Zdjęcie

Galeria główna
piotrfranczok
Piotr Franczok


Opis

Malując można opowiedzieć tyle, co pisząc i odwrotnie. A jest o czym, kiedy z analitycznym zacięciem każdego dnia rozbijam obserwowane zjawiska na części pierwsze, starając się pojąć ich przyczyny i ich skutki.

Natura, to z jej zasadami polemizuję w swoich pracach. Urządziła tu wszystko tak, by musiało ze sobą rywalizować. O przestrzeń, o wodę i pokarm, o … etc, etc … Bawi się nami stosując zasadę: „Kto silniejszy ten pierwszy, kto pierwszy ten lepszy.”, czyniąc tym samym Ziemię jedną wielką areną rzymskiego Coloseum.

Przy naszym poziomie samoświadomości akceptacja tego co daje natura, to ani etyczne, ani humanitarne. Cóż więc pozostaje, skoro natura z natury jest sadystycznie cyniczna i bezwzględnie konsekwentna? Należy więc zakwestionować jej powszechnie niekwestionowaną "mądrość", wbrew wielowiekowym obyczajom.

Skąd pasja, gdzie był jej początek? Nie pamiętam. Jest obecna, jak wiele innych zwyczajnych rzeczy w moim życiu. Jest jak stała pozycja harmonogramu dnia, najczęściej gdzieś między kolacją a koniecznością, czyli snem. Pracuję nocami, gdy cichnie tętno Świata zewnętrznego. To skutecznie pomaga.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Komentarze

Avatar
satyrek | 2019-07-08
Dziękuję :)
Avatar
wezownik | 2019-07-06
Dziękuję pięknie za komentarz.
Avatar
satyrek | 2019-06-25
Pięknie tworzysz na swój indywidualny sposób...
Avatar
najbor | 2019-03-21
Chciałbym mieć TAKIEGO sąsiada! :)
Avatar
bardo | 2018-12-10
Fantastyczny opis!!! :D-salutujące
Avatar
KAJArt | 2018-11-28
Dziękuję za odwiedziny.
Gdy tylko jestem wolny od zamówień staram się wykonywać inne prace niż tylko portrety.
Pozdrawiam :)
Avatar
*jacek79 | 2018-11-24
dzięki Piotrek za wszystkie komentarze....pozdrawiam


Prace : Piotr Fraczok

  • 1 (current)


On-line
agochi rema

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org