Zdjęcie

Mistrz Redaktor
Azja
Joanna Sadecka


Kontakt

E-mail
[email protected]

Strona www
http://www.aquarelleart.jimdo.com

Opis

"Kiedy tworzysz, wspierasz piekno i rozwoj Ziemi, obdarzasz moca tych, ktorzy na niej mieszkaja.Twoje dlonie sprawiaja, ze inni dostrzegaja otaczajace ich piekno srodowiska naturalnego, a takze otrzymuja od niego wsparcie." Dr Michael Newton,2003 r.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Komentarze

Avatar
august | 2019-05-22
Bardzo żałuję ale nie znam sie na takim malarstwie - mówię o przesłaniach, mogę je jedynie podziwiać i nie które przekonują mnie jedynie do barwy i formy
Avatar
*jacek79 | 2019-05-21
jeszcze wpadnę:)...pozdrowienia
Avatar
WSzaniawski | 2019-05-20
Joasiu, bardzo, bardzo dziękuję....;))) Wiele trafności jest w tym co napisałaś...;))) Otóż taka metoda pracy charakteryzuje chyba każdego fotografa analogowego (a już szczególnie takiego, który pracuje na slajdzie, czyli materiale, który ma najniższą tolerancję na błędy naświetlnia....;)))) Muszę wiedzieć co i jak, zanim nacisnę guziczek....;))) Wszystkie parametry, korektę naświetlnia, różnice tonalne, ustawianie kadru.......etc. Muszę przewidzieć jak zareaguje na dane warunki velvia jeszcze przed zrobieniem zdjęcia.....;))) Nie mogę sobie sprawdzić na ekraniku jak będzie wyglądało zdjęcie, nie mam żadnych histogramów.....etc. O tym czy wszystko zostało wykonane prawidłowo dowiem się dopiero za kilka tygodni po wywołaniu materiału......;))))
A że fotografuję wiele, wiele lat......;))
To z dużą dozą prawdopodobieństwa, taką metodę pracy przeniosłem na moje rysowanie......;))) Dlatego w tej kwestii masz dużo racji. Jednakże sam proces czy to fotografowania czy rysowania daje mi przeogromną radość.... To z samego procesu czerpię najwięcej.....;))) Aczkolwiek, aby potem możliwie rzetelnie ocenić efekty tego procesu, muszę się otrząsnąć z tych emocji, które wtedy miałem..... Ponieważ te pozytywne emocje rzutują na osąd (sam proces patrzenia na zdjęcie, potrafi przywołać emocje podobne to tych, które mieliśmy patrząc na daną scenerię na żywo..... A tam działa zapach, dotyk, światło.....itd Odbieramy to wszystko, wszystkimi zmysłami...... Odbiorca zdjęcia, rysunku tego nie czuje......;)))) Zaś największą sztuką jest to, aby poczuł to samo co Twórca, lecz odbierając bodźce tylko za pomocą wzroku).
Podsumowując: to efekty mojej pracy powodują odczucia zbliżone do frustracji.....;))) Kiedy więc proces oraz jego efekty, będą w odczuciach podobne...... To wtedy będę zbliżał się do poczucia satysfakcji.....;))) W moim rysowaniu najbardziej mi chodziło i chodzi, nie o poprawność czysto techniczną (choć ona jest niezwykle ważna)..... Zresztą w fotografii, jest podobnie (nie chodzi tylko o technikę)..... W portrecie staram się ze wszystkich sił „zapisać” historię danego człowieka.... Aby to człowiek był najważniejszy..... Aby w jego spojrzeniu, widać było prawdę..... I jakkolwiek to zabrzmi: aby było widać człowieczeństwo...... Żeby to nie był tylko wizerunek.... A w fotografii.....??? To już zupełnie inna historia......;)))) Jeszcze raz ogromne dzięki Joasiu.....;)))) Niezwykle cieszy mnie fakt, że zechciałaś się podzielić swoimi odczuciami i przemyśleniami..... To dla mnie bardzo cenne..... A taka rozmowa to w dzisiejszym świecie niezwykła rzadkość...... Żeby nie nazwać tej formy wymiany myśli, jako archaiczną......;)))) Pozdrawiam.
Avatar
amiartist | 2019-05-19
Muszę wrócić w dłużej chwilii, jest co oglądać :-))
Avatar
zibib6 | 2019-05-19
Bardzo dziękuję, pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli :-)
Avatar
WSzaniawski | 2019-05-18
No to teraz to mnie ciekawość zżera.....;)))) Jeszcze raz bardzo dziękuję....;)))
Avatar
WSzaniawski | 2019-05-18
Teraz już rozumiem Twoje słowa: "i to nie jest moje ostatnie słowo..." ;))) Joasiu, nie wiem co powiedzieć... Chyba najlepsze będzie zwykłe dziękuję, które wyraża więcej niż tysiące słów..... Bardzo Dziękuję...
Avatar
WSzaniawski | 2019-05-13
Joasiu, bardzo dziękuję ;)) Pozdrawiam serdecznie.
Avatar
agochi | 2019-05-13
wiem..coś szwankuje..staram się pisać malo, by szybko weszło..:) i lece podać leki maluszkowi..maluszek ma skończone 7 lat..w lipcu 8 ..mam nadzieje , że jeszcze go podkuruję :) papa, buziaki
Avatar
WSzaniawski | 2019-05-10
Dziękuję..... Naprawdę bardzo Dziękuję....


On-line
*Azja

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org