***
fotografia | Odsłon: 590
Dodano: 2019-10-05


Opis pracy

Żyjemy w dziwnych czasach; w czasach, w których, to uroda spotyka się z większą aprobatą aniżeli umiejętności, talent, intelekt... W realiach internetu liczy się obraz, ale taki, który pociąga za sobą wartość nafaszerowaną seksem... dzięki której można coś ugrać dla siebie... Nieustannie sprzedajemy "urodę" i, tym samym, "mówimy", że ona jest najważniejsza, wręcz niezbędna, by osiągnąć sukces - zwłaszcza w kontekście kobiet. Modelingu nie rozumiem i nigdy nie rozumiałam... Osobiście - nie pozwoliłabym się nikomu sfotografować, bo dla mnie oznaczałoby to szczyt próżności - no chyba, że w kontekście prezentu dla mężczyzny lub pamiątki... Brzmi obłudnie? Ktoś pomyśli "sama publikuje tysiące swoich fot, czysta obłuda, hipokryzja." Czy na pewno?Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Komentarze

Avatar
amiartist | 2019-10-21
Edytowany
Dziwny jest ten świat, zdecydowanie....
Za wszelką cenę staramy się zatrzymać czas, zmarszczki, siwizna...powód do wstydu, ilość przeżytych lat trzymamy w sekrecie...doświadczenia nabyte z wiekiem, jakaś życiowa mądrość, gó...o warte...wartości jakoś dziwnie się pozmieniały...
A próżność...no coż...chyba każdy z nas ma jej nieco w sobie...ja także,ale nie każdy( czytaj każda) odsłania ile wlezie...chyba warto zostawić coś dla tej jednej wyjątkowej osoby...i czy to aż takie cudowne uczucie, kiedy ktoś patrzy na Ciebie jak na towar....ja tego nie znoszę....
Wśród moich bliskich ( niestety) są osoby, które nie potrafiły docenić jakichśtam moich osiągnieć, sukcesów do których doszłam dzięki inteligencji czy talentom...bardziej liczyły się sytuacje w których ktoś z zewnątrz doceniał moją urodę...
Kiedyś nie chciałam być " mądrą"....marzyłam o urodzie, by wreszcie mnie zauważono, a przecież nie jestem szpetna, teraz uważam się za dość atrakcyjną osobę :-)))

A samo foto bardzo na tak :-)))
Avatar
Araxela | 2019-10-21
Myślę, że "towarem" mogą się poczuć wszystkie, bardzo atrakcyjne (w ogólnym słowa znaczeniu) dziewczyny. Jesteśmy tylko ludźmi i niejednokrotnie instynkty biorą górę... Jako homo sapiens, staramy się oczywiście maskować zwierzęcość... ale obłudą byłoby jej całkowicie zaprzeczyć.
Należy jednak pamiętać o piramidzie wartości. Ciało się zmienia... jest tylko powłoczką... Przyznam Ci się szczerze, że od lat nie traktuję swojego ciała ze szczególną czcią... ot - kolejny "materiał". To, co najważniejsze jest głęboko schowane... i w żaden sposób nie da się tego zmierzyć wzrokiem.
Pozdrawiam ciepło Sylwia! :)
Avatar
amiartist | 2019-10-21
Edytowany
Dla jasności...nie mam nic przeciw erotyce, seksualności czy nawet nagości, nie jestem zbytnio pruderyjna...
Nie rozumiem tylko wciskania tej golizny niemal wszędzie,często bez związku i sensu...
Nie rozumiem również dzisiejszych dziewcząt, które czerpią jakąś chorą przyjemność, satysfakcję słysząc gwizdy, mlaskanie i chamskie wulgarne teksty....Sama znam takie kobiety...
Owszem, popatrzeć miło, można pozachwycać się czyjąś urodą, każdy to robi i to zupełnie normalne...tylko nie wszyscy mają kulturę...
Avatar
Araxela | 2019-10-21
Niestety, masz słuszność. Ale też dostrzegam, że jest jakaś dziwna moda na skrajności wszelakie... tak jak napisałaś - część dziewcząt będzie piała z zachwytu, że mężczyźni na ich widok dostają erekcji... inna grupa kobiet (często zagorzałe feministki) choćby spojrzenie ze strony faceta, gotowe nazwać molestowaniem.
Świat się do góry dupą przewraca.
Avatar
amiartist | 2019-10-21
Oj tak...
P.S. Nie przepadam za feministkami :-)))
Avatar
Araxela | 2019-10-21
czyli się zgadzamy :)
Avatar
lekami | 2019-10-15
...ale błysk w oku jest optymistyczny!! :-)
Avatar
vetis83 | 2019-10-10
Jest moc!
Avatar
Araxela | 2019-10-10
Dziękuję bardzo!
Avatar
Gam | 2019-10-08
Nie pier...sz się, gratuluję pomysłu. Troszkę kojarzy mi się to z.....Piotrem "Glaca" Mohamedem :D Bez obrazy ;) " Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała, a jak niewielu swojego umysłu " Andrzej Saramowicz. Pozdrawiam :)
Avatar
Araxela | 2019-10-09
No powiem Ci.... gruby komentarz, podoba mi się! A pana Saramonowicza znam dobrze z widzenia... i nie tylko ;) Szacunek do obydwu panów ogromny.
Pozdrawiam serdecznie.
Avatar
Der letzte Mensch | 2019-10-07
Niesamowite!
Avatar
Araxela | 2019-10-07
Dziękuję bardzo :)
Avatar
jaroslawgierszewski | 2019-10-07
Zdecydowanie na tak :D
Avatar
Araxela | 2019-10-07
dziękuję serdecznie!
Avatar
jaroslawgierszewski | 2019-10-07
Zdecydowanie na tak :D
Avatar
CaesarEdenpert | 2019-10-06
Bardzo dobry opis. Zgadzam się i choć jestem rasowym samcem, staram się być seksowny myślą, dystansem do siebie i poczuciem humoru, a u kobiet najseksowniejszą dla mnie jest twarz z wypisaną inteligencją i ciepłem. Ale Ty to wiesz, więc o zdjęciu; jest wyjątkowe.Nie tylko dlatego, że twarz jest obrazem, ale też dlatego, że sama jesteś wyjątkowa. Z drugiej strony, myślę że dobry wrażliwy fotograf mógłby z Tobą jako modelką popracować...(np.,Rdza, albo kobieta,np Maja)
Avatar
Araxela | 2019-10-07
Cezary, instynktów się nie wyzbędziemy i nie o to chodzi. Seksualność jest nieodłącznym elementem życia - ściśle związana z egzystencją. Ale to, jak się nią "posłużymy", to już kwestia indywidualna.
Dziękuję za ciepłe słowa.
Avatar
wart55 | 2019-10-06
Zdjęcie intryguje, jednak dopiero z opisem, staje się
pełnym obrazem i pozwala zrozumieć co autor chciał w nim przekazać. Pozdrawiam:)
Avatar
Araxela | 2019-10-06
Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.
Avatar
wezownik | 2019-10-06
Dobre nieszablonowo wykonane zdjęcie.
Avatar
Araxela | 2019-10-06
Dziękuję Agnieszko.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2020 VariArt.org