w inną stronę niż realizm co nie oznacza ze nie szanuje tego kierunku..przeszło 20 lat tez tak malowałem i rysowałem...dla mnie podstawa jest ołówek i zostanie , odn rzeźby tez lubię ale z braku czasu dawno nie robiłem, z racji tego ze najbardziej mi przypadła grafika warsztatowa ( i to mój główny kierunek) to robię to co widać w galerii...choc to mała część tego co tworzę i czym sie zajmuję...żałuję ze z braku czasu nie mogę poświęcić więcej malarstwu (min. abstrakcyjnemu)...
te tytuły zostały mi nadane (i nie oznacza ze jestem mistrzem czy redaktorem)...każdy z nas ma jakieś preferencje i gusta...jednemu będzie się podobał Malczewski a drugiemu Malewicz...( akurat takie nasunęły mi się :))...na koniec jestem tez zdania że szkoły sa potrzebne ale czy sa wykładnią artysty (nie sadzę)...to się ma albo nie..i szkoły niczego nie zmienią....pozdrawiam serdecznie Panie Jacku
Avatar
*egotyk | 2019-11-20
Dziękuję Jacku.Pozdrawiam.
Avatar
*jacek79 | 2019-11-17
intuicja zawiodła i "postawiłby Pan dolary przeciwko orzechom" i je stracił..nie jestem amatorem...później sie rozpiszę bo mam mało czasu ostatnio..tak tylko krótko cykl wariacje z Szekspirem to nie realistyka (w wiekszości moich prac również) to takie "wewnętrzne zapisy" odn The Wall to moje wyobrażenie to jest tez pochodna jednej z moich specjalizacji czyli witrażu , lubie maksymalnie upraszczać niektóre kompozycje..to co Pan pisze na temat edukacji plastycznej bardziej mi pasuje na licea plastyczne (tam robi sie statystycznego plastyka który "nie ma własnego Ja" tylko jest kopią wykładowcy...choc to nie reguła bo znam ludzi po tych szkołach ale oni sami narzekali że taka jest tendencja ) a studia to juz coś innego ..życzę udanej niedzieli..pozdrawiam
Avatar
*jacek79 | 2019-11-15
Przeczytałem wszystko...i zgadzam sie :)..w jakiś sposób pracowałem na tą manierę wiele lat...czy to jest dobre czy nie ? nie oceniam bo to pojęcie względne..są plusy i minusy..cały czas eksperymentuje i to jest widoczne w galerii., nie lubię stagnacji ... dziękuję za wyjaśnienie
oraz udanego weekendu życzę:)....pozdrawiam:)
Avatar
*jacek79 | 2019-11-14
nie gniewam się:)...jakby Pan rozwinął ten temat ("większość tutaj powiela do znudzenia jedną pracę"..ciekawi mnie którą? oraz widoczna "amatorskość"? nie bardzo wiem o co chodzi pod tym terminem)
pozdrawiam serdecznie
Jacek
Avatar
Anton | 2019-11-13
Dziękuję za wpis ,staram się słuchać i uczuć od wszystkich i to jest ciągłe szukanie i odkrywanie w tym moim malarstwie pozdrawiam serdecznie :)
Avatar
jak62 | 2019-08-18
Jednak na razie nic nowego nie dodam do galerii. Jednym z powodów są trudności z prezentacją prac - to na ogół asamblaże z gładkimi, odblaskowymi powierzchniami lub/i subtelnymi różnicami faktur, które po pierwsze zmieniają wygląd w zależności od warunków i położenia widza, po drugie - bardzo trudno je sfotografować. Tak więc w zasadzie niemożliwe jest ich "obiektywne" pokazanie.

Ale korci mnie...
Twórczość bez audytorium - i ewentualnej aprobaty! - jest trochę bez sensu.
Avatar
eN | 2019-07-29
Wrzucaj. Każdy ma przecież prawo zmienić własne zdanie, więc i Ty także. Takie czasy, że warto produkować się i w necie.
A przy okazji dzięki za dobre słowo: miło, że do mnie zajrzałeś (a! kobietą jestem :)


Prace

malkon6 - praca na VariArt.org
malkon6

elfogród (?)-'08 - praca na VariArt.org
elfogród (?)-'08

malkon5 - praca na VariArt.org
malkon5

malkon4 - praca na VariArt.org
malkon4

geometria firan - praca na VariArt.org
geometria firan

tablica ślepców - praca na VariArt.org
tablica ślepców

przeciwnicy - praca na VariArt.org
przeciwnicy

malkon3 - praca na VariArt.org
malkon3

malkon2 - praca na VariArt.org
malkon2

malkon1 - praca na VariArt.org
malkon1

one też... - praca na VariArt.org
one też...

reformy '98 - praca na VariArt.org
reformy '98

refleks - praca na VariArt.org
refleks

tokkata i fuga - praca na VariArt.org
tokkata i fuga

po burzy '94 - praca na VariArt.org
DG
po burzy '94

smętek '98 - praca na VariArt.org
smętek '98

niemoc '96 - praca na VariArt.org
niemoc '96

fratunku! - praca na VariArt.org
fratunku!

podział pejzażu - praca na VariArt.org
podział pejzażu

początek i koniec (? data) - praca na VariArt.org
PT
początek i koniec (? data)

drapieżni '95 - praca na VariArt.org
drapieżni '95

sen o lataniu '95 - praca na VariArt.org
sen o lataniu '95

masz talerz - praca na VariArt.org
masz talerz

requiem '94 - praca na VariArt.org
requiem '94

1000 fraktali - praca na VariArt.org
1000 fraktali

64 fraktale - praca na VariArt.org
64 fraktale

krówka1 (próżna krówka) - praca na VariArt.org
krówka1 (próżna krówka)

nocny lisek '93 - praca na VariArt.org
nocny lisek '93

wibrofrałdy - praca na VariArt.org
wibrofrałdy

małpi prorok '98 - praca na VariArt.org
małpi prorok '98

na pokładzie '94 - praca na VariArt.org
na pokładzie '94

orzeł i gołąb - praca na VariArt.org
orzeł i gołąb

Liczba prac: 139

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2020 VariArt.org