Zdjęcie

Mistrz Galeria główna
Rafshchax
Rafał Fiek


Kontakt

E-mail
[email protected]

Opis

“Is it just me or is it getting crazier out there?”

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Komentarze

Avatar
*Azja | 2019-06-28
...myślę że gdybyś wszedł w inne tematy to to zmieniłoby wiele...
Avatar
WSzaniawski | 2019-06-14
Rafał, to są kolorki made in velvia....;))) Velvia to materiał odwracalny (pozytywowy czyli inaczej slajd) okrzyknięty mianem kultowego.... I w tym przypadku nie jest to słowo na wyrost....;))) W latach 90 ubiegłego wieku był to koronny materiał profesjonalistów (do spółki z konkurencyjnym Ektachrome Kodaka). Jeżeli widziałeś jakieś albumy z tego okresu, czy miałeś w ręku jakieś gazety National Geographic z lat 90 do około 2004 roku, większość zdjęć prezentowanych, było robionych, właśnie na tego typu slajdach (głównie pejzaże oraz modę). Ale do rzeczy: velvia w swej naturze delikatnie podbija nasycenie koloru (saturację). Dodatkowo ten efekt może stać się bardziej intensywny w wyniku dłuższego naświetlania (a takie miało miejsce w przypadku tego zdjęcia....;)))) Także jest to efekt jaki uzyskałem na poziomie aparatu (na wspomnianym slajdzie....;))) W post procesie nic nie było poprawiane.....;)))) Nie będę się rozpisywał o tym, że takie barwy są wynikiem tzw Efektu Schwarzschilda (współcześni fotografujący, nawet nie wiedzą co to jest.....;)))) Bo to temat na dłuższą rozmowę....;)))) A już przecież sporo napisałem....;)))) Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie....;))))
Avatar
WSzaniawski | 2019-05-16
Rafał, nie zapominaj, że gadasz przede wszystkim z fotografem....;))) Światło to mój żywioł.....;))) Dekady mi zajęły próby zrozumienia światła oraz wszystko co się z nim potrafi dziać....;)))) A najfajniejsze jest w tym wszystkim to, że wystarczy używać oczu.....;))) Nie dopuszczać tego co próbuje nam wmówić mózg, tylko uwierzyć oczom....;))) Potrafisz wtedy dostrzec kolor światła, potrafisz wyczaić co się z nim (światłem) dzieje, jak przechodzi przez różne materie....;))) A te elementy o których napisałeś to jeden z ulubionych bajerów fotografów....;))) ha ha!!! Także owocnej zabawy życzę....;))) Bo to jest naprawdę zajebista zabawa....;))) Po pewnym czasie, będziesz widział światło wszędzie....;))) Nawet za przeproszeniem siedząc na kiblu...;))) Pozdrawiam serdecznie. P.S. Nie chcę Cię zanudzać fizyką (sam jestem noga w tej materii, ale w kwestii światła i optyki musiałem się wiele lat temu przełamać), ale zobacz sobie pojęcie, krążki rozproszenia....;))) Dobra nie nudzę już...;))) Dobrej nocy...;)))
Avatar
WSzaniawski | 2019-05-16
To może być dobra myśl....;))) Bo bez napięcia możesz uzyskać większą swobodę twórczą oraz brak presji pozwoli rysować aż do bólu (czy to motyw główny czy wykończenie tła).... Bo nic nie musisz....;))) Kurde, to dobra myśl, można wykonać skok w rozwoju....;))) Jednakże jak już uświadomisz sobie, że jesteś gotowy coś pokazać, to pokazuj koniecznie......;))) Bo niezwykle ciekawy jestem Twojego rysowania.....;))) Pozdrawiam serdecznie ;))
Avatar
WSzaniawski | 2019-05-16
Rafał i co tam...??? Cały czas pauzujesz....??? Czy może z zielenią za oknem przyszła Ci ochota na grafitowe "dłubanie"....??? ;)))
Avatar
ªmaniek | 2019-04-16
To cache. Chyba muszę wyłączyć :)
Avatar
ªmaniek | 2019-04-16
Powiesz jaka to praca?
Avatar
ªmaniek | 2019-04-14
Dzięki za komentarz :) - popracuję nad tymi ikonkami. To jest tak, że widzisz je tylko w swojej galerii, a inne osoby jak oglądają Twoją ich nie widzą, więc nie są rozpraszani (no może poza redakcją, bo my mamy ikonki redakcyjne :))
Avatar
WSzaniawski | 2019-03-30
Spoko, lepiej odczekać niż się zrazić.......;))) To tak jak z owsianką: raz na jakiś czas potrafi nawet smakować....... Ale dzień w dzień..... No można się porzygać.....;)))))) Ha ha!!! Pozdrawiam serdecznie.
Avatar
WSzaniawski | 2019-03-30
Rafał i co....???? Odpoczywasz czy rysujesz.....??? ;))))

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2020 VariArt.org