WSzaniawski
Waldemar Szaniawski

Galeria użytkownika

Usiłowanie
rysunek | Odsłon: 1719
Dodano: 2019-01-08


Opis pracy

Portret...... Portret to trudna dziedzina. Portret kobiety to rzecz arcytrudna (o ile w ogóle wykonalna ;))) No bo jak oddać tą złożoność charakterologiczną, ten tygiel emocji, tą niejednoznaczność....??? Portret mężczyzny wydaje się być troszkę prostszym zadaniem (oczywiście nikomu nic nie umniejszając ;)), a to głównie za sprawą........??? (Jak to dobrze wyrazić...??) Głównie za sprawą chyba bardziej zero-jedynkowego charakteru, takiego bardziej czarno-białego, bardziej jednoznacznego...... Kobieta to tajemnica..... Tajemnica tak wielka jak Wszechświat, niemierzalna i nie do ogarnięcia..... Czy można zrozumieć Kosmos? Czy można zrozumieć Kobietę??? Czy zatem można zrobić (narysować) Portret Kobiety.....???? Otóż nie można...... Można jedynie usilnie próbować..... Licząc, że może kiedyś się uda......;))) Ołówki na podstawie fotografii Yannick Desmet. P.S. Chcę jeszcze napisać coś, aby nie zostać źle zrozumianym....;))) To wszystko co napisałem, nie ma nawet cienia jakiegoś negatywnego zabarwienia, czegoś co mogłoby być jakoś źle odebrane czy zinterpretowane..... I jest to tylko moja własna dywagacja.....;))))Usiłowanie
Zmień wielkość

Praca tygodnia

2019-01-13 | liczba głosów: 17

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Komentarze

Avatar
*Azja | 2019-01-08
masz talent do portretów..szczególnie że chwytasz duszę...Kilka już pokazałeś wiec wiem.I wsio rawno ( w Twoim przypadku) czy to kobieta, mężczyzna czy dziecko.... A co do tekstu...może nie ma po co je rozumieć? Wystarczy z nimi obcować :-). (PS>osobiście dużo łatwiejszy wydaje mi się portret kobiety niż mężczyzny...)
Avatar
ginger77 | 2019-01-08
Piękny portret!! Zwłaszcza oczy, spojrzenie... i piegi ;) A co do Twoich przemyśleń... Jestem kobietą, więc dla mnie to portret mężczyzny wydaje się trudniejszy.
Avatar
amiartist | 2019-01-08
Kobiety są po to by je kochać, a nie rozumieć :-))) Piękna praca, bardzo lubię Twoje portrety!

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2020 VariArt.org