Zdjęcie

Mistrz Redaktor
jacek79
Jacek Rosiak


Kontakt

E-mail
[email protected]

Strona www
http://rosiak-art.com

Opis

"Każdy twórca przedstawia swoją prawdę (to co widzi lub wie). Istotą jest system znaków za pomocą których powstaje kompozycja (świat stworzony przez malarza czy rysownika) przeznaczona dla obserwującego."
Jacek Rosiak

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Komentarze

Avatar
mieto | 2019-11-15
dziękuję!
Avatar
drojecki | 2019-11-15
DziekujemMy :)
Avatar
jak62 | 2019-11-15
Powielanie jednej pracy? Zastrzegam: 1) to mój bardzo osobisty pogląd; 2) wymaga dłuższego wyjaśnienia - stąd trochę się rozpiszę.

Ad 1: Nazywamy to stylem, manierą czy stylem autorskim - czasem kanonem. Od początków sztuki powtarzanie bądź cech formalnych dzieła, bądź tematyki, bądź i jednego i drugiego, plus technika wykonania, jest powszechne, to wręcz norma, mainstream. Poczynając od klasycznej rzeźby greckiej (i wcześniej - od paleolitu) artyści - czasem całe ich grupy czy populacje - są rozpoznawalni, można ich identyfikować na podstawie dzieł. Nikt nie ma wątpliwości co do rozpoznawania np. Boscha, Arcimboldo, El Greka (...choć przy "Widoku Toledo" można go pomylić z Cézanne'm!), Rembrandta (no, powiedzmy, to dla bardziej wnikliwych widzów), a później Van Gogha, Gauguina, Celnika, jeszcze później Lautreca (jednak możliwe pomylenie z Degasem), Modiglianiego, Miró, całkiem niedawno choćby Botero, Basquiata i... Nikifora. Oczywiście to tylko przykłady, bo pominąłem całą rzeszę artystów, choćby "naszych": Makowskiego, Witkacego, Mikulskiego, Nowosielskiego, Lebensteina, Beksińskiego, itd..
Nie zamierzam dyskutować z normami i rzeczywistością - one po prostu SĄ.
Specyfika mojego negatywnego poglądu na swoisty "autoplagiat" u wielu artystów dotyczy TYLKO przypadków powielania i stylu, i tematyki, i techniki (wraz z niuansami warsztatowymi) równocześnie.
Osobiście preferuję poszukiwania twórcze a nie trzymanie się "sprawdzonego wzorca".
Podam tylko dwa przykłady z tego podwórka: >egotyk< i >lauraverde<. Jak mniemam, tworzą parę (?). >Egotyk< to przykład artysty, który tworzy nieprzewidywalnie - jego po pracach bardzo trudno zidentyfikować, choć też ma kilka swoich utrwalonych "sposobów na dzieło". >Lauraverde< z kolei od dawna - choć pewien czas do tego dochodziła - w każdej pracy (mogę się mylić, nie wszystkie widziałem!) powiela wszystkie wymienione przeze mnie elementy: styl, temat, technikę. Piszę to spokojnie, bo akurat w jej przypadku kompletnie nie mam o to pretensji (zresztą tak Jej napisałem); jej prace są tak cudne, tak delikatne, że oby jak więcej ich zrobiła! Niemniej - kto wie, co by było, gdyby któregoś dnia spróbowała zupełnie inaczej? Przy jej niezwykłej wrażliwości i kulturze mogłoby to być równie a może nawet bardziej rewelacyjne.
Innych przykładów nie podam, bo nie chcę być ani cenzorem ani donosicielem.
Powtórzę jeszcze: ja nie umiałbym "zakitować" się na jednym pomyśle i nie eksperymentować - ze stylami, tematami i technikami.
Inna sprawa, że przerwałem "produkowanie się" w I-necie, bo uważam, że nie jestem dostatecznie dobry czy oryginalny; jak pisałem, nie chcę powiększać "chaosu Wszechświata" (ale to zabrzmiało!...). Do tego, co bardzo mnie boli, nie odczuwam specjalnej "potrzeby tworzenia", jaką ma zapewne zdecydowana większość uczestników V-tu, choćby nie wiem jakimi kiczystami byli w rzeczywistości. Zazdroszczę im!

Ad 2: Pozwolisz, że o "pozytywnym amatorstwie" napiszę później. Już się "wyprułem" na dziś. Przepraszam więc za długaśny tekst i nie zdziwię się i nie obrażę, jeśli go nie doczytasz.

Pozdrawiam
Avatar
jak62 | 2019-11-13
Jak na Mistrza i Redaktora, to trochę słabo...
Największe zalety to względna różnorodność formalna (większość tutaj powiela do znudzenia jedną pracę) oraz widoczna "amatorskość" - w dobrym rozumieniu tego terminu.

Proszę wybaczyć staremu zrzędzie (ze starej gwardii V-tu) za słowa krytyki.
Pozdrawiam
Avatar
WSzaniawski | 2019-11-12
Dzięki Jacek ;)))) Się trochę nacelowałem w tej ciemności......ha ha ;)))))
Avatar
august | 2019-11-10
Taka muzyka nie dla mnie - rysunek jak zwykle bardzo ciekawy
Avatar
wezownik | 2019-11-09
Dziękuję bardzo, pozdrawiam.
Avatar
bsmyka | 2019-11-08
Dzięki Jacku !
Pozdrawiam !
Avatar
WSzaniawski | 2019-11-05
Dzięks Jacek....;))))))
Avatar
~foxtomek | 2019-11-03
Dziękuje za wizytę i komentarz .


Prace

EWOLUCJA - praca na VariArt.org
EWOLUCJA

SZTUKA WCIĄGA - praca na VariArt.org
SZTUKA WCIĄGA

MUSéE - praca na VariArt.org
MUSéE

MROCZNA POŁOWA - praca na VariArt.org
MROCZNA POŁOWA

INSECTA_5_PROLOG - praca na VariArt.org
INSECTA_5_PROLOG

SED - praca na VariArt.org
SED

HAREY - praca na VariArt.org
HAREY

EDEN - praca na VariArt.org
EDEN

DIALOGI - praca na VariArt.org
DIALOGI

MUCHA - praca na VariArt.org
MUCHA

XX - praca na VariArt.org
XX

INSECTA_4_QUEEN - praca na VariArt.org
INSECTA_4_QUEEN

PROWOKACJA - praca na VariArt.org
PROWOKACJA

CHARLIE - praca na VariArt.org
PT
CHARLIE

BEZSENNOŚĆ - praca na VariArt.org
BEZSENNOŚĆ

SEN_IV - praca na VariArt.org
SEN_IV

MASKA VI - praca na VariArt.org
MASKA VI

MASKA_I-II-III-IV-V - praca na VariArt.org
DG
MASKA_I-II-III-IV-V

Liczba prac: 1 106

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org